Agile od ING Banku Śląskiego

Agile od ING Banku Śląskiego

author
Alicja Uzarowicz
14 sierpnia 2019

W swoim najnowszym komunikacie ING Bank Śląski podsumował ponad 18 lat istnienia Agile. Tą nazwą opatrzono system zwinnych metod pracy, które istnieją w celu ułatwiania rozwoju firm. Głównymi odbiorcami benefitów, jakie gwarantuje Agile, są współcześnie tworzone i rozwijane firmy technologiczne.

Swój najnowszy komunikat ING Bank Śląski poświęcił Agile. Jest to zespół zwinnych metod pracy, bez których ciężko byłoby wdrożyć innowacyjne i konkurencyjne  rozwiązania przez firmy technologiczne. Mogą one liczyć na to rozwiązanie pomagające w rozwoju już od ponad 18 lat.

"

Agile to zwinny sposób pracy współczesnych firm technologicznych. Organizacje te są świadome, że innowacje oraz umiejętność bardzo szybkiego tworzenia rozwiązań dopasowanych do potrzeb klientów są kluczowe na rynku wysokiej konkurencyjności

– czytamy w komunikacie.

Inicjatywa, jaką jest Agile ewoluowała w czasie. Pierwotnie zasady wyznaczone przez system opierały się wyłącznie o wdrażanie nowego oprogramowania przez firmy. Z czasem jednak okazało się, że są one wystarczająco dobre do opierania na nich strategii rozwoju firm zajmujących się także innymi produktami oraz usługami.

eID już dostępne w ING Banku Śląskim

Agile pomaga przedsiębiorstwom

Eksperci zajmujący się działaniem Agile doszli do wniosku, iż chociaż z pozoru konwencjonalny biznes oraz technologia IT znacznie się od siebie różnią, to istnieje pomiędzy nimi pewna więź. Obie z tych kategorii bowiem odczuwają niezwykłą potrzebę bycia wynagradzanym za swoje osiągnięcia.

Oczywiście renoma ta wynikać musi z ciężkiej pracy wykonanej dobrze. Zwinne działania, jakie zakłada Agile przybliżają oba rodzaje firm do realizacji właśnie tych aspiracji. Stosowanie się do zasad tej idei może przybliżyć organizacje do uzyskania lepszych wyników, które lepiej wpisują się w realia docelowych rynków.

Realizowanie w praktyce zasad tejże „filozofii” biznesu może pomóc ponadto w budowaniu przewagi konkurencyjnej. Zwinne metody rozwoju pozwalają na nieustanny rozwój, czyli dopasowywanie się do nieustannie zmieniającego się środowiska biznesu.

ING Bank Śląski ze zgodą KNF

TechBlog ING

Wszelkie informacje odnośnie Agile zostały poza komunikatem zawarte w artykule zamieszczonym na TechBlogu ING Banku Śląskiego. Jakie informacje można odnaleźć na tymże blogu?

"

TechBlog ING Banku Śląskiego to miejsce, w którym eksperci banku dzielą się wiedzą z zakresu technologii. Blog jest interaktywny – jest miejsce na komentarze, dyskusje, a także na wskazanie tematów, które czytelników najbardziej interesują. Dla każdego znajdzie się ciekawy temat, niezależnie od poziomu zaawansowania

– napisano w komunikacie.

W artykule poświęconym Agile można odnaleźć zarówno streszczenie, na czym polega ta metoda rozwoju, jak również  jej kluczowe elementy. Jest to niezwykle elastyczna metoda rozwoju strategicznego, gdyż opiera się na podstawowych zasadach. W dalszej kolejności każda firma decyduje o kierunku rozwoju.

Elektryczne hulajnogi od ING – wykaz miast

Źródła:
https://techblog.ing.pl/blog/agile-w-biznesie
https://media.ingbank.pl/informacje-prasowe/926/pr/456200/agile-w-biznesie-obecny-od-ponad-18-lat?fbclid=IwAR2JCVMUSMzOsrjMXjHHMfd6p9LqTFo-SI8njw5OzjUHjJ_zEN5tAqJkZHc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Jak otrzymać wyciąg z konta w Citi Handlowym?
Banki
author
Dominika Sobieraj
16 lutego 2022

Jak otrzymać wyciąg z konta w Citi Handlowym?

Abonament RTV 2020 – stawki, zwolnienia
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
04 grudnia 2019

Abonament RTV 2020 – stawki, zwolnienia

Ile w tym roku zapłacimy za choinkę ?
Blog
author
Aneta Jankowska
11 grudnia 2017

Ile w tym roku zapłacimy za choinkę ?

BGK wesprze firmy zagrożone przez koronawirusa
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
17 marca 2020

BGK wesprze firmy zagrożone przez koronawirusa

Co dalej z bankowymi oddziałami ?
Wpisy
author
Patryk Byczek
05 października 2017

Co dalej z bankowymi oddziałami ?

Porównaj