zadluzenia.com
zamknij

Moto pożyczka - pożyczka bez BIK

Osoby posiadające negatywną historię w BIK (Biurze Informacji Kredytowej) mają ograniczone możliwości na kredyt czy pożyczkę w Banku. Co robi Klient, któremu Bank odmówił udzielenia kredytu ?

 

Przeważnie zwraca się do firm pożyczkowych. Liczy bowiem, że nie będą zwracały uwagi na negatywną historią kredytową w BIKu. I tutaj czeka go niemiła niespodzianka. Większość firm udzielających tzw. mikropożyczek online( najpopularniejsze to: Vivus.pl, Wonga.com czy Kredito24) weryfikuje Klienta tak samo jak Banki:sprawdzają zaległości w BIKu lub biurach informacji gospodarczej.

 

Inaczej działa Motopożyczka reklamująca się jako „szybka formuła na łatwą gotówkę”. Firma udziela pożyczek pod zastaw samochodu (tak naprawdę chodzi o tzw. przewłaszczenie na zabezpieczenie).

 

Z perspektywy Klienta jedno jest najważniejsze: motopożyczka przyznaje pożyczki także osobom z negatywną historią kredytową w BIKu. Nie wymaga również zaświadczenia o dochodach.

 

Kwota pożyczki – do 25 000 zł

 

Okres spłaty – do 48 miesięcy

 

Zabezpieczeniem pożyczki jest auto osoby starającej się o kredyt.

 

W tym miejscu powinniśmy przedstawić pozostałe warunki oferty: wymagane dokumenty, rodzaje pojazdów, które mogą stanowić zabezpieczenie. Nie zrobimy tego. Spójrzmy bowiem na koszt takiej pożyczki. Motopożyczka pobiera 6% prowizji. W skali miesiąca !

 

W połączeniu z wysoką kwotą pożyczki stanowi to realne zagrożenie dla finansów większości osób zainteresowanych tą ofertą. Osoba, która miała wcześniej problem ze spłatą kredytu/pożyczki w Banku, tym bardziej będzie miała problem ze spłatą pożyczki na 6% w skali miesiąca.

 

Nie polecamy.

 

Skomentuj artykuł
captcha
~rysiu80

drogie musi byc ludzie, bo daja takim co nikt im nie chce dac. mialem u nich, uratowali... i monity wysylaj tydzien po niesplaconej racie Pani Kasiu. tak pani narzeka, a do takiej sytuacji sie pani sama doprowadzila, ze tylko u nich pani dostała. ja tez tylko u nich dostałem. ale nie marudze.   Odpowiedź

~Katarzyna

Złodzieje i oszuści. Monit, który wysyłają przy każdej racie, niezależnie czy została zapłacona czy nie, kosztuje 99 zł. Masakra.   Odpowiedź

~Maryla

Dzięki, prawie się nacięłam na to....   Odpowiedź

~kryspin

lichwa w biały dzień. ludzie - nie bierzcie z tego pożyczki   Odpowiedź