zadluzenia.com
zamknij

Kolejny chiński bank w Polsce

China Construction Bank to kolejny chiński bank, który ma zamiar otworzyć oddział w Polsce. Uroczysta inauguracja odbyła się w hotelu Sofitel Victoria.

 

China Construction Bank powstał w 1954 roku i należy do „wielkiej czwórki” banków w Chinach. W 2015 roku był drugim największym bankiem na świecie pod względem wielkości aktywów (3 biliony dolarów). Tylko w pierwszym kwartale 2017 roku, jego zysk przekroczył 10 mld dolarów.

 

Na otwarcie polskiego oddziału przyjechał prezes China Construction Bank Wang Zuji, który po spotkaniu z prezydentem Pracodawców RP, powiedział:

 

"Bardzo się cieszę z przyjazdu do pięknego kraju, jakim jest Polska. Cieszę się też z faktu, że będzie ona jednym z krajów "Pasa i Szlaku"

 

Bank rozpoczął także rekrutację na stanowisko Senior Relationship Manager, ogłoszenie znajdziemy na popularnym portalu Pracuj.pl

 

China Construction Bank to już trzeci chiński bank, który rozpoczął działalność w Polsce. Jako pierwszy wystartował Bank of China, kolejny był Industrial and Commercial Bank of China.

 

China Construction Bank specjalizuje się w ofercie dla klientów biznesowych, którym oferuje między innymi kredyty korporacyjne oraz rozliczenia walutowe.

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY