Osoby posiadające negatywną historię w BIK (Biurze Informacji Kredytowej) mają ograniczone możliwości na kredyt czy pożyczkę w Banku. Co robi Klient, któremu Bank odmówił udzielenia kredytu ?

Autor: Maciej Stańko
Dodano: 10.02.2014
Udostępnij:

Przeważnie zwraca się do firm pożyczkowych. Liczy bowiem, że nie będą zwracały uwagi na negatywną historią kredytową w BIKu. I tutaj czeka go niemiła niespodzianka. Większość firm udzielających tzw. mikropożyczek online( najpopularniejsze to: Vivus.pl, Wonga.com czy Kredito24) weryfikuje Klienta tak samo jak Banki: sprawdzają zaległości w BIKu lub biurach informacji gospodarczej.

Inaczej działa Motopożyczka reklamująca się jako „szybka formuła na łatwą gotówkę”. Firma udziela pożyczek pod zastaw samochodu (tak naprawdę chodzi o tzw. przewłaszczenie na zabezpieczenie).

Z perspektywy Klienta jedno jest najważniejsze: motopożyczka przyznaje pożyczki także osobom z negatywną historią kredytową w BIKu. Nie wymaga również zaświadczenia o dochodach.

Kwota pożyczki – do 25 000 zł

Okres spłaty – do 48 miesięcy

Zabezpieczeniem pożyczki jest auto osoby starającej się o kredyt.

W tym miejscu powinniśmy przedstawić pozostałe warunki oferty: wymagane dokumenty, rodzaje pojazdów, które mogą stanowić zabezpieczenie. Nie zrobimy tego. Spójrzmy bowiem na koszt takiej pożyczki. Motopożyczka pobiera 6% prowizji. W skali miesiąca !

W połączeniu z wysoką kwotą pożyczki stanowi to realne zagrożenie dla finansów większości osób zainteresowanych tą ofertą. Osoba, która miała wcześniej problem ze spłatą kredytu/pożyczki w Banku, tym bardziej będzie miała problem ze spłatą pożyczki na 6% w skali miesiąca.

Nie polecamy.

Komentarze (5)

Dałam się naciągnąć na tę “firemkę” i bardzo tego żałuję. Jeden dzień opóznienia a ci już straszą wypowiedzeniem i wysyłają monity. Nienormalni! Miałam styczność z wieloma firmami i nawet najgorszy leasing nie był tak popier… jak oni. Nie polecam!!!!
Oszuści!

drogie musi byc ludzie, bo daja takim co nikt im nie chce dac. mialem u nich, uratowali… i monity wysylaj tydzien po niesplaconej racie Pani Kasiu. tak pani narzeka, a do takiej sytuacji sie pani sama doprowadzila, ze tylko u nich pani dostała. ja tez tylko u nich dostałem. ale nie marudze.

Złodzieje i oszuści. Monit, który wysyłają przy każdej racie, niezależnie czy została zapłacona czy nie, kosztuje 99 zł. Masakra.

Dzięki, prawie się nacięłam na to….

lichwa w biały dzień. ludzie – nie bierzcie z tego pożyczki