Ruszyła Akademia UX od BNP Paribas

Ruszyła Akademia UX od BNP Paribas

author
Alicja Uzarowicz
27 lipca 2019

Akademia UX jest nowym sposobem BNP Paribas na edukowanie swoich pracowników, a także studentów i absolwentów uczelni pod kątem tworzenia interesujących dla klientów produktów cyfrowych. W swoim najnowszym komunikacie Bank wyznaczył datę rozpoczęcia spotkań w ramach Akademii na 6 sierpnia.

Zgodnie z najnowszym komunikatem opublikowanym przez BNP Paribas, już 6 sierpnia rozpocznie się Akademia UX. Będzie to cykl spotkań mających nauczyć uczestników projektowania, testowania i wdrażania rozwiązań cyfrowych, które przypadną do gustu klientom.

Skąd jednak wiadomo, co się spodoba odbiorcom tych rozwiązań? Na to pytanie odpowiada właśnie UX w nazwie Akademii. Jest to skrót z angielskiego od user experience. UX stanowi zatem „całość doświadczeń i wrażeń, które towarzyszą użytkownikom w czasie korzystania z produktu cyfrowego, takiego jak aplikacja, serwis czy strona internetowa” – jak opisano w komunikacie BNP Paribas.

Akademia UX nauczy zatem pracowników Banku, studentów i absolwentów uczelni nie tylko jak obsłużyć nowy projekt od strony technologicznej, ale także tej empirycznej. Naczelne znaczenie podczas tworzenia nowych rozwiązań mieć będzie bowiem wygoda, przejrzystość i komfort użytkowania.

akademia UX

Akademia UX nauczy dbałości o szczegóły

Uczestnicy inicjatywy, jaką jest Akademia UX, nauczą się tego, aby przy każdym podejmowanym przedsięwzięciu pamiętać o dbałości o najwyższą jakość. Projektowi patronuje firma Mobee Dick, której działalność opiera się szczególnie na tworzeniu produktów cyfrowych dla bankowości.

"

Akademia UX to inwestycja w rozwój tych kompetencji w naszym banku, pozwoli nam zaoferować stały dostęp wszystkich jednostek BNP Paribas do dobrze zrealizowanych badań, prototypów aplikacji lub usług. W tym celu zrealizujemy w ramach Akademii kilkanaście projektów, opartych o całą gamę narzędzi wykorzystywanych w projektowaniu

– powiedział Jakub Danecki z BNP Paribas, cytowany w komunikacie.

 

Wspomniane przez eksperta narzędzia będą miały formę zarówno warsztatów kreatywnych i biznesowych, jak również najróżniejszych testów użyteczności, A/B i tym podobnych. Nie zabraknie ponadto bardziej praktycznych sposobów monitorowania jakości, jak chociażby makiety czy projekty graficzne i prezentacje.

akademia UX

Magdalena Dziewguć z Google w BNP Paribas

Znaczenie UX we współczesnych projektach

BNP Paribas zdaje się doskonale rozumieć rosnące znaczenie doświadczenia użytkowników w erze nieustannego poszerzania możliwości komunikacyjnych poprzez Internet i narzędzia mobilne. Z tego też powodu Akademia UX pozwoli na szkolenie w tym duchu kolejnych pokoleń ekspertów od innowacji cyfrowych.

 

Banki bowiem już dawno przestały konkurować ze sobą na płaszczyźnie ofert, oprocentowanie poszczególnych produktów różni się nieznacznie. Teraz to właśnie zadowolenie i wygoda klientów osiągnęła naczelną rolę w innowacji. Konkurencja odbywa się na płaszczyznach intuicyjności czy prostoty rozwiązań.

 

"

Dogłębna znajomość i rozumienie ludzkich potrzeb, motywacji, codziennych bolączek w korzystaniu z produktów cyfrowych, bycie blisko klienta, użytkownika końcowego, a także szybkie i trafne „przekładanie” ich na funkcjonalności serwisów i aplikacji internetowych, pozwala nadążać za zmianami, zachodzącymi błyskawicznie w dzisiejszym świecie i wspiera zrównoważony rozwój firm

– wyjaśniła Monika Mikowska, CEO Mobee DIick, cytowana w komunikacie.

akademia UX

Akademia PSD2 od BNP Paribas

Uczestnicy Akademii UX

Przedsięwzięcie banku BNP Paribas, które otrzymało nazwę Akademia UX, skupi wokół siebie chętnych pracowników banku. Udział w inicjatywie wezmą ponadto absolwenci studiów podyplomowych User Experience Design z Uniwersytetu SWPS. Będą to jednak tylko ci, którzy odnaleźli pracę w Mobee Dick.

Organizatorzy Akademii UX przeprowadzą ponadto dodatkową rekrutację wśród studentów I i II stopnia na kierunkach projektowych z SWPS. Każdy uczestnik w jednakowym stopniu otrzyma możliwość poszerzenia swoich kompetencji w tym obiecującym i prężnie rozwijającym się obszarze badawczym.

 

"

Mobee Dick to firma projektowo-badawcza, która razem ze swoimi Klientami buduje rozwiązania wspierające procesy cyfrowej transformacji. Zapewnia interdyscyplinarne zespoły projektowe, które pracują w siedzibach jej Klientów i wykorzystując iteracyjne metodyki Design Thinking, dostarczają biznesowi wymiernych korzyści i ułatwiają proces cyfrowej transformacji

– napisano w komunikacie BNP Paribas.

BNP Paribas z nowym Raportem CSR

Źródła:
http://media.bnpparibas.pl/pr/453201/bank-bnp-paribas-uczy-jak-tworzyc-produkty-cyfrowe-ktore-polubia-uzytk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

BNP Paribas oddziały w Świebodzinie
Oddziały
author
Patryk Byczek
18 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Świebodzinie

Niedziele wolne od handlu 2018
Blog
author
Dominika Sobieraj
24 listopada 2017

Niedziele wolne od handlu 2018

Złe nastroje wśród małych i średnich firm
Wpisy
author
Aneta Jankowska
21 lipca 2018

Złe nastroje wśród małych i średnich firm

E-dowód – aplikacja rządowa
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
01 maja 2020

E-dowód – aplikacja rządowa

Santander Bank Polska w Jarosławiu
Oddziały
author
Patryk Byczek
27 maja 2019

Santander Bank Polska w Jarosławiu

Porównaj