Autor: Natalia Narloch
Dodano: 10.11.2018
Udostępnij:

Alior Bank zainwestował w akcje PayPo, jednej z nielicznych w Polsce spółek obsługującej odroczone płatności za zakupy internetowe. Wykupił 20% udziałów i opracował nowy model współpracy w programie akceleracyjnym RBL_Start. PayPo zamierza przeznaczyć kapitał na badania i rozwój oraz ekspansję międzynarodową.

Czym jest PayPo?

Funkcja płatnicza PayPo staje się coraz bardziej powszechna w Polsce. Dzięki metodzie „kup teraz, zapłać później” klienci mają możliwość zamówić produkt przez Internet i zapłacić za niego w odroczonym terminie -nawet po 21 dniach. Jest to ciekawe rozwiązanie pozwalające bez kosztów transakcji i odsetek uregulować rachunek.

Dużą zaletą jest możliwość sprawdzenia przesyłki przed zapłatą. Co więcej, jeśli zamówiony towar nie dotrze na wskazany adres, klient nie musi za niego zapłacić.

Coraz więcej sklepów realizujących sprzedaż internetową jest zainteresowanych usługami PayPo. Firma współpracuje z takimi sklepami jak Top Secret, Wittchen czy 5-10-15 i serwisem Przelewy24.

Dzięki metodzie PayPo, klient może w szybki i bezpieczny sposób zapłacić za zakupy online, bez użycia karty kredytowej czy przelewu bankowego – to bardzo wygodne. Obserwujemy  wzrost korzystania  przez klientów z usługi odroczonych płatności i jesteśmy przekonani co do sukcesu tego rozwiązania na rynku. Spółka posiada sprawdzony model biznesowy i doświadczony zespół zarządzający” – podkreśla Marcin Jaszczuk, Wiceprezes Zarządu Alior Banku.

Współpraca Alior Banku i PayPo

Partnerstwo z tak innowacyjnym bankiem to dla nas ogromna szansa na szybki rozwój działalności w Polsce oraz pomoc w wejściu z produktem na rynki zagraniczne. Bank to idealny partner dla naszego modelu. Głównymi obszarami na rynku e-commerce i rosnącymi segmentami, które chcemy wspólnie eksplorować są moda, artykuły dla dzieci i sport” wyjaśnia prezes PayPo, Radosław Nawrocki.

We wrześniu tego roku PayPo zostało objęte programem akceleracyjnym Alior Banku – RBL_Start. Spośród 100 spółek z całego świata, które aplikowały do programu zakwalifikował się PayPo. Bank wybrał 8 najlepszych spółek aby wraz z nimi pracować nad innowacyjnymi produktami i rozwijać oryginalne koncepcje. Do tego służyć będzie nowo zaprojektowana przestrzeń akceleratora Warsaw Spire.

Jakie będą korzyści tej inwestycji dla Alior Banku?

„PayPo ma efektywny system scoringowy, oparty na tzw. hybrydowej ocenie ryzyka kredytowego. Oznacza to, że łączy scoring behawioralny z ilościowym, analizując nawet miękkie dane, ogólnodostępne informacje czy social media, nie posiłkując się tylko biurami informacji gospodarczej. Nasz bankowy know-how pozwoli dodatkowo udoskonalić ten algorytm" zapewnia Bruno Ferreira, Dyrektor Zarządzający Pionu Rozwoju Korporacyjnego Alior Banku.

Kupując udziały w PayPo, Alior Bank stał się drugim po prezesie i założycielu firmy Narosławie Nawrockim udziałowcem spółki. Współpraca z PayPo jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku w dziedzinie zakupów online, wzrastającą mobilnością i wymaganiami klientów.

System ten sprawdził się już w innych europejskich krajach. Pomysłodawcy programu wierzą, że to innowacyjne rozwiązanie pozwoli dotrzeć do użytkowników z zupełnie innymi oczekiwaniami w stosunku do zakupów przez Internet i podnieść jakość i popularność płatności internetowych.

Komentarze