Aplikacja IKO została nagrodzona przez Kapitułę e-Commerce Polska Awards 2018 jako najlepsza aplikacja bankowa. Wyróżniono ją za innowacyjność, użyteczność, powszechność i funkcjonalność. Co więcej, w sierpniu i wrześniu tego roku częściej logowano się do serwisu IKO niż iPKO. 

Autor: Natalia Narloch
Dodano: 16.10.2018
Udostępnij:

To już szósty raz gdy firmy z branży handlu internetowego startują w konkursie e-Commerce Polska Awards organizowanym przez Izbę Gospodarki Elektronicznej. Zwycięzców wyłoniono 9 października podczas uroczystej Gali.

„Konkurs od lat kierowany jest do przedstawicieli małych, średnich i dużych sklepów, platform e-commerce oraz dla e-usług, a także dla e-finansów. Honorowani są w nim ci, którzy wyróżniają się wizją, innowacyjnym myśleniem i sukcesami e-biznesowymi. Tytuł laureata e-Commerce Polska Awards jest potwierdzeniem jakości działania firmy oraz zaufania, jakim darzą ją jej klienci” podkreśla Patrycja Sass-Staniszewska, prezes e-Izby.

Spośród wielu różnych kategorii aplikacja IKO zwyciężyła jako „best banking application”. Zadecydowała o tym głównie jej innowacyjność oraz popularność. 

IKO rozwija się w bardzo dynamicznym tempie. Wciąż wzrasta liczba osób korzystających z niej na co dzień. „Koncentrujemy się na tym, aby IKO coraz lepiej spełniało rosnące wymagania klientów i tym samy było jeszcze bardziej popularne. Nagroda i uznanie profesjonalistów jest potwierdzeniem efektów pracy i jednocześnie motywacją dla ludzi, którzy je tworzą” powiedział Łukasz Kuc, dyrektor Biura Kanałów Cyfrowych w PKO Banku Polskim. 

W tym momencie aplikacja IKO kompleksowo zastępuję tradycyjną wizytę w banku. Jest  dostępna jest na 3 platformy (Android, iOS oraz Windows Phone/Mobile) a także przetłumaczona na język angielski, ukraiński i rosyjski. 

Co więcej, bank może pochwalić się systematycznym wzrostem aktywności w kanale mobilnym. Zainstalowano już ponad 2,8 mln IKO. W pierwszych etapach rozwoju (przez pierwsze 4 lata) w aplikacji IKO wykonano 50 mln transakcji. Niezwykle dynamiczny wzrost popularności sprawił, iż wystarczyło następne 8 miesięcy na podwojenie tej liczby. Do chwili obecnej wykonano ich już 115 milionów, z czego największą część stanowią przelewy oraz płatności w Internecie.

Aplikację IKO doceniono także w prestiżowym rankingu brytyjskiego Retail Banker International jako najlepsza aplikacja bankowa na świecie. Odzwierciedlają to także oceny sklepów internetowych takich jak Google Play, App Store i Windows Phone Store, w których IKO plasuje się na poziomie 4,7 gwiazdek z 5 możliwych. 

Bank PKO PB był już wielokrotnie nagradzany przez Izbę Gospodarki Elektronicznej. W 2016 roku otrzymał wyróżnienie jako „najbardziej cyfrowy bank”. Warto zaznaczyć, iż jest to niekwestionowany lider polskiego sektora bankowego. To rozwój w dziedzinie narzędzi cyfrowych zapewnił bankowi tytuł najbardziej mobilnego banku w Polsce. Obecnie IKO ma już 2,1 mln aktywnych aplikacji, wciąż pracuje nad innowacyjnością i dodaje nowe funkcje.

Komentarze