Najczęściej komentowane
Anwim z kredytem na rozwój sieci paliw
Spółka Anwim zawarła umowę na kredyt w kwocie 140 mln zł z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Celem tegoż porozumienia jest sfinansowanie rozwoju sieci paliw MOYA. Linia kredytowa ma zostać przeznaczona na inwestycje związane z projektem w ciągu najbliższego roku. O zawarciu umowy poinformował sam BGK w najnowszym komunikacie.
Wysoce prawdopodobnym jest, że wkrótce w Polsce zaczną pojawiać się nowe stacje paliw należące do marki MOYA. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt zawarcia umowy o kredyt pomiędzy Anwim, firmą realizującą przedsięwzięcie, a Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Zgodnie z komunikatem BGK wysokość transakcji to 140 mln zł.
Środki w przytoczonej kwocie mają zostać przekazane spółce w formie linii kredytowej, która obejmie inwestycje zaplanowane na najbliższe 12 miesięcy. Jest to jednocześnie niemałe wyróżnienie dla Anwim, gdyż Bank Gospodarstwa Krajowego może przebierać pomiędzy wnioskami o kredyt płynącymi z najróżniejszych firm.
Umowa zawarta pomiędzy Anwim a Bankiem Gospodarstwa Krajowego zapewnia środki na realizację planów rozwoju sieci stacji paliw MOYA. Cieszymy się, że polski bank wspiera rodzime firmy. Dzięki temu, że BGK już po raz trzeci nam zaufał, możemy rosnąć w siłę poprzez budowę i akwizycję zarówno pojedynczych stacji, jak i całych sieci
– powiedział Rafał Pietrasina, prezes Anwim, cytowany w komunikacie BGK.
Premie technologiczne od BGK już jesienią
Anwim rozwinie markę MOYA
W jaki sposób spółka będąca beneficjentem finansowania przez BGK zamierza rozlokować otrzymane w formie kredytu fundusze? Zgodnie z zapowiedzią Prezesa Zarządu, do roku 2023 w całym kraju pojawi się przynajmniej 350 stacji paliw. Pietrasina sam przyznaje, że są to ambitne plany.
Środki pozyskane w formie kredytu od Banku Gospodarstwa Krajowego mają jednak w dużej mierze przyczynić się do realizacji tego celu. Dla samego Banku jest to szansa na spełnienie sensu swojego istnienia w postaci wsparcia krajowego przedsiębiorstwa oraz wzbogacenia Polski w kolejne miejsca pracy.
Pomagamy rozwijać się każdej firmie – od start-upów, po największe przedsiębiorstwa. Cieszymy się, że nasze rodzime firmy budują swoją przewagę konkurencyjną. Inwestycje Anwim w sieć stacji paliw to […] drugiej ułatwienie dla kierowców. To ważne aspekty z perspektywy Banku Gospodarstwa Krajowego, którego misją jest wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego kraju
– powiedział Piotr Prokopek z Mazowieckiego oddziału BGK, cytowany w komunikacie.
Ponad 600 pomorskich startupów beneficjentami unijnego wsparcia
Sieć paliw MOYA
Zgodnie z informacjami przekazanymi w komunikacie BGK, sieć paliw MOYA jest szóstą co do wielkości w naszym kraju. Jako trzy najbardziej wpływające na szybki rozwój atuty firmy uznaje się znajomość rynku docelowego, odpowiadanie na potrzeby klienta, jak również elastyczność we współpracy z partnerami biznesowymi.
Działalność MOYA opiera się nie tylko na franczyzowych stacjach, ale również placówkach własnych. Łącznie w całej Polsce Anwim obsługuje już klientów w 217 punktach, które znajdują się najczęściej w miastach, na drogach lokalnych i trasach tranzytowych. Markę cechują ponadto wysoka jakość paliw połączona z ich konkurencyjnymi cenami.
MOYA to nie tylko sprzedaż paliw. To również koncept gastronomiczny Caffe MOYA, dzięki któremu można zrobić sobie smaczną przerwę w podróży. To również sklepy, które zapewniają niezbędne zaopatrzenie. Dla naszych klientów biznesowych mamy program flotowy MOYA Firma i wachlarz różnych benefitów płynących z korzystania z naszych stacji paliw
– tłumaczy Monika Ostaszewska z Anwim, cytowana w komunikacie.
Polskie firmy z unijnym finansowaniem – raport BGK
Źródła:
https://media.bgk.pl/66593-anwim-podpisal-umowe-z-bgk-140-mln-zl-na-rozwoj-sieci-stacji-paliw-moya?fbclid=IwAR0ztuW7J0_NrsJSgEtUejt5sVM1s0rEDA2CL9gc4Qdqr9ZnKvhxQocpHW0
Dodaj komentarz