Akumulator – jaki wybrać?

Akumulator – jaki wybrać?

author
Agata Hetman
11 stycznia 2021

Decyzję, jaki akumulator powinniśmy wybrać, determinuje między innymi jego przeznaczenie. Inną baterię kupimy bowiem do samochodu ciężarowego, inną do osobowego, a jeszcze inną do przyczepy kempingowej, w której powinien pełnić funkcję źródła prądu. Istotna jest także marka akumulatora, ponieważ doświadczeni producenci oferują wydajne i trwałe rozwiązania, w przeciwieństwie do tanich odpowiedników, których obecnie na rynku mamy bardzo dużo. Na co więc zwrócić szczególną uwagę?

Rodzaj akumulatora

Decyzją, jaką musimy podjąć już na początku, jest wybór rodzaju akumulatora. Na rynku spotkacie kilka wersji, spośród których można wyróżnić na przykład akumulatory tradycyjne, z płynnym elektrolitem. Doskonale sprawdzają się w przypadku aut nieco starszych, intensywnie eksploatowanych. Innym rodzajem akumulatora jest model AGM, które powszechnie stosowane są na przykład w autach hybrydowych.

Ostatni z prezentowanych rodzajów to akumulator żelowy. Niewiele osób o nim słyszało, ponieważ przeznaczony jest do dość wąskiego zastosowania. Nie wykorzystuje się go w samochodach, ale we wspomnianych na wstępie przyczepach kempingowych. Zadaniem akumulatora żelowego jest zapewnienie źródła prądu w instalacji elektrycznej znajdującej się w przyczepie czy kamperze. Niezależnie, jaki model akumulatora wybierzecie, w jego sfinansowaniu pomoże pożyczka gotówkowa dostępna między innymi tutaj.

Parametry techniczne akumulatora

Aby akumulator spełniał swoją funkcję, czyli umożliwiał rozruch auta, musi być dopasowany do konkretnego modelu pojazdu. Znaczenie ma w tym przypadku zarówno pojemność baterii, jak i prąd rozruchowy. Aby precyzyjnie wskazać, który z dostępnych na rynku akumulatorów będzie najlepszy, można odczytać parametry aktualnie posiadanej baterii i kupić dokładnie taką samą. Alternatywnie, podczas wizyty w sklepie motoryzacyjnym i przekazywania sprzedawcy zużytego akumulatora, warto poprosić o dobranie modelu odpowiedniego do konkretnego samochodu.

Bardzo pomocne są także instrukcje obsługi samochodów, które powinniście otrzymać w salonie lub znajdziecie je na pewno w internecie, na stronach producenta. Zawierają szczegółowy opis parametrów technicznych pojazdu, w tym dedykowany typ akumulatora. W sieci można skorzystać także z wyszukiwarek, które po podaniu marki, modelu oraz rocznika auta, dopasują odpowiedni akumulator, który możecie kupić korzystając z pożyczki gotówkowej.

Marka, czyli trwałość i bezpieczeństwo

Wspomnieliśmy na początku, że ogromne znaczenie ma także marka akumulatora. Sprawdzony producent jest gwarancją niezawodności oraz bezpieczeństwa eksploatacyjnego. O niezawodności akumulatora możemy szybko się przekonać w sezonie zimowym, gdy bardzo niskie temperatury wpływają na szybsze rozładowywanie się baterii. Kilkukrotna bezskuteczna próba uruchomienia silnika powinna być sygnałem ostrzegawczym, aby sprawdzić akumulator i wymienić go na nowy, w czym pomoże pożyczka gotówkowa w Profi Credit: https://proficredit.pl/pozyczka-gotowkowa/

Istotna jest również gwarancja. Jej długość jest różna i zależy przede wszystkim od aktualnej oferty konkretnego producenta. Na rynku jest kilka wiodących marek, w tym polskie, dlatego też podczas wizyty w sklepie motoryzacyjnym sprawdźcie, która propozycja będzie najkorzystniejsza. Uwzględnijcie jedynie wszystkie podane wyżej parametry, a z pewnością akumulator posłuży wam przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kasa Stefczyka Bolesławiec
Oddziały
author
Patryk Byczek
20 października 2020

Kasa Stefczyka Bolesławiec

Pożyczki bez BIK Grudziądz
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
17 maja 2022

Pożyczki bez BIK Grudziądz

Alior Bank świętuje 10-lecie działalności
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
21 listopada 2018

Alior Bank świętuje 10-lecie działalności

Provident stracił 60 000 Klientów
Wpisy
author
Aneta Jankowska
20 marca 2017

Provident stracił 60 000 Klientów

Kredyt konsolidacyjny Strzelin
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
03 czerwca 2022

Kredyt konsolidacyjny Strzelin

BOŚ Bank udzielił ekologicznego kredytu Laude Smart
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
07 września 2019

BOŚ Bank udzielił ekologicznego kredytu Laude Smart

Porównaj