zadluzenia.com
zamknij

Zamówienie raportu BIK - nowe zasady

W artykule pt. "BIK - nowe oferta dla klientów indywidualnych!" przedstawiliśmy nową ofertę Biura Informacji Kredytowej S.A. przeznaczoną dla konsumentów. Dzisiaj pokazujemy proces zamawiania raportów BIK. Wiąże się z tym obowiązek rejestracji na stronie BIK, a następnie aktywacji Konta Użytkownika - platformy służącej do zamawiania produktów i komunikacji z BIK.

 

Jednocześnie informujemy, że w dalszym ciągu istnieje możliwość zamówienia bezpłatnej informacji ustawowej drogą korespondencyjną bądź bezpośrednio w oddziale BIK w Warszawie. Nadal można także zamówić pojedynczy raport poprzez internetowy rachunek bankowy w PKO BP (iPKO), Inteligo oraz Meritum Bank ICB.

 

Założenie konta
 

Procedura założenia konta opisana jest pod adresem https://www.bik.pl/zakladanie-konta/. Wystarczy kliknąć w „zarejestruj się” na górze strony i podać swój adres e-mail. Następnie powinniśmy kliknąć w link aktywacyjny przesłany na adres e-mail oraz zdefiniować swoje hasło.


Aktywacja konta użytkownika


Tylko aktywacja konta użytkownika umożliwia zamawianie pakietów BIK. Podstawową czynnością na tym etapie jest potwierdzenie tożsamości, które można dokonać na 2 sposoby:

 

1) Zdjęcie lub skan dowodu osobistego.

Przesyłamy na konto BIK kwotę w wysokości 1 zł brutto (opłata nie podlega zwrotowi). Procedura opisana pod adresem https://www.bik.pl/zakladanie-konta-skan-dowodu.

 

Należy przygotować:
 

- numer dowodu osobistego oraz numer PESEL,
 

- zdjęcie lub skan dowodu osobistego w formacie JPG lub PNG (osobno każda strona dowodu; maksymalny rozmiar obu plików łącznie - 5MB),
 

- numer konta bankowego, z którego wykonasz przelew identyfikacyjny (musisz być jedynym właścicielem konta).

 

2) List polecony z potwierdzeniem odbioru.


Procedura opisana pod adresem https://www.bik.pl/zakladanie-konta-list-polecony

 

Należy przygotować:
 

- numer dowodu osobistego,
 

- numer PESEL.

 

Zamówienie pakietu
 

Jeżeli konto użytkownika zostało aktywowane możemy zamówić jeden z 3 pakietów. W przypadku bezpłatnego Pakietu Minimalnego otrzymujemy informację ustawową (przykładowy dokument) oraz profil kredytowy mini (przykładowy dokument pokażemy Państwu wkrótce na portalu Zadluzenia.com).

 

W oddzielnym artykule zajmiemy się opisaniem poszczególnych usług, na podstawie konkretnych przypadków.


 

Skomentuj artykuł
captcha
~astra

Marzena: wydaje mi się że to nie problem. Skoro Ty jesteś właścicielem konta to pewnie o Tobie przekażą Ci informacje. Zawsze możesz do nich napisać maila.   Odpowiedź

~czytelnik

a jak wysłać opłatę z własnego konta jeżeli na tym koncie łapę położył komornik ???   Odpowiedź

~Marzena Zocholl

jak dokonać wpłaty jeżeli ja jestem właścicielem konta a mój mąż jest do niego dopisany jako współwłaściciel?   Odpowiedź