Alior Bank i BNP Paribas partnerami studiów podyplomowych

Alior Bank i BNP Paribas partnerami studiów podyplomowych

author
Alicja Uzarowicz
12 września 2019

W najnowszych komunikatach banki Alior oraz BNP Paribas poinformowały o swojej współpracy przy Podyplomowych Studiach FinTech na Uniwersytecie Warszawskim. Biorąc pod uwagę tempo rozwoju technologii cyfrowej w Polsce, kierunek przeznaczony innowacjom w sferze finansów jest jak najbardziej przyszłościowy.

 

W tym roku rozpocznie się już druga edycja Podyplomowych Studiów FinTech na Uniwersytecie Warszawskim. O swoim partnerstwie przy tym przedsięwzięciu poinformowały w osobnych komunikatach Alior Bank oraz BNP Paribas. Jaki wkład w organizacje studiów będą miały te organizacje?

Jako podmioty będące nierzadko beneficjentami technologii stworzonej z myślą o branży finansowej, banki świetnie sprawdzą się w identyfikacji potrzeb współczesnej bankowości w Polsce. Samo zapotrzebowanie na podobny kierunek studiów rośnie z każdym rokiem.

Nasz kraj bowiem jest coraz  bardziej rozpoznawalny na świecie jako miejsce, w którym obywatele chętnie ułatwiają swoją codzienną bankowość innowacyjnymi i nowoczesnymi rozwiązaniami. Przyciąga to w efekcie kolejne startupy typu fintech i kreuje jednocześnie kolejne miejsca pracy dla osób z takim wykształceniem.

 Współpraca Alior Banku ze startupami

"

Sukces implementowania partnerstw z FinTechami często zależy od systemowej gotowości banku na współpracę z firmami zewnętrznymi. W czasie zajęć podzielę się ze słuchaczami moim doświadczeniem związanym z tworzeniem środowiska gotowego na nowy rodzaj kooperacji […] a także narzędzi, które zwiększają szansę na synergię między korporacjami a startupami technologicznymi

– powiedział Daniel Daszkiewicz z Alior Banku, cytowany w komunikacie.

Daniel Daszkiewicz bowiem będzie już drugi rok z rzędu członkiem kadry naukowej Studiów Podyplomowych FinTech na UW. O dużym doświadczeniu tego specjalisty świadczą chociażby fakt, iż ekspert ten zarządzał swego czasu globalnym innowacyjnym programem Grupy Citi.

Narzędzie umożliwiało tworzenie strategicznych rozwiązań technologicznych dla czołowych klientów instytucjonalnych banku. Obecnie zaś Daniel Daszkiewicz sprawuje funkcję dyrektora Departamentu Innowacji i FinTech w Alior Banku. Jego wiedza i doświadczenia stanowić będą niemały atut omawianego kierunku studiów.

BNP Paribas partnerem studiów podyplomowych

"

Jesteśmy w momencie niespotykanej dotąd transformacji sektora finansowego. Ciągle zmieniające się potrzeby i oczekiwania klientów, szybki rozwój technologii i towarzyszące im zmiany w regulacjach, czynią sektor jednym z najbardziej dynamicznych w Polsce. Jako bank zmieniającego się świata chcemy za nimi nie tylko nadążać, ale przede wszystkim pozytywnie zaskakiwać naszych klientów

– powiedziała Paulina Skrzypińska, koordynator Laboratorium Innowacji BNP Paribas, cytowana w komunikacie.

W dalszej części swojej wypowiedzi ekspertka podkreśliła, że właśnie ta wola zaskakiwania klientów dyktuje udział banku w inicjatywie Studiów Podyplomowych FinTech. Podczas zajęć realizowanych na Uniwersytecie Warszawskim eksperci z banku opowiedzą między innymi jak wspierać transformację cyfrową.

Aby jak najbardziej powiązać temat zajęć z ideą kierunku ponadto kluczową rolę podczas wykładów pełnić będzie współpraca ze startupami. I tutaj BNP Paribas doskonale się wpasuje, gdyż organizacja przygotowała „Kodeks współpracy ze startupami”, który pokazuje jak najefektywniej korzystać z połączenia sił.

Studia Podyplomowe FinTech na UW

Do rekrutacji na kierunek FinTech Studiów Podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim przystąpić mogą osoby posiadające dyplom wyższej uczelni. Co więcej, powinny one wyrażać chęci pogłębienia swojej wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii, jak również wpływu startupów typu fintech na rynek finansowy.

 

Studia te ponadto zdecydowanie przydadzą się osobom, które zamierzają rozpocząć własny projekt z dziedziny fintech. Obecność przedstawicieli najróżniejszych prestiżowych instytucji i spółek może bowiem zwiększyć szansę powodzenia nowego projektu. Służyć oni bowiem będą cenną radą opartą o wieloletnie nierzadko doświadczenie.

Co ważne, proces rekrutacji na ten unikalny kierunek już się rozpoczął. Chętni do spróbowania swoich sił powinni zatem rozpocząć swoją aplikację. Aby dowiedzieć się więcej na temat trwającego naboru oraz samych studiów, warto odwiedzić witrynę poświęconą kierunkowi. Jej adres to: podyplomowe.wz.uw.edu.pl/Fintech.


Źródła:
https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2019-09-10-alior-bank-partnerem-podyplomowych-studiow-fintech-uw.html
http://media.bnpparibas.pl/pr/461256/trwa-nabor-do-drugiej-edycji-studiow-podyplomowych-fintech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Credit Agricole w Kętrzynie
Oddziały
author
Patryk Byczek
19 lipca 2019

Credit Agricole w Kętrzynie

Inteligo informuje o odświeżeniu wyglądu aplikacji IKO
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
12 czerwca 2020

Inteligo informuje o odświeżeniu wyglądu aplikacji IKO

Credit Agricole w Zambrowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
22 lipca 2019

Credit Agricole w Zambrowie

Kredyt konsolidacyjny Piotrków Trybunalski
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
14 stycznia 2021

Kredyt konsolidacyjny Piotrków Trybunalski

Rzecznik Finansowy przestrzega przed platformami inwestycyjnymi
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
05 grudnia 2019

Rzecznik Finansowy przestrzega przed platformami inwestycyjnymi

Super Credit – pożyczka 5000 zł na 12 miesięcy
Pod Lupą
autor wpisu
Sienkiewicz
08 marca 2016

Super Credit – pożyczka 5000 zł na 12 miesięcy

Porównaj