29. Bieg Powstania Warszawskiego z PKO BP

29. Bieg Powstania Warszawskiego z PKO BP

author
Alicja Uzarowicz
24 lipca 2019

Już w tym roku przypada 75. Rocznica Powstania Warszawskiego. To bardzo ważne historyczne wydarzenie postanowił uczcić Bank PKO BP organizując 29. Bieg Powstania Warszawskiego. Wydarzenie rozpocznie się 27 lipca o 21.00 w Warszawie, a przy okazji biegu odbędzie się akcja mająca pomóc rocznej Eryce.

Nie ma prawdopodobnie lepszego sposobu na uczczenie wydarzenia historycznego, które cechuje niesamowity hart ducha i odwaga, niż oddawanie honorów poprzez próbę pokonania własnych słabości. Doskonale rozumie to PKO BP, które postanowiło już po raz 29. zorganizować Bieg Powstania Warszawskiego.

Tegoroczne wydarzenie będzie miało szczególnie uroczysty charakter. Tysiące Polaków już 27 lipca o godzinie 21.00 wystartuje rozpoczynając jednocześnie akcję charytatywną. W bieżącym roku przypada bowiem 75. rocznica Powstania Warszawskiego, które co roku upamiętnia bieg.

Warszawska Triada Biegowa to cykl trzech biegów pod nazwą „Zabiegaj o pamięć”. Ideą tej inicjatywy jest organizacja biegów z okazji takich wydarzeń jak Święto Konstytucji 3 maja oraz Dzień Niepodległości, który przypada 11 listopada. Tylko w zeszłym roku w tytułowym biegu wzięło udział ponad 12 tys. osób.

Bieg upamiętniający wybuch Powstania Warszawskiego

"

PKO Bank Polski angażuje się w wiele przedsięwzięć upamiętniających ważne wydarzenia z historii Polski, ale Bieg Powstania Warszawskiego należy do wyjątkowych, tym bardziej, że w tym roku przypada 75. rocznica wybuchu Powstania

– powiedział Marek Roszczyk z PKO BP w Warszawie, cytowany w komunikacie.

Pracownik banku podkreślił również, iż poza osobami biorącymi udział w biegu, bardzo ważną i liczną grupę uczestników wydarzenia stanowią dopingujący biegaczy kibice, których stanowią nie tylko ich rodziny i przyjaciele. Marek Roszczyk serdecznie zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w Biegu Powstania Warszawskiego.

Udział PKO BP w imprezie związany będzie między innymi ze specjalną strefą banku. W ramach „PKO Biegajmy razem” chętni będą mogli skorzystać z konsultacji ze specjalistą albo wykonać badanie wskaźnika kostka – ramię. Wśród biegaczy znajdą się ambasadorzy „PKO Biegajmy razem”. Będą to między innymi Karolina Gorczyca, Sebastian Chmara czy Paweł Januszewski.

bieg

Bezpieczny Plan od PKO Życie TU.

Bieg poprowadzi przez miejsca historyczne

Bieg Powstania Warszawskiego cieszy się jeszcze większym zainteresowaniem każdego roku. Niewątpliwie podniosły i uroczysty charakter dodaje mu zarówno wieczorna aura, jak i akompaniament pieśni żołnierskich i patriotycznych śpiewanych razem z Powstańcami Warszawskimi. Sama trasa biegu będzie obejmować trasę walk powstańczych.

Historyczna trasa, jak co roku, udekorowana zostanie zniczami, a biegacze pobiegną w czarnych koszulkach z biało-czerwonymi przepaskami na ramionach. Bieg Powstania Warszawskiego już na dobre wpisał się w kanon uroczystości obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego.

Przed samym wydarzeniem odbyły się treningi, podczas których przewodnicy opowiadają o miejscach i obiektach na trasie związanych z historią. Ostatni z nich wczoraj (23 lipca) przebiegł trasą po warszawskim Mokotowie.

bieg

Fot. PKO BP

 

Bieg charytatywny

Tegoroczny bieg Powstania Warszawskiego połączony został z akcją charytatywną przeprowadzaną dla rocznej Eryczki, która jest  podopieczną Fundacji Siepomaga. Dziewczynka bowiem urodziła się  bez kości strzałkowej, skróconą kością piszczelową oraz zdeformowaną stópką. Aby mogła chodzić, niezbędne jest kosztowne leczenie.

"

Aby Eryczka mogła chodzić, niezbędne są operacje rekonstrukcji stopy oraz prostowania i wydłużania piszczeli. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni wszystkim, którzy wezmą udział w akcji „biegnę dla Eryczki” i wesprą nas w walce o zdrowie córki

– wyjaśniła Ernesta Adamczyk, mama Eryczki, cytowana w komunikacie.

W jaki sposób biegacze mogą pomóc? Wystarczy, że na czas biegu do swojej koszulki przypną kartkę pobraną z biura zawodów z napisem „biegnę dla Eryczki”. Po ukończeniu biegu Fundacja PKO BP przekaże środki na leczenie dziewczynki za każdego biegacza. Oznacza to, iż powodów do wzięcia udziału w akcji z roku na rok jest coraz więcej.

bieg

Quiz piłkarski Ekstraklasy i PKO BP.

Źródła:
https://media.pkobp.pl/komunikaty-prasowe/promocja-i-csr/oddaj-czesc-powstancom-i-z-pko-bankiem-polskim-wez-udzial-w-29-biegu-powstania-warszawskiego/

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Bank Spółdzielczy w Mokobodach – sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
25 września 2019

Bank Spółdzielczy w Mokobodach – sesje przychodzące i wychodzące

Grecja i Turcja najpopularniejsze w tym sezonie
Wpisy
author
Alicja Uzarowicz
04 lipca 2018

Grecja i Turcja najpopularniejsze w tym sezonie

Sknerus.pl – podejrzenie oszustwa i oczekiwanie na wyrok
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
17 lutego 2020

Sknerus.pl – podejrzenie oszustwa i oczekiwanie na wyrok

Ranking chwilówek – październik 2020
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
01 października 2020

Ranking chwilówek – październik 2020

Darmowa pożyczka – konkurs hapipożyczki
Wpisy
author
Alicja Uzarowicz
20 maja 2016

Darmowa pożyczka – konkurs hapipożyczki

PANEK CarSharing – kontakt, infolinia
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
16 czerwca 2020

PANEK CarSharing – kontakt, infolinia