Pod lupą Zadluzenia.com – pożyczka pozabankowa PROFI CREDIT

Pod lupą Zadluzenia.com – pożyczka pozabankowa PROFI CREDIT

autor wpisu
Maciej_Stanko
05 czerwca 2013

W kolejnym artykule z cyklu "Pod lupą Zadluzenia.com" przedstawiamy kolejny produkt z serii "pożyczka bez BIK" – PROFI CREDIT.

1. Ogólne informacje o PROFI CREDIT

PROFI CREDIT to marka, która należy do PROFI CREDIT Poland sp. z o.o., przedsiębiorcy udzielającego szybkich pożyczek pieniężnych. Działalność na rynku polskim prowadzi od 2004 roku.

PROFI CREDIT Poland sp. z o.o. należy do grupy Profireal Group, międzynarodowej instytucji działającej w Bułgarii, Czechach i Słowacji. W Polsce firma działa w oparciu o ustawę Kodeks Cywilny oraz ustawę o kredycie konsumenckim.

Główną usługą jest udzielanie pożyczki pieniężnej. W przeciwieństwie do konkurencji firma oferuje również pożyczki dla przedsiębiorców.

Podstawa komunikacji z klientem to:

– portal internetowy http://www.proficredit.pl/
 

– poczta elektroniczna [email protected]
 

– infolinia 801 700 999, czynna Pon. – Pt. 7 -19
 

– biura regionalne (oddziały firmy), które można znaleźć na mapie dostępnej tutaj.
 

– czat dostępny na portalu internetowym firmy

2. Oferta pożyczki w PROFI CREDIT

Kwota pożyczki

– minimalna kwota pożyczki – 500 zł

– maksymalna kwota pożyczki – 10 000 zł

– maksymalna kwota pożyczki dla przedsiębiorcy – 50 000 zł

Termin spłaty pożyczki

Klient wybiera termin spłaty pożyczki z zakresu 6-48 miesięcy. Wybór terminu jest ograniczony przez kwotę pożyczki.  Spłata pożyczki odbywa się w miesięcznych ratach.

Koszty

Poniższe koszty są szacunkowe. PROFICREDIT nie udostępnia tabel kosztowych. Żeby poznać widełki kosztowe trzeba dobre kilka minut zabawy z suwakiem i rozszyfrowywaniem małej czcionki.

Opłata przygotowawcza: 85-228 zł
 

Ubezpieczenie: nawet 14 000 zł !
 

Wynagrodzenie umowne (cokolwiek to znaczy): do 6424 zł
 

Oprocentowanie: 15 %

Czas oczekiwania

Decyzja – w przypadku kompletnych dokumentów, firma deklaruje zakończenie weryfikacjiw przeciągu 24 godzin. Zapewne pod koniec tygodnia nie ma co oczekiwać decyzji przed weekendem.

Przelew – w zależności od banku, w którym posiadamy rachunek. Co do zasady niezwłoczniepo podjęciu decyzji.

3. Procedura otrzymania pożyczki w PROFI CREDIT

a) Wypełnienie formularza on-line na stronie http://www.proficredit.pl/ 

b) Weryfikacja klienta. PROFI CREDIT korzysta z usług Biur Informacji Gospodarczej. Za pośrednictwem BIG Infomonitora sprawdza ewentualne zaległości w BIK i Bankowym Rejestrze.

c) Rozmowa telefoniczna z Doradcą Finansowym.

d) Decyzja.

e) Przelew środków na nasz rachunek.

f) Obsługa kredytu w siedzibie klienta.

Podsumowanie

PROFI CREDIT nie jest typową firmą pożyczkową oferującą chwilówki. Komunikacja z klientem odbywa się za pośrednictwem doradcy finansowego. PROFI CREDIT wyróżnia się długim okresem obowiązywania umowy i relatywnie wysoką kwotą pożyczki, co utrudnia określenie profilu firmy. Niewątpliwie wraz z PROVIDENTEM stanowią odrębną grupę firm pożyczkowych – z obsługą klienta w domu, duża kwotą pożyczki i delikatnie ujmując – kontrowersyjną opinią wśród klientów.

PROFI CREDIT oferuje różne pożyczki, z różnymi warunkami, dlatego konsument może mieć problemy z porównaniem warunków.  Firma dosyć luźno podchodzi do obowiązków informacyjnych z ustawy o kredycie konsumenckim. Nawet jeśli wszystko odbywa zgodnie z literą prawa, z biznesowego punktu widzenia konsument pójdzie do konkurencji – gdzie po 2,3 kliknięciach otrzyma formularz umowy i z łatwością porówna koszty. Dodajmy, przeważnie niższe od kosztów pożyczki zaciągniętej w PROFI CREDIT.

Mocne strony:

– duża kwota pożyczki
 

– możliwość rozłożenia na wiele rat

– bezpłatna możliwość odroczenia rat

Wady:

– wymagane ubezpieczenie

– koszty pożyczki za każdym razem trzeba odczytywać na dole strony – mała czcionka

– mało intuicyjny suwak

– przymus wyrażenia zgody na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną

– przymus wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych

– wniosek może zostać nierozpatrzony z powodu miejsca zamieszkania poza obszarem działania doradców finansowych!

– korzystanie z usług Biur Informacji Gospodarczej

– wprowadzanie klientów w błąd – firma korzysta z usług BIK i Bankowego Rejestru, za pośrednictwem BIG Infomonitora

– koszty potrafią wynieść kilkaset procent

Reprezentatywny przykład: RRSO dla całkowitej kwoty pożyczki 8161 zł, spłacanej w 30 m-cy wynosi 167.56%. RRSO uwzględnia koszty ubezpieczenia pożyczki, opłatę przygotowawczą i prowizję. RSO wynosi 15%, a rata miesięczna pożyczki – 328 zł. Całkowity koszt pożyczki – 6322 zł, opłata przygotowawcza – 330 zł, koszt ubezpieczenia – 4313 zł, wynagrodzenie umowne – 1679 zł. Całkowita kwota do zapłaty dla powyższej pożyczki to 14483 zł, faktyczna całkowita kwota do zapłaty (wynikająca z ilości rat) to 9840 zł. Podpisanie umowy wiąże się z obowiązkiem zawarcia umowy ubezpieczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

ernest.D
ernest.D
2015-08-25 14:26:21

Ustawę antylichwiarską? Obawiam się, że firma ma prawo nakładać piętrzące się kary finansowe jeśli tylko dłużnik spóźnia się z opłatami. Prawo dżungli i tyle

kaska
kaska
2015-06-12 18:18:28

Jak dotąd, poszkodowanych jest ponad 40 osób, ale ich liczba ciągle rośnie. PROFI CREDIT POLAND ma oddziały w całej Polsce. Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej sprawdza, czy firma złamała ustawę antylichwiarską. Po raz pierwszy śledczy zdecydowali się podać nazwę podmiotu, którego takie postępowanie dotyczy. Na razie śledztwo toczy się w sprawie wyzyskiwania przez firmy PROFIREAL Sp. z o.o. oraz PROFI CREDIT POLAND Sp. z o.o. przymusowego położenia klientów i zawierania z nimi umów pożyczek, na podstawie których zobowiązani są do zwrotu kwot niewspółmiernych do otrzymanego świadczenia. Do przestępstwa miało dojść pomiędzy 2012 i 2014 rokiem. Wbrew pozorom, chodzi o jeden podmiot gospodarczy. Profireal w pewnym momencie działalności biznesowej przekształcił się w Profi Credit Poland. Prokurator ujawnia nazwę Śledczy nieprzypadkowo zdecydowali się na podanie nazwy firmy. Wcześniej nie było to praktykowane. - Aby poinformować społeczeństwo o tym, że prowadzimy czynności sprawdzające dotyczące zawierania umów, musieliśmy wskazać firmę, z którą te umowy były zawierane - wyjaśnia Małgorzata Borkowska, rzecznik prasowy bielskiej Prokuratury Okręgowej. Prokurator dodaje, że dzięki ogłoszeniu w prasie, a także informacji na stronie internetowej prokuratury, cały czas zgłaszają się do śledczych osoby, które zaciągały kredyty w Profi Credit Poland. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył jeden z sędziów bielskiego Sądu Rejonowego, który na bazie rozpoznawanych spraw cywilnych zaczął podejrzewać, iż firma uprawia działalność parabankową. Punktem budzącym wiele wątpliwości była kwestia bardzo wysokich ubezpieczeń kredytów. - Wynikały one z umów, które zawierano z klientami. Osoby te godziły się na takie, a nie inne warunki. I to właśnie te warunki wzbudziły podejrzenie sędziego - podkreśla prokurator. Badane są także inne wątki tej sprawy. Na razie nie ma podstaw, by komukolwiek przedstawić zarzuty. Umowy poddawane są szczegółowej analizie. Zakończenie śledztwa zaplanowano na czerwiec. Prawdopodobnie jednak, z uwagi na rosnącą liczbę osób, które uważają, że zostały poszkodowane, postępowanie zostanie przedłużone.

marianka
marianka
2014-11-29 02:07:36

Aha, czyli pożyczka bez BIK, ale z BIG. Nijak tego niekumam ale przynajmniej już rozróżniam bik od big, bo wiem że jedno to biuro informacji kredytowej a drugie gospodarczej i że mało która firma nie zagląda do biku. I wiem też że każde zapytanie w biku czy bigu kosztuje. Tego zdania już zupełnie nie rozumiem - wprowadzanie klientów w błąd – firma korzysta z usług BIK i Bankowego Rejestru, za pośrednictwem BIG Infomonitora. Myślałam że to są dwie różne bazy ale teraz to już wiem że nic nie wiem

queen_elisabeth
queen_elisabeth
2014-07-31 10:49:10

Dzięki za wszechstronną analizę. Myślałam o tej firmie ale całkiem solidnie udowodniliście, że nie warto, że są lepsi.

Podobne artykuły

Studenci zarobią mniej przez zakaz handlu
Wpisy
author
Patryk Byczek
08 marca 2018

Studenci zarobią mniej przez zakaz handlu

Santander Bank Polska w Barlinku
Oddziały
author
Patryk Byczek
16 maja 2019

Santander Bank Polska w Barlinku

SKOK Chmielewskiego Lublin
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
28 kwietnia 2021

SKOK Chmielewskiego Lublin

ZUS oddział w Poznaniu
Oddziały
author
Patryk Byczek
10 września 2019

ZUS oddział w Poznaniu

Porównaj