Rynek pożyczek finansowych – publikacja Profi Credit

Rynek pożyczek finansowych – publikacja Profi Credit

author
12 lipca 2013
Obecnie na rynku finansowym dostępnych jest wiele korzystnych ofert pożyczkowych. Zarówno banki, jak i instytucje pozabankowe starają się dostosować swoje produkty w taki sposób, aby odpowiadały one potrzebom współczesnych konsumentów. 

Koszty pozabankowych pożyczek gotówkowych są nieco wyższe od tych zaciąganych za pomocą kredytów bankowych, należy jednak pamiętać, że również ich dostępność jest dla Klientów o wiele większa. Instytucje pozabankowe ponoszą większe ryzyko, ale też rzetelnie informują Klientów o całkowitym koszcie zadłużenia.

Decydując się na skorzystanie z usług jednej z dostępnych instytucji finansowych, konsumenci powinni zwrócić szczególną uwagę na warunki przedstawione w ofercie. Może bowiem okazać się, że nie spełniają oni odpowiednich wymagań i firma odrzuci ich wniosek o udzielenie pożyczki.

Sektor pożyczkowy rozwija się w dynamicznym tempie, a na jego usługi jest coraz większy popyt. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, instytucje pozabankowe stale wzbogacają oferty o nowe, bardziej atrakcyjne produkty, które z powodzeniem mogą konkurować z ofertami banków.

Dotychczas parabanki kojarzyły się głównie z małymi kwotami pożyczek. Obecnie ta tendencja ulega zmianie, ponieważ firmy posiadają w swojej ofercie produkty oferujące znacznie wyższe kwoty, dając tym samym większe możliwości swoim klientom.

Nowa oferta Profi Credit

Dla przykładu, Spółka Profi Credit Poland z początkiem lipca 2013 roku wyszła naprzeciw oczekiwaniom i zmodyfikowała swój standardowy produkt, dostosowując go tym samym do obecnej sytuacji na rynku. Jego najważniejszą cechą będzie wysokość pożyczki netto, która może wynieść nawet 25 000 zł. Produkt będzie posiadał również kilka możliwych terminów spłaty pożyczki.

Ze względu na zmieniające się trendy, firmy z sektora pożyczkowego powinny stale dostosowywać swoje oferty, a także w miarę możliwości je rozbudowywać. Rozbudowany produkt A został przygotowany z myślą o naszych stałych Klientach posiadających dobrą historią kredytową, jak również o nowych, potencjalnych nabywcach, których oczekiwania i potrzeby są po prostu większe – informuje Jarosław Chęciński, Dyrektor Wykonawczy Profi Credit Poland. W chwili obecnej produkt A jest wyraźną alternatywą dla aktualnych ofert banków w zakresie pożyczek gotówkowych – dodaje Chęciński.
 

Inne firmy z sektora pożyczkowego również uaktualniają swoją ofertę. Provident zwiększył niedawno maksymalną kwotę udzielanych pożyczek do 10 tys. zł.
 

Pozostałe firmy oferują wprawdzie swoim Klientom pożyczki na nieco mniejsze kwoty, ale tendencja ta powoli będzie ulegać zmianie. Wprowadzanie atrakcyjnych nowości do swoich ofert potęguje zainteresowanie tym sektorem, a jednocześnie pozwala budować świadomość konsumentów i dawać im większe możliwości – komentuje Chęciński.

Wniosek o pożyczkę gotówkową w Profi Credit można złożyć tutaj:

Złóż wniosek

Przykład reprezentatywny: RRSO dla całkowitej kwoty pożyczki 8161 zł, spłacanej w 30 m-cy wynosi 167.56%. RRSO uwzględnia koszty ubezpieczenia pożyczki, opłatę przygotowawczą i prowizję. RSO wynosi 15% a rata miesięczna pożyczki – 328 zł. Całkowity koszt pożyczki – 6322 zł, opłata przygotowawcza – 330 zł, koszt ubezpieczenia – 4313 zł, wynagrodzenie umowne – 1679 zł. Całkowita kwota do zapłaty dla powyższej pożyczki to 14483 zł, faktyczna całkowita kwota do zapłaty (wynikająca z ilości rat) to 9840 zł. Podpisanie umowy wiąże się z obowiązkiem zawarcia umowy ubezpieczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

waem99
waem99
2015-08-03 22:35:33

profi credit to mocnny gracz na rynku pozyczek, zwłaszcza się wyróżnia udzielaniem pożyczek dla ludzi z negatywnymi wpisami w bik. dyktują mocne warunki ale przynajmniej udzielają tych pożyczek a nie kończą na reklamowaniu się jako rzekomych pożyczek bez bik

Podobne artykuły

Deutsche Bank w Ostrowcu Świętokrzyskim
Oddziały
author
22 listopada 2017

Deutsche Bank w Ostrowcu Świętokrzyskim

Otwieranie konta na selfie z e-dowodem w Pekao
Bez kategorii
author
22 kwietnia 2021

Otwieranie konta na selfie z e-dowodem w Pekao

Rekompensaty za prąd tylko przez 2 lata?
Bez kategorii
author
29 listopada 2018

Rekompensaty za prąd tylko przez 2 lata?

Santander Bank Polska w Radomsku
Oddziały
author
28 maja 2019

Santander Bank Polska w Radomsku

Czy raty kredytu można wliczyć w koszty firmy?
Poradnik
author
22 sierpnia 2022

Czy raty kredytu można wliczyć w koszty firmy?

PKO BP w Rokietnicy
Oddziały
author
29 września 2019

PKO BP w Rokietnicy