zadluzenia.com
zamknij

Gwiazdy z komornikiem: Katarzyna Herman

Aktorka, Katarzyna Herman, to kolejna gwiazda, która miała problemy z komornikiem. Jeszcze kilka lat temu cieszyła się dużą popularnością i razem ze swoim mężem prowadziła warszawską klubokawiarnię. 
 
W 2013 roku jeden z magazynów poinformował o problemach finansowych Katarzyny Herman i Tomasza Brzozowskiego. 

 


Aktorka będąca wówczas u szczytu kariery, zainwestowała razem ze swoim mężem i kupiła trzy mieszkania w eleganckiej dzielnicy. Para zdecydowała się połączyć je w jeden apartament. Lokal ostatecznie zajmował ponad 300 metrów. 


Po pewnym czasie aktorka musiała stawić czoła kryzysowi finansowemu w związku. Do drzwi Katarzyny Herman zapukał komornik. Wystawił on na licytację jedno z mieszkań, stanowiących własność aktorki i jej męża. Uczestnik licytacji informował magazyn o problemie wcześniejszego obejrzenia lokalu. Po połączeniu trzech mieszkań, dwa wejścia zostały zamurowane.

 

Ponad stumetrowe mieszkanie, za 400 tysięcy złotych, kupił jeden z mieszkańców kamienicy, w której mieszkali. 

 

Mąż aktorki prowadził znaną klubokawiarnię "Czuły Barbarzyńca" na warszawskim Powiślu. Na początku księgarnia przynosiła duże zyski. Z czasem jednak trudno było zarobić na książkach, a Tomasz Brzozowski postanowił pożyczyć pieniądze i dołożyć do interesu. Wierzyciele bezskutecznie domagali się swoich pieniędzy.
 


Mimo długów, “Czuły Barbarzyńca” funkcjonował 14 lat. Pod koniec lutego bieżącego roku, właściciel lokalu wypowiedział umowę najmu. 


Aktorka, Katarzyna Herman tak komentowała sytuację: 

 

Chociaż byliśmy tam tyle lat i traktowaliśmy księgarnię jak drugi dom, to należy pamiętać, że domy także się zmienia i nie ma co rozpaczać. Poza tym czasami takie zmiany wychodzą też na lepsze. Czuły Barbarzyńca potrzebuje teraz innego pomysłu na siebie. Dziś każda sieciowa kawiarnia ma też półkę z książkami, bo książki wprowadzają przytulny nastrój. Tego typu miejsc jest dużo, więc to dobry moment, by poszukać czegoś innego. A wiosna to odpowiednia pora na zmiany. 

Skomentuj artykuł
captcha
~roxette

zaraz zaraz bo cos mi sie tu nie zgadza. prawie 100 m mieszkanie i za 400 tys. Ale to chyba nie w warszawie czy to moze jakas aferka w ramach afery reprywatyzacyjnej pod szyldem pani gronkiewicz?   Odpowiedź