10 tys. Polaków ćwiczyło z Santander Consumer Bankiem

10 tys. Polaków ćwiczyło z Santander Consumer Bankiem

author
Alicja Uzarowicz
03 października 2019

Swój najnowszy komunikat Santander Consumer Bank postanowił poświęcić podsumowaniu inicjatywy Akademia Zdrowia. Akcja ta jest podyktowana chęcią zaangażowania rodaków do wspólnych ćwiczeń. Blisko 10 tys. Polaków wzięło udział w darmowych i otwartych treningach nordic walking organizowanych przez spółkę.

Jak czytamy w najnowszym komunikacie Santander Consumer Banku, blisko 10 tys. Polaków przekonało się do wspólnych treningów „ Nordic Walking na Receptę”, które spółka zorganizowała przy okazji Akademii Zdrowia. W darmowych i otwartych spotkaniach ze sportem przeważał udział kobiet, które stanowiły 80 proc. uczestników.

Nasze treningi nordic walking cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Nic dziwnego, bo to dyscyplina zapewniająca łagodny, a jednocześnie dynamiczny wysiłek odpowiedni dla osób właściwie w każdym wieku. Ta edycja pokazała, że po kije do nordic walking sięgają już nie tylko seniorzy. Wspólne ćwiczenie daje też dużo motywacji, której przy szybkim tempie życia może nam czasami zabraknąć

– powiedziała Joanna Ożóg z Santander Consumer Bank, cytowana w komunikacie.

Tegoroczny sezon wiosenny i letni upłynął Santander Consumer Bankowi pod znakiem sportu. Spółka znana jest z zachęcania Polaków do wspólnych treningów. Zaś najwięcej jej inicjatyw na tym polu dotyczy właśnie dyscypliny nordic walking. Już dawno minął czas popularności tego sportu tylko wśród seniorów.

Prawie 10 tys. uczestników treningów od Santander Consumer Bank

Pierwsze otwarte i bezpłatne zajęcia z nordic walkingu spółka zorganizowała w tym roku 14 maja. Od tego dnia, do 27 sierpnia z każdym kolejnym treningiem rosła liczba uczestników. Do rekordzistów pod względem zainteresowania inicjatywą należy niewątpliwie zaliczyć mieszkańców Częstochowy oraz Gdańska.

Podczas 16 tygodni trwania akcji „Nordic Walking na Receptę” w ramach Akademii zdrowia do treningów przyłączyło się 788 częstochowian oraz 536 gdańszczan. Niemniejszą popularnością akcja organizowana przez Santander Consumer Bank cieszyła się w Potęgowie, gdzie w pojedynczym treningu wzięły udział rekordowe 72 osoby.

Oprócz organizowania samych otwartych i bezpłatnych treningów wiosną i latem, Santander Consumer Bank współpracuje także przy organizacji różnych zawodów w tej dyscyplinie. Jak co roku i tym razem bowiem spółka była partnerem Pucharów Polski  i Pucharów Regionalnych Nordic Walking.

Puchary Nordic Walking

W tym roku uczestnicy ponownie zmierzyli się w walce o Puchary Nordic Walking w aż 17 miastach Polski. Warto dodać, że w konkurencji udział wzięli sympatycy tej dyscypliny z kraju, jak i zza granicy. Łącznie w Pucharach Polski udział wzięło blisko 3 tys. uczestników, zaś w Pucharach Regionalnych ponad 1,5 tys. zawodników.

Jak poinformował Bank w swoim komunikacie, podczas wszystkich zawodów udało się pokonać 32 tys. kilometrów, czyli ¾ długości równika ziemi, którego długość wynosi ponad 40 tys. km. Santander Consumer Bank przygotował wiele opracowań na swoim blogu dotyczących właśnie nordic walking i zaangażowania Polaków w aktywny wypoczynek.

"

Wrzesień jest także ważnym miesiącem w obszarze odpowiedzialnej bankowości dla Grupy Santander. Banco Santander zostało uznane, według Dow Jones Sustainability Index 2019, za najbardziej zrównoważony bank na świecie. Jako Grupa dołączyliśmy także do sugnatariuszy UNEP FI Responsible Banking Principles, by wspólnie działać na rzecz zrównoważonego rozwoju

– czytamy w komunikacie.


Źródła:
https://www.santanderconsumer.pl/serwis-prasowy/aktualnosci/akademia-zdrowia-zaangazowala-polakow-do-aktywnosci,257,1.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO Konto bez Granic
Aktualności
author
Dominika Sobieraj
02 września 2018

PKO Konto bez Granic

“Pożyczka tańsza o połowę” – promocja w Eurobanku
Promocje bankowe
author
Dominika Sobieraj
05 listopada 2018

“Pożyczka tańsza o połowę” – promocja w Eurobanku

Alior Bank w Strzelcach Krajeńskich
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
22 czerwca 2019

Alior Bank w Strzelcach Krajeńskich

Oferta specjalna pożyczki online w Provident
Wpisy
autor wpisu
Marek_Rutkowski
16 marca 2017

Oferta specjalna pożyczki online w Provident

Bank Pekao w Mrągowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
18 lipca 2019

Bank Pekao w Mrągowie

IKEA Łódź – kontakt, godziny otwarcia
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
25 stycznia 2022

IKEA Łódź – kontakt, godziny otwarcia

Porównaj