Agrocasco w placówkach Poczty Polskiej

Agrocasco w placówkach Poczty Polskiej

author
Patryk Byczek
02 sierpnia 2021

Poczta Polska poinformowała w komunikacie prasowym, że w blisko 5000 placówkach Poczty Polskiej, Klienci mogą skorzystać z produktów ubezpieczeniowych Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych, w skład których wchodzi również oferta skierowana do rolników. Sprawdzamy szczegóły.

Poczta Polska przypomina, że w okresie prac polowych, kiedy urządzenia i maszyny są podane na uszkodzenia i awarie, ze względu na wzmożoną eksploatację, zainteresowane ubezpieczeniem osoby mogą skorzystać z dedykowanego ubezpieczenia Agrocasco PTUW. Z oferty, również z opcją trzymiesięcznej ochrony ubezpieczeniowej na czas żniw, można skorzystać w najbliższej placówce Poczty Polskiej.
Żniwa polowi się zaczynają, co oznacza wzmożony czas prac domowych. Tegoroczne lato przyniosło nam gwałtowne deszcze, które często zmieniają glebę w grzęzawiska. To zjawisko sprzyja z kolei uszkodzeniom lub awariom urządzeń i maszyn polowych, które w tym okresie są wyjątkowo intensywnie eksploatowane.

Wsparcie w placówkach pocztowych

Klienci Poczty Polskiej mogą liczyć na wsparcie pracowników pocztowych w zakresie doboru zoptymalizowanej oferty ubezpieczenia Agrocasco PTUW, która będzie maksymalnie dostosowana do potrzeb Klienta. Umowa może być zawarta w najmniejszych miastach na terenie Polski, a nawet na terenach wiejskich – podróżowanie do dużych miast nie jest konieczne. Zaletą oferty ubezpieczeń pocztowych jest szczególnie jej dostępność w tysiącach miejsc w całym kraju.

Ubezpieczenie Agrocasco PTUW

Ubezpieczenie Agrocasco PTUW to dla rolnika, przede wszystkim, zabezpieczenie przed wydatkami, które mogą się pojawić w związku z uszkodzeniem maszyn rolniczych. Podstawowa oferta ubezpieczenia chroni szkód powstałych wskutek zdarzeń niezależnych od woli ubezpieczonego lub osoby wykonującej pracę na rzecz ubezpieczonego. Oczywiście zakres ubezpieczenia można rozszerzyć. Klienci mogą dodać ubezpieczenie od kradzież maszyny rolniczej oraz szkody powstałe w wyniku transportu płodów rolnych.
Warto również wiedzieć, że ubezpieczenie obejmuje nie tylko ciągniki rolnicze oraz przyczepy, ale również uprawnione do poruszania się po drogach publicznych pojazdy i maszyny rolnicze niewymagające rejestracji, takie jak na przykład:
– agregat uprawowo-siewny,
– kombajn,
– prasa, 
– siewnik.
Umowę ubezpieczenia na Poczcie można zawrzeć na okres 3 miesięcy, co jest dużą zaletą dla tych rolników, którzy chcą ubezpieczyć swoje maszyny wyłącznie na okres żniw. Poczta Polska podaje, że w ramach oferty rolnicy mogą skorzystać z:
– dodatkowej zniżki za posiadanie aktywnej polisy „Bezpieczny Rolnik”,
– możliwości zawarcia umowy ubezpieczenia na okres 3 lub 12 miesięcy,
– ochrony od wszystkich ryzyk (opcja all risk),
– oferty w ramach której nie ma potrąceń z tytułu amortyzacji dla części, których wiek nie przekracza 3 lat,
– płatności ratalnej – nawet do 4 rat,
– ubezpieczenia dla maszyn w wieku do 25 lat
– zniżki dla maszyn, których wiek nie przekracza 5 lat.


Bank Pocztowy

Bank Pocztowy to instytucja komercyjna, która oferuje Klientom indywidualnym, małym i mikro przedsiębiorstwom usługi z zakresu finansów. Oferta banku dostępna jest w jego placówkach oraz w punktach mieszczących się w oddziałach Poczty Polskiej. Bank Pocztowy istnieje od 1990 roku. Instytucję założono w Bydgoszczy, w celu reaktywowania polskiej bankowości pocztowej. Bank Pocztowy posiada około 4600 placówek w całej Polsce, w tym prawie 800:

– odpowiedzialnych tylko za sprzedaż produktów i usług finansowych
– mikrooddziałów
– pocztowych stref finansowych.

Ponadto głównym udziałowcem instytucji jest Poczta Polska, posiadająca blisko 75% akcji. Drugim udziałowcem, posiadającym 25% akcji, jest największy bank w Polsce – PKO BP.


źródło: https://media.poczta-polska.pl/pr/684491/agrocasco-w-niemal-5-tys-placowek-poczty-polskiej

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Bank Pekao w Siemianowicach Śląskich
Oddziały
author
Patryk Byczek
07 lipca 2019

Bank Pekao w Siemianowicach Śląskich

Kredyt konsolidacyjny Wałbrzych
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
31 stycznia 2022

Kredyt konsolidacyjny Wałbrzych

Tytuł Friendly Workplace dla Getin Noble Bank
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
27 kwietnia 2021

Tytuł Friendly Workplace dla Getin Noble Bank

Loteria okazji w Vivus.pl
Wpisy
author
Patryk Byczek
08 stycznia 2015

Loteria okazji w Vivus.pl

System bankowy w Polsce – jak działa?
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
02 października 2019

System bankowy w Polsce – jak działa?