Alior Bank współpracuje ze startupami

Alior Bank współpracuje ze startupami

author
Alicja Uzarowicz
13 lipca 2019

W ramach drugiej już edycji projektu RBL_START, Alior Bank wspólnie z PZU poszukiwali perełek wśród startupów. Mentorzy zamierzają dać szansę 11 małym firmom na wsparcie Alior Banku w sferach zaawansowanej analizy danych oraz kanałów kontaktu z klientem. Bank planuje podjąć współpracę ze startupami, które poradzą sobie najlepiej.

Już drugi raz Alior Bank wraz z PZU utworzyły zespół mentorów, których celem było odnalezienie 11 startupów mających wziąć udział w projekcie RBL_START. Tegoroczna edycja przedsięwzięcia ma na celu wyłonienie najlepszych kandydatów. Z tymi startupami Alior Bank prawdopodobnie podejmie współpracę.

W tym roku głównymi sferami działalności poszukiwanymi przez mentorów były zaawansowana analiza danych, bezpieczeństwo oraz nowe metody porozumienia z klientami jak również sposoby na budowanie ich lojalności, czy zaufania względem banku. Które startupy otrzymały szansę w tegorocznej edycji RBL_START?

Do przedsięwzięcia zgłosiło się około 200 startupów z różnych zakątków świata. Ostatecznie zespół mentorów wyłonił 11 kandydatów. Startupami, które wezmą udział w projekcie są zatem: Upswot, Zappy Al., Domove, Enable:Banking, Mobiltek, Luna, LogicAI, BillTech, BonusWay, Bags Off oraz Trustisto.

startupami

Alior Bank już z API – czytaj więcej.

Przebieg projektu ze startupami w roli głównej

Po dokonaniu wyboru o wytypowanych do wzięcia udziału w projekcie firmach, rozpoczął się kolejny etap RBL_START. W ciągu 15 tygodni odbędą się liczne warsztaty i konsultacje, które poprowadzą przedstawiciele Alior Banku i jego partnerów w tymże przedsięwzięciu.

Przed 11 startupami zatem spotkania z osobami pracującymi na co dzień w takich firmach jak IBM, Linklaters, Mastercard, PZU czy Microsoft. Współpraca Alior Banku ze startupami ma bardzo praktyczny charakter. Firmy pracują razem nad projektami już od początku przedsięwzięcia.

Pozwala to na poznanie świata budowania partnerstw biznesowych od kuchni. Startupy będą mogły przeprowadzać badania z klientami Alior Banku, pracować na zasadzie studiów przypadku oraz analizy osiągniętych i zakładanych celów pod kątem ich bezpieczeństwa.

Ideą programu jest zatem nie tylko wybranie najlepszego pomysłu w danym momencie, ale także nauczenie startupów w jaki sposób rozwijać już istniejące pomysły. Rola mentorów nie ogranicza się tylko do dopasowania działań firm do potrzeb banku. Chodzi tu o przekazanie pewnego wzorca postępowania podczas realizacji projektów.

Nie pierwsza taka współpraca ze startupami

RBL_START nie jest pierwszą oznaką wyciągnięcia pomocnej dłoni startupom przez Alior Bank. Już od dwóch lat instytucja stara się w taki sposób współpracować ze startupami, aby realizować ideę synergii. Najłatwiej wyjaśnić tę koncepcję równaniem 1+1=3 – obopólne korzyści ze współpracy są większe niż te, które osiągnęłyby te podmioty osobno.

"

Program RBL_START jest jednym z elementów realizacji „Strategii Cyfrowego Buntownika”, którą wdrożyliśmy i stale rozwijamy od 2017 roku. Wciąż pamiętamy o start-upowych korzeniach Alior Banku, ale też zdajemy sobie sprawę z wyzwań jakie stoją przed dojrzałą korporacją jaką się staliśmy

– powiedział Wiceprezes Zarządu Alior Banku Marcin Jaszczuk.

Zdaniem eksperta, na przyspieszenie i usprawnienie rozwoju startupów ma globalna popularyzacja działania w formie partnerstw ze startupami. Niemniej ważną rolę gra tutaj postęp technologiczny oraz zmieniające się prawo w sposób ułatwiający ten rozwój. Odzwierciedlają to również statystyki.

Fortune500 współpracuje ze startupami

Fortune500 jest corocznym rankingiem przygotowywanym przez magazyn Fortune. W jego ramach analitycy klasyfikują największe firmy ze Stanów Zjednoczonych. Badania pokazują, że coraz więcej tychże firm ściśle współpracuje ze startupami.

Bowiem już 68 ze 100 największych amerykańskich firm wykazuje zaangażowanie we wspólne ze startupami projekty. Jest to dla firm szansa na wdrożenie niezwykle nowoczesnego rozwiązania, które już na początkowych etapach było dopasowywane do ich organizacji.

Startupy również otrzymują liczne korzyści w tejże współpracy. Projekty realizowane wspólnie z największymi korporacjami świata stanowią możliwość wybicia się na rynku. Co więcej, wspaniałe pomysły i ciekawe rozwiązania cieszą się ogromną popularnością wśród klientów.


Źródła:
https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2019-07-11-druga-edycja-RBL-start.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

BNP ostatecznie przejmuje Raiffeisen – co z Klientami?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
02 listopada 2019

BNP ostatecznie przejmuje Raiffeisen – co z Klientami?

Opłata interchange – co to jest?
Ekonomia
author
Aleksandra Gościnna
14 marca 2022

Opłata interchange – co to jest?

Idea Bank opinie
Banki
author
Dominika Sobieraj
14 listopada 2020

Idea Bank opinie

70% Polaków boi się podwyżek cen energii
Blog
author
Aneta Jankowska
10 grudnia 2018

70% Polaków boi się podwyżek cen energii

Plus Bank – kody SWIFT/BIC oraz IBAN
Banki
author
Dominika Sobieraj
10 grudnia 2018

Plus Bank – kody SWIFT/BIC oraz IBAN

Porównaj