zadluzenia.com
zamknij

Nest Bank – nowy bank na rynku

Pod koniec października wystartuje Nest Bank – następca Smart i BIZ Banku. Oferta skierowana będzie do Klientów detalicznych oraz mikrofirm.

 

Nest Bank będzie marką handlową FM Banku, który do tej pory działał w Polsce za pośrednictwem Smart Banku i BIZ Banku. Obie nazwy niebawem znikną z rynku.

 

Jak zapewniał Bartosz Chytła – wiceprezes Banku, nazwa „Nest” (z angielskiego – gniazno), ma się kojarzyć z rodziną, zaufaniem i bezpieczeństwem. Logo Nest Banku wygląda tak:

 

 

Bank zamierza działać za pośrednictwem oddziałów własnych (obecnie jest ich 53) oraz franczyzowych (obecnie jest ich 40, docelowo ma być aż 300). Placówki franczyzowe mają być otwierane głównie w mniejszych miejscowościach. Klientom mają się kojarzyć bardziej z kawiarnią niż z bankowym oddziałem.

 

Obecnie Smart i BIZ Bank mają 100 000 Klientów detalicznych oraz 40 000 mikrofirm. Zastąpeinie dotychczasowych marek nie będzie miało na nich wpływu.

 

Co nowego w ofercie ?

 

Szczegóły poznamy dopiero pod koniec października. Wiceprezes Nest Bank zdradził jednak, że Bank zamierza na przykład wprowadzić rodzinne rachunki oszczędnościowe, w których oprocentowanie będzie uzależnione od liczby posiadanych dzieci.

 

 

Skomentuj artykuł
captcha
Twoja ocena
Średnia ocena
3 / 5 z 2 ocen
BRAK KOMENTARZY