Kolejne 6 tysięcy firm klientami Poczty Polskiej

Kolejne 6 tysięcy firm klientami Poczty Polskiej

author
Alicja Uzarowicz
28 lutego 2020

W swoim najnowszym komunikacie Poczta Polska poinformowała, że udało się jej powiększyć bazę swoich klientów o kolejne 6 tysięcy firm. Dzięki temu spółka posiadaj już ponad 45 tysięcy klientów biznesowych. Polem współpracy jest oczywiście segment logistycznej obsługi tych firm, czyli tak zwane B2B. Kim są nowi klienci spółki i jakie ma ona plany na przyszłość w tej sferze?

Jak czytamy w najnowszym komunikacie Poczty Polskiej, do grona klientów biznesowych dołączyło w ubiegłym roku kolejne 6 tysięcy firm. Dzięki temu spółka może pochwalić się bazą klientów tej kategorii w liczbie ponad 45 tys. Główną sferą współpracy z tymi partnerami są usługi B2B, czyli obsługa logistyczna tych podmiotów.

Wśród świeżo upieczonych klientów Poczty Polskiej dominują firmy z sektora przemysłowego, motoryzacyjnego księgarnie, sklepy RTV/AGD, jak również różne sieci sklepów stacjonarnych. Warto wspomnieć, że wśród partnerów PP S.A. można odnaleźć zarówno ogólnokrajowe korporacje, jak i małe rodzinne przedsiębiorstwa.

Co więcej, nierzadko Poczta Polska decyduje się na nawiązanie współpracy także z mikrofirmami i osobami prowadzącymi jednoosobową działalność gospodarczą. Wśród kontrahentów spółki można ponadto odnaleźć firmy działające na rynku już od wielu lat, jak i te, które dopiero debiutują i nie mają jeszcze ugruntowanej pozycji w swojej branży.

Kolejne 6 tysięcy firm stało się kontrahentami Poczty Polskiej

Innymi słowy w poszerzaniu grupy swoich klientów biznesowych Poczta Polska nie wykluczała żadnych możliwości. W jakich sferach współpraca działa najbardziej? Tytułowa spółka to operator pocztowy, dlatego w znacznej mierze jej działania opierają się na obsłudze paczek kurierskich.

W dalszym jednak ciągu bardzo wielu partnerów spółki wysyła różnego rodzaju tradycyjne listy. Jakie branże pojawiają się najczęściej wśród klientów biznesowych tegoż operatora pocztowego?

"

Współpracujemy z firmami, które mają decydujący wpływ na sukces polskiego eCommerce. Przewidujemy, że za cztery lata operatorzy na polskim rynku obsłużą prawie 850 mln paczek, czyli dwa razy więcej niż w 2017 roku. Rynek ma więc ogromny potencjał rozwoju, tym bardziej cieszy nas, że już dziś Poczta Polska jest jednym z kluczowych partnerów dla tej branży

– powiedział Artur Więckowski z Poczty Polskiej, cytowany w komunikacie.

Co przyciąga do Poczty Polskiej kolejne firmy?

Jednym z punktów świadczących na korzyść Poczty Polskiej jako potencjalnego kontrahenta jest przede wszystkim jej dostępność. Spółka posiada bowiem pond 7,6 tys. placówek zlokalizowanych w całym kraju. Wiele z nich znajduje się w miejscach, do których nie dotarły jeszcze usługi innych popularnych na rynku firm kurierskich.

Do wspomnianej już ilości placówek pocztowych doliczyć należy również sieć ponad 12 tys. punktów partnerskich, gdzie klienci mogą odbierać przesyłki za pomocą usługi click&connect. Mowa tutaj o takich spółkach jak Biedronka, Żabka Polska czy PKN Orlen. Są to miejsca popularne wśród klientów i po prostu „po drodze”.

"

Nasza oferta pod względem liczby, jak i dostępności punktów odbioru wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów. Wiele z tych punktów czynnych jest do późnych godzin nocnych, także w soboty i niedziele. To rozwiązanie wygodne dla klientów. Nasi kontrahenci podkreślają również, że współpraca z Pocztą Polską jest przyjaźniejsza, poprawił się kontakt z opiekunem klienta i indywidualne podejście

– dodał Artur Więckowski, cytowany w komunikacie.


Źródła:
https://media.poczta-polska.pl/pr/486575/poczta-polska-zwiekszyla-liczbe-klientow-biznesowych-o-6-tysiecy-firm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

ING dołączył do City By Bike
Wpisy
author
Patryk Byczek
25 czerwca 2018

ING dołączył do City By Bike

Kredyt samochodowy Siemiatycze
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
19 grudnia 2017

Kredyt samochodowy Siemiatycze

Oferta Meritum Banku dla rolników
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
23 maja 2013

Oferta Meritum Banku dla rolników

Bank Pekao w Ornontowicach
Oddziały
author
Patryk Byczek
05 lipca 2019

Bank Pekao w Ornontowicach

KredytOK w Starogardzie Gdańskim
Oddziały
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
28 stycznia 2017

KredytOK w Starogardzie Gdańskim

T-Mobile Usługi Bankowe we Włocławku
Oddziały
author
Patryk Byczek
08 marca 2019

T-Mobile Usługi Bankowe we Włocławku

Porównaj