Alior Bank z korzystniejszą ofertą dla aktywnych klientów

Alior Bank z korzystniejszą ofertą dla aktywnych klientów

author
Alicja Uzarowicz
21 września 2019

W swoim najnowszym komunikacie Alior Bank poinformował o wdrożeniu nowej oferty przeznaczonej dla stałych klientów spółki. W jej ramach mogą oni skorzystać z korzystniejszych warunków prowadzenia konta oszczędnościowego. Od czwartku 19 września w przypadku regularnych wpływów na te konta klienci otrzymają premię o wyższym oprocentowaniu niż dotychczas.

Alior Bank zdaje się doskonale pamiętać, że sukcesem spółki na miarę dzisiejszych czasów jest nie tylko zachęcanie do swojej oferty nowych klientów, ale również dbanie o lojalność i zatrzymanie klientów dotychczasowych. Stąd właśnie nowa oferta dla aktywnych klientów banku.

Albowiem od czwartku 19 września regularne wpływy na rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe tych klientów są premiowane wyższymi odsetkami niż dotychczas. Warto jednak podkreślić, iż ta promocja ma swoje granice – „gratisowe” odsetki bowiem otrzymają tylko klienci posiadający na koncie mniej niż 100 tys. zł oszczędności.

Taka inicjatywa banku nie jest jednak czysto spontaniczna. Albowiem podniesienie odsetek dla stałych klientów było postulatem grupy 60 proc. klientów, którzy czuli potrzebę bycia wynagrodzonym przez bank za swoją lojalność i aktywność. Jakie są szczegóły tej oferty „na życzenie” klientów Alior Banku?

Fot. Alior Bank

 

Nowa oferta Alior Banku dla stałych i aktywnych klientów

Jak czytamy w komunikacie Alior Banku poświęconym nowościom dla stałych klientów, promocja dotyczy Konta Mocno Oszczędnościowego. Promocyjna stawka oprocentowania to 2,30 proc. dla kwot nieprzekraczających 100 tys. zł. Wyższą wartość odsetek klient w ramach promocji otrzymuje przez 3 kolejne miesiące.

Istnieje jednak również jeszcze wyższa stopa odsetek, jednak aby ją otrzymać, należy spełnić pewne kryteria. Poza oczywiście posiadaniem na rachunku oszczędnościowym kwoty niższej niż 100 tys. zł, aby otrzymać 2,60 proc. przez wspomniane trzy miesiące, należy na konto wpłacać minimum 1 500 zł.

"

Klienci Alior Banku nie muszą się nigdzie rejestrować, by skorzystać z promocji. Nie muszą także śledzić wpływów na koncie osobistym – jeśli taki wpływ będzie, premiowe odsetki skapitalizują się na koniec miesiąca, jeśli nie – w danym miesiącu klient otrzyma oprocentowanie standardowe lub promocyjne (za nowe środki)

– czytamy w komunikacie Alior Banku.

Alior Bank spełnia potrzeby klientów

"

Aktywnych klientów, którzy regularnie korzystają z różnorodnych produktów traktujemy wyjątkowo. Stworzyliśmy specjalną ofertę dla tych, który nam zaufali i regularnie korzystają z konta osobistego. Co ważne, klient nie musi robić nic ponad to, co i tak regularnie wykonuje. Dotychczas, premiowanie lojalności klientów odbywało się poprzez specjalne programy

– powiedziała Wioletta Kleczka z Alior Banku, cytowana w komunikacie.

 

W dalszej części swojej wypowiedzi ekspertka zaznaczyła jednak, że po przeprowadzeniu stosownych badań okazało się, iż nie jest to najlepsza opcja dla klientów. Bowiem tylko 9 proc. klientów decyduje się na uczestnictwo w podobnych programach lojalnościowych.

 

Na pytanie o prawdopodobne przyczyny takiego stanu rzeczy odpowiada raport PwC Customer Appreciation Index. Klienci bardzo często uważają, że programy te mijają się z ich aktualnymi oczekiwaniami i potrzebami. Ponadto nierzadko otrzymanie przez nich jakiejś promocji wiąże się ze spełnieniem szeregu niewygodnych warunków.

"

Co istotne, zdecydowana większość osób aktualnie nie korzystających z programów lojalnościowych instytucji finansowych byłaby skłonna z nich korzystać, gdyby odpowiadały ich oczekiwaniom

– czytamy dalej w komunikacie Alior Banku.


Źródła:
https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2019-09-19-wyzsze-oprocentowanie-ko-dla-aktywnych-klientow.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Consumer Bank Staszów
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
04 lipca 2021

Santander Consumer Bank Staszów

Windykacja twarda
Dla zadłużonych
author
Dominika Sobieraj
09 czerwca 2018

Windykacja twarda

Pożyczki bez zaświadczeń Grudziądz
Pożyczki miasta
author
Dominika Sobieraj
19 maja 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Grudziądz

Kolejny partner usługi Visa Direct
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
15 grudnia 2019

Kolejny partner usługi Visa Direct

Alior Bank w Łukowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
29 maja 2019

Alior Bank w Łukowie

Komornik Sądowy Roman Walkowiak
Wpisy
autor wpisu
m_szydlowski
15 maja 2015

Komornik Sądowy Roman Walkowiak

Porównaj