460 urodziny Poczty Polskiej

460 urodziny Poczty Polskiej

author
Patryk Byczek
22 października 2018
18 października bieżącego roku był szczególną datą dla wszystkich pocztowców. Tego dnia Poczta Polska obchodziła swoje czterysta sześćdziesiąte urodziny. W związku z rocznicą, instytucja wprowadza do obiegu znaczek pocztowy upamiętniający tegoroczne wydarzenie.

Filatelistyczne wydawnictwo przedstawia centralną część heliograwiury pochodzącej z obrazu „Swift and Stella” autorstwa Margaret Isabel Dicksee. Dzieło należy do zbiorów Muzeum Poczty Telekomunikacji we Wrocławiu.

Poczta Polska
 

Poczta Polską jest najważniejszą i jednocześnie największą infrastrukturalną spółką w Polsce. Instytucję cechuje wielokanałowy dostęp do zarówno wszystkich firm, jak i obywateli. Pocztę Polską tworzy:

ponad 7500 placówek
sortownie zlokalizowane na terenie całego kraju
flota ponad 5000 pojazdów
prawie 80 000 pracowników.

Wszystko razem tworzy instytucję, która dostarcza korespondencje tradycyjną oraz elektroniczną, realizuje usługi logistyczne i paczkowo-kurierskie. 

Prezes Zarządu Poczty Polskiej, Przemysław Sypniewski mówił, że tworząc jedną z najstarszych z tradycjami firm w Polsce, należy dbać i jak najlepiej służyć wszystkim obywatelom. Prezes wspominał także o historii Poczty Polskiej, z której jest niezmiernie dumny. 


 

Historyczne wydarzenie

Święto Poczty Polskiej obchodzone 18 października jest powiązane z wydarzeniami z 1558 roku, z czasami króla Zygmunta II Augusta. To właśnie on zawiązał pierwsze połączenie pocztowe między polskim Krakowem, przez austriacki Wiedeń, aż po włoską Wenecję. Poczta powstała w celu odłączenia przesyłkowych potrzeb od faktorii rodziny Fuggerów z Augsburga oraz poczty cesarskiej.


 

Poczta Polska firmą rozwoju

Poczta Polska jest jednym z liderów w Polsce, odpowiedzialnych za usługi logistyczne, komunikacyjne i paczkowo-kurierskie. Z oferty spółki państwa korzysta ponad 90% Polaków. Instytucja nieustannie się rozwija:

– poprawiając jakość usług
– wprowadzając nowinki technologiczne
– kładąc duży nacisk na udoskonalanie obszaru logistyki.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Jak odzyskać zaległe alimenty?
Porady
author
Dominika Sobieraj
17 listopada 2022

Jak odzyskać zaległe alimenty?

Bank Pekao w Czersku
Oddziały
author
Patryk Byczek
22 lipca 2019

Bank Pekao w Czersku

Obligacje premiowe – tylko do 30.06.2018
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
20 czerwca 2018

Obligacje premiowe – tylko do 30.06.2018

Lombardy w Legnicy
Lombardy
autor wpisu
Marta Janusz
07 grudnia 2022

Lombardy w Legnicy

Porównaj