zadluzenia.com
zamknij

Pod lupą Zadluzenia.com - pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim

W ofercie największego polskiego Banku - PKO Banku Polskiego, pojawił się nowy produkt – pożyczka gotówkowa na dowolny cel – MINI RATKA (nowa). Dzisiaj sprawdzamy go w ramach serii „Pod lupą Zadluzenia.com”.

 

1. Informacje ogólne

 

Lider polskiej bankowości – PKO BP to jednocześnie lider wśród sprzedaży kredytów i pożyczek gotówkowych. Trudno się dziwić – Bank posiada ponad 6 mln czynnych rachunków osobistych, a ich właściciele są naturalnymi Klientami produktów kredytowych. Jak bowiem pokazują badania, szukając  dodatkowej gotówki w pierwszej kolejności kierujemy swoje kroki do Banku, w którym mamy rachunek osobisty.

 

Nie inaczej jest w przypadku pożyczki gotówkowej Mini Ratka oferowanej przez PKO BP. Oferta skierowana jest w pierwszej kolejności właśnie do Klientów tego Banku. PKO reklamuje się, że „jeśli posiadasz ROR w PKO Banku Polskim od minimum 6 miesięcy płacisz mniej niż 25 zł raty za każdy 1000 zł pożyczony w ramach oferty pożyczki 15 000 zł na 5 lat z ubezpieczeniem.”

 

Sprawdźmy jak wygląda to w praktyce.

 

2. Oferta pożyczki MINI RATKA w PKO Banku Polskim

 

Oferta skierowana jest do wszystkich Klientów, także nieposiadających rachunku osobistego w PKO BP. Jednak Klienci tego Banku są w uprzywilejowanej sytuacji, płacą m.in.mniejszą prowizję.

 

Pożyczka może być przeznaczona na dowolny cel, także na konsolidację, czyli spłatę zadłużenia m.in. w innych Bankach.

 

  • Kwota pożyczki – od 1000 do 150 000 zł
  • Waluta pożyczki – pożyczka udzielana jest w polskiej walucie.
  • Maksymalny okres kredytowania – 10 lat w przypadku przeznaczenia pożyczki na spłatę innych zobowiązań (konsolidacja), 8 lat w pozostałych przypadkach.

 

 

 

Jeżeli Klient ma powyżej 65 lat, maksymalny okres kredytowania wynosi 5 lat.

 

Czas otrzymania pożyczki – w prospekcie informacyjnym Bank wskazuje, że środki z pożyczki wypłacane są gotówką w oddziałach lub przelewem na wskazany numer rachunku bankowego „nawet w dniu złożeniu wniosku”.

 

Wstępna decyzja o możliwości uzyskania pożyczki dostępna jest już w 5 minut (brak informacji czy chodzi o czas od złożeniu wniosku).

 

Bank nie wymaga od Klientów żadnych zabezpieczeń ani poręczycieli. Jeżeli pożyczkę zawiera osoba pozostająca w związku małżeńskim i kwota pożyczki przekracza 20 000 zł, każdorazowo wymagana jest pisemna zgoda współmałżonka na zaciągnięcie zobowiązania.

 

Klienci Banku PKO BP, aktywnie korzystających z rachunku bankowego dodatkowo mogą liczyć na skróconą procedurę kredytową. Jeżeli dochody wpływają na konto w PKO, Bank nie będzie bowiem wymagał od nas zaświadczenia o dochodach, wystarczy jedynie złożenie oświadczenia.

 

Bank umożliwia karencję spłacie pożyczki rozumianej jako odroczenie terminu spłaty pierwszej raty. Dodatkowo PKO BP umożliwia „wakacje kredytowe” – zawieszenie spłaty 3 rat pożyczki.

 

O pożyczkę ubiegać się mogą osoby o pełnej zdolności do czynności prawnej,  posiadające zdolność kredytową oraz „wiarygodność” (zapewne chodzi o pozytywną historię kredytową w BIKu).

 

Opłaty 

 

Oprocentowanie pożyczki uzależnione jest m.in. od:

 

  • przeznaczenia pożyczki – w przypadku konsolidacji oprocentowanie wynosi od 14,99% lub 15,99%
  • zawarcia dodatkowej umowy ubezpieczenia.

 

 

Dodatkowo Klienci Banku mogą liczyć na mniejszą prowizję.

 

Przykładowa pożyczka: RRSO na dzień 03.09.2013 r. wynosi 30,86%. Do obliczenia przyjęto całkowita kwotę pożyczki 15 000 zł, 60 rat w wysokości 365 zł, czyli 24,33 zł raty za każdy 1000 zł pożyczki, oprocentowanie zmienne 15,99% dla oferty z ubezpieczeniem w wariancie podstawowym dla osób posiadających ROR w PKO Banku Polskim od co najmniej 6 miesięcy, na który dokonywano systematycznych wpływów i na którym nie wystąpiły niedopuszczalne salda debetowe w tym okresie. Na całkowity koszt kredytu w wysokości 9990 zł składają się: prowizja 496 zł, odsetki 6890 zł i ubezpieczenie 2604 zł. Całkowita kwota do zapłaty wynosi 22 386 zł.

 

 

3. Procedura otrzymania pożyczki gotówkowej w PKO Banku Polskim

 

Wniosek o pożyczkę można złożyć online, w oddziałach i placówkach Banku oraz telefonicznie.

 

Złóż wniosek

 

 

Jedynie Klienci iPKO mogą zaciągnąć pożyczkę bez wychodzenia z domu, pozostałe osoby muszą odwiedzić oddział.

 

Podsumowanie

 

Nowa MINI RATKA to pożyczka dedykowana przede wszystkim dotychczasowym Klientom, którzy mogą ją zaciągnąć na preferencyjnych warunkach. PKO BP to kluczowy gracz na polskim rynku finansowym, jest więc pewnie, że i ten produkt cieszyć się będzie sporym zainteresowaniem Klientów (mimo, że RRSO nie należy do najniższych). Na uwagę zwraca wysoka wartość pożyczki.

 

Szkoda, że Bank nie umożliwia otrzymania pożyczki bez wychodzenia z domu, wyłącznie w drodze wniosku internetowego. 

 

Mocne strony:

 

- wysoka wartość pożyczki

- możliwość przeznaczenia pożyczki na konsolidację

- szybka decyzja kredytowa

- możliwość skorzystania z wakacji kredytowych oraz karencji w spłacie

- brak wymaganych zabezpieczeń i poręczycieli

- korzystne warunki dla dotychczasowych Klientów PKO BP


Wady:

 

- wysokie RRSO

- konieczność odwiedzenia oddziału celem otrzymania pożyczki (nie dotyczy Klientów iPKO)

 

Nasza Ocena: 7/10

Złóż wniosek

 

 

Skomentuj artykuł
captcha
~Melchior

No niestety tak sie dzisiaj robi wode z mozgu klientom. Nazwa pozyczki "mini ratka" sugeruje, ze jest to dobra, tania oferta. A rzeczywistosc pokazuje ze jest odwrotnie i pko moze nie jest jedna z najdrozszych firm, ale nie trudno jest znalezc od razu kilka tanszych.   Odpowiedź