zadluzenia.com
zamknij

BZ WBK z infolinią dla Ukraińców

Od jakiegoś czasu Ukraińcy, którzy dzwonią na infolinię Banku Zachodniego słyszą swój ojczysty język. Władze banku tłumaczą, że to przez pojawienie się wielu nowych klientów zza wschodniej granicy.

 

 

Tomasz Niewiedział, dyrektor bankowości multikanałowej w BZ WBK, tłumaczy, że wyłącznie w zeszłym roku bank otworzył więcej niż 20 tys. kont dla nierezydentów. 

 

- W tym roku nadal utrzymuje się zainteresowanie i spodziewamy się, że liczba kont dla nierezydentów wzrośnie o minimum 50% - dodaje.

 

Ukraiński jest kolejnym językiem, który zaistniał w ofercie banku. Do tej pory konsultanci porozumiewali się z klientami po angielsku, hiszpańsku, a także w języku migowym. Co więcej, konsultanci BZ WBK  są dostępni w 9 różnych kanałach (m.in. telefon, czat, skype czy formularz kontaktowy).

 

- Dążymy do jak największej użyteczności i prostoty, wprowadzając rozwiązania technologiczne i funkcjonalne, które mają za zadanie faktycznie ułatwiać naszym klientom życie. Bank już teraz prowadzi bardzo zaawansowane prace nad wdrożeniem wideoweryfikacji klientów z wykorzystaniem biometrii twarzy - wyjaśnia Tomasz Niewiedział. 

 

Najnowsze dane Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki społecznej mówią, że obecnie w Polsce może mieszkać 1,3 mln Ukraińców. 

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY