17. edycja Klasy od BNP Paribas

17. edycja Klasy od BNP Paribas

author
14 sierpnia 2019

Bank BNP Paribas poinformował o kolejnym etapie realizacji 17. już edycji programu Klasa. Fundacja BNP Paribas po raz kolejny postanowiła dać szansę zdolnym uczniom z małych miast i polskich wsi w formie Klasy. Stypendyści otrzymają szansę na bezpłatną, bo sfinansowaną przez Fundację naukę w pięciu renomowanych liceach ogólnokształcących.

Zgodnie z najnowszym komunikatem banku BNP Paribas, udało się już wytypować 40 stypendystów, którzy staną się beneficjentami Klasy. Fundacja BNP Paribas po raz siedemnasty postanowiła pomóc uzdolnionym nastolatkom, których miejsce zamieszkania nie pozwala na uzyskanie najlepszej w kraju edukacji.

"

Ideą programu jest wyrównywanie szans edukacyjnych nastolatków z różnych części kraju. Nie mamy wątpliwości, że talent rozkłada się równomiernie, nie uwzględniając przy tym różnic geograficznych. Dzieci z dużych ośrodków miejskich mają jednak o wiele łatwiejszy dostęp do renomowanych szkół, najlepszych nauczycieli i całej gamy dodatkowych możliwości rozwoju

– powiedziała Kinga Pańczyszyn-Liśkiewicz z Fundacji BNP Paribas, cytowana w komunikacie.

Ideą programu od 17 lat jest wyrównanie szans dzieci z małych miejscowości i wsi z ich rówieśnikami z aglomeracji na dobry start w postaci tak samo dobrej edukacji. Zdaniem Kingi Pańczyszyn-Liśkiewicz tegoroczne wytypowanie uczniów było niezwykle trudne przez fakt, iż szkołę podstawowy kończy w tym roku podwójny rocznik.

klasy

Ruszyła Akademia UX od BNP Paribas

Siedemnasta edycja Klasy od Fundacji BNP Paribas

Z każdym rokiem rośnie zainteresowanie rodziców i uczniów. W tym roku do rekrutacji do Klasy przystąpiło 109 uczniów. Największą popularnością program cieszył się w województwach: mazowieckim, małopolskim, świętokrzyskim oraz warmińsko-mazurskim. Spośród wszystkich kandydatów do programu zakwalifikowało się 73 uczniów. To właśnie oni mieli szansę dostania się do programu stypendiów w partnerskich liceach. Udało się już wytypować 40 uczniów, których edukację w ramach Klasy sfinansuje Fundacja BNP Paribas.

Przed rozpoczęciem roku szkolnego, stypendyści mieli okazje do wypoczynku połączonego z nauka języków obcych. W Warszawie odbył się obóz językowy współorganizowany przez English Way School. W programie obozu było między innymi zwiedzanie stolicy z anglojęzycznym przewodnikiem.

klasy

GoOnline w rękach klientów BNP Paribas

Sukces Klasy

Pomoc, jaką gwarantuje program Klasa, nie kończy się wraz z podejściem do matury. Stypendyści otrzymują również od fundacji wsparcie na pierwszym roku studiów – Fundacja BNP Paribas finansuje bowiem ich stypendia. Program Klasa w ciągu 17 lat pomógł w dostępie do edukacji już 600 uczniom.

Nie tylko ukończyli oni najlepsze licea w Polsce, ale także dostali się oni na studia. Obecnie albo jeszcze są w trakcie nauki na uczelniach albo rozpoczęli już życie zawodowe. Co więcej, osoby, które dostały szansę w ramach Klasy oddają dobro, którego doświadczyli prężnie wspierając podobne szczytne cele edukacyjne.

klasy

Dzień Pszczół w BNP Paribas

Źródła:
http://media.bnpparibas.pl/pr/456383/stypendysci-klasy-wylonieni-bnp-paribas-po-raz-17-pomoze-nastolatkom-z?fbclid=IwAR28cVZe5MF57hT-_fWZJqYM4e6WzAg30hagPOLBToDsQNlfDAIUFO5jgBMhttp://media.bnpparibas.pl/pr/456383/stypendysci-klasy-wylonieni-bnp-paribas-po-raz-17-pomoze-nastolatkom-z?fbclid=IwAR28cVZe5MF57hT-_fWZJqYM4e6WzAg30hagPOLBToDsQNlfDAIUFO5jgBM

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Alior Bank w Kłodzku
Oddziały
author
20 czerwca 2019

Alior Bank w Kłodzku

Kredyt konsolidacyjny Wejherowo
Kredyty miasta
author
01 lutego 2022

Kredyt konsolidacyjny Wejherowo

PKO BP z tytułem najcenniejszej spółki na GPW
Bez kategorii
author
04 stycznia 2019

PKO BP z tytułem najcenniejszej spółki na GPW

Tesco wycofuje się z Polski
Bez kategorii
author
31 maja 2019

Tesco wycofuje się z Polski

Bank Pekao w Hrubieszowie
Oddziały
author
08 lipca 2019

Bank Pekao w Hrubieszowie

Europejska gospodarka spowalnia, a co z Polską?
Bez kategorii
author
21 listopada 2019

Europejska gospodarka spowalnia, a co z Polską?