zadluzenia.com
zamknij

Pod lupą Zadluzenia.com - pożyczka pozabankowa PROFI CREDIT

W kolejnym artykule z cyklu "Pod lupą Zadluzenia.com" przedstawiamy kolejny produkt z serii "pożyczka bez BIK" – PROFI CREDIT.

 


1. Ogólne informacje o PROFI CREDIT

 

PROFI CREDIT to marka, która należy do PROFI CREDIT Poland sp. z o.o., przedsiębiorcy udzielającego szybkich pożyczek pieniężnych. Działalność na rynku polskim prowadzi od 2004 roku.

 

PROFI CREDIT Poland sp. z o.o. należy do grupy Profireal Group, międzynarodowej instytucji działającej w Bułgarii, Czechach i Słowacji. W Polsce firma działa w oparciu o ustawę Kodeks Cywilny oraz ustawę o kredycie konsumenckim.

 

Główną usługą jest udzielanie pożyczki pieniężnej. W przeciwieństwie do konkurencji firma oferuje również pożyczki dla przedsiębiorców.

 

Podstawa komunikacji z klientem to:

 

- portal internetowy http://www.proficredit.pl/
 

- poczta elektroniczna [email protected]
 

- infolinia 801 700 999, czynna Pon. - Pt. 7 -19
 

- biura regionalne (oddziały firmy), które można znaleźć na mapie dostępnej tutaj.
 

- czat dostępny na portalu internetowym firmy

 


2. Oferta pożyczki w PROFI CREDIT

 

Kwota pożyczki

 

- minimalna kwota pożyczki – 500 zł

- maksymalna kwota pożyczki – 10 000 zł

- maksymalna kwota pożyczki dla przedsiębiorcy – 50 000 zł

 

Termin spłaty pożyczki

 

Klient wybiera termin spłaty pożyczki z zakresu 6-48 miesięcy. Wybór terminu jest ograniczony przez kwotę pożyczki.  Spłata pożyczki odbywa się w miesięcznych ratach.

 

Koszty

 

Poniższe koszty są szacunkowe. PROFICREDIT nie udostępnia tabel kosztowych. Żeby poznać widełki kosztowe trzeba dobre kilka minut zabawy z suwakiem i rozszyfrowywaniem małej czcionki.

 

Opłata przygotowawcza: 85-228 zł
 

Ubezpieczenie: nawet 14 000 zł !
 

Wynagrodzenie umowne (cokolwiek to znaczy): do 6424 zł
 

Oprocentowanie: 15 %


Czas oczekiwania

 

Decyzja- w przypadku kompletnych dokumentów, firma deklaruje zakończenie weryfikacjiw przeciągu 24 godzin. Zapewne pod koniec tygodnia nie ma co oczekiwać decyzji przed weekendem.

 

Przelew– w zależności od banku, w którym posiadamy rachunek. Co do zasady niezwłoczniepo podjęciu decyzji.

 


3. Procedura otrzymania pożyczki w PROFI CREDIT

 

Złóż wnioseka) Wypełnienie formularza on-line na stroniehttp://www.proficredit.pl/ 

 

b) Weryfikacja klienta. PROFI CREDIT korzysta z usług Biur Informacji Gospodarczej. Za pośrednictwem BIG Infomonitora sprawdza ewentualne zaległości w BIK i Bankowym Rejestrze.

 

c) Rozmowa telefoniczna z Doradcą Finansowym.

 

d) Decyzja.

 

e) Przelew środków na nasz rachunek.

 

f) Obsługa kredytu w siedzibie klienta.

 

Podsumowanie

 

PROFI CREDIT nie jest typową firmą pożyczkową oferującą chwilówki. Komunikacja z klientem odbywa się za pośrednictwem doradcy finansowego. PROFI CREDIT wyróżnia się długim okresem obowiązywania umowy i relatywnie wysoką kwotą pożyczki, co utrudnia określenie profilu firmy. Niewątpliwie wraz z PROVIDENTEM stanowią odrębną grupę firm pożyczkowych – z obsługą klienta w domu, duża kwotą pożyczki i delikatnie ujmując – kontrowersyjną opinią wśród klientów.

 

PROFI CREDIT oferuje różne pożyczki, z różnymi warunkami, dlatego konsument może mieć problemy z porównaniem warunków.  Firma dosyć luźno podchodzi do obowiązków informacyjnych z ustawy o kredycie konsumenckim. Nawet jeśli wszystko odbywa zgodnie z literą prawa, z biznesowego punktu widzenia konsument pójdzie do konkurencji – gdzie po 2,3 kliknięciach otrzyma formularz umowy i z łatwością porówna koszty. Dodajmy, przeważnie niższe od kosztów pożyczki zaciągniętej w PROFI CREDIT.

 


Mocne strony:

 

- duża kwota pożyczki
 

- możliwość rozłożenia na wiele rat

 

- bezpłatna możliwość odroczenia rat

 


Wady:

 

- wymagane ubezpieczenie


- koszty pożyczki za każdym razem trzeba odczytywać na dole strony – mała czcionka


- mało intuicyjny suwak


- przymus wyrażenia zgody na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną


- przymus wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych

 

- wniosek może zostać nierozpatrzony z powodu miejsca zamieszkania poza obszarem działania doradców finansowych!


- korzystanie z usług Biur Informacji Gospodarczej


- wprowadzanie klientów w błąd – firma korzysta z usług BIK i Bankowego Rejestru, za pośrednictwem BIG Infomonitora


- koszty potrafią wynieść kilkaset procent

 


Nasza ocena: 6/10

Złóż wniosek

 

 


Reprezentatywny przykład: RRSO dla całkowitej kwoty pożyczki 8161 zł, spłacanej w 30 m-cy wynosi 167.56%. RRSO uwzględnia koszty ubezpieczenia pożyczki, opłatę przygotowawczą i prowizję. RSO wynosi 15%, a rata miesięczna pożyczki - 328 zł. Całkowity koszt pożyczki - 6322 zł, opłata przygotowawcza - 330 zł, koszt ubezpieczenia - 4313 zł, wynagrodzenie umowne - 1679 zł. Całkowita kwota do zapłaty dla powyższej pożyczki to 14483 zł, faktyczna całkowita kwota do zapłaty (wynikająca z ilości rat) to 9840 zł. Podpisanie umowy wiąże się z obowiązkiem zawarcia umowy ubezpieczenia.

 

Skomentuj artykuł
captcha
~ernest.D

Ustawę antylichwiarską? Obawiam się, że firma ma prawo nakładać piętrzące się kary finansowe jeśli tylko dłużnik spóźnia się z opłatami. Prawo dżungli i tyle   Odpowiedź

~kaska

Jak dotąd, poszkodowanych jest ponad 40 osób, ale ich liczba ciągle rośnie. "PROFI CREDIT POLAND" ma oddziały w całej Polsce. Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej sprawdza, czy firma złamała ustawę antylichwiarską. Po raz pierwszy śledczy zdecydowali się podać nazwę podmiotu, którego takie postępowanie dotyczy. Na razie śledztwo toczy się w sprawie wyzyskiwania przez firmy "PROFIREAL" Sp. z o.o. oraz "PROFI CREDIT POLAND" Sp. z o.o. przymusowego położenia klientów i zawierania z nimi umów pożyczek, na podstawie których zobowiązani są do zwrotu kwot niewspółmiernych do otrzymanego świadczenia. Do przestępstwa miało dojść pomiędzy 2012 i 2014 rokiem. Wbrew pozorom, chodzi o jeden podmiot gospodarczy. "Profireal" w pewnym momencie działalności biznesowej przekształcił się w "Profi Credit Poland". Prokurator ujawnia nazwę Śledczy nieprzypadkowo zdecydowali się na podanie nazwy firmy. Wcześniej nie było to praktykowane. - Aby poinformować społeczeństwo o tym, że prowadzimy czynności sprawdzające dotyczące zawierania umów, musieliśmy wskazać firmę, z którą te umowy były zawierane - wyjaśnia Małgorzata Borkowska, rzecznik prasowy bielskiej Prokuratury Okręgowej. Prokurator dodaje, że dzięki ogłoszeniu w prasie, a także informacji na stronie internetowej prokuratury, cały czas zgłaszają się do śledczych osoby, które zaciągały kredyty w "Profi Credit Poland". Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył jeden z sędziów bielskiego Sądu Rejonowego, który na bazie rozpoznawanych spraw cywilnych zaczął podejrzewać, iż firma uprawia działalność parabankową. Punktem budzącym wiele wątpliwości była kwestia bardzo wysokich ubezpieczeń kredytów. - Wynikały one z umów, które zawierano z klientami. Osoby te godziły się na takie, a nie inne warunki. I to właśnie te warunki wzbudziły podejrzenie sędziego - podkreśla prokurator. Badane są także inne wątki tej sprawy. Na razie nie ma podstaw, by komukolwiek przedstawić zarzuty. Umowy poddawane są szczegółowej analizie. Zakończenie śledztwa zaplanowano na czerwiec. Prawdopodobnie jednak, z uwagi na rosnącą liczbę osób, które uważają, że zostały poszkodowane, postępowanie zostanie przedłużone.   Odpowiedź

~marianka

Aha, czyli pożyczka bez BIK, ale z BIG. Nijak tego niekumam ale przynajmniej już rozróżniam bik od big, bo wiem że jedno to biuro informacji kredytowej a drugie gospodarczej i że mało która firma nie zagląda do biku. I wiem też że każde zapytanie w biku czy bigu kosztuje. Tego zdania już zupełnie nie rozumiem "- wprowadzanie klientów w błąd – firma korzysta z usług BIK i Bankowego Rejestru, za pośrednictwem BIG Infomonitora". Myślałam że to są dwie różne bazy ale teraz to już wiem że nic nie wiem   Odpowiedź

~queen_elisabeth

Dzięki za wszechstronną analizę. Myślałam o tej firmie ale całkiem solidnie udowodniliście, że nie warto, że są lepsi.   Odpowiedź