IKO po raz kolejny uznane za najlepszą aplikację bankową

IKO po raz kolejny uznane za najlepszą aplikację bankową

autor wpisu
Natalia Narloch
16 października 2018

Aplikacja IKO została nagrodzona przez Kapitułę e-Commerce Polska Awards 2018 jako najlepsza aplikacja bankowa. Wyróżniono ją za innowacyjność, użyteczność, powszechność i funkcjonalność. Co więcej, w sierpniu i wrześniu tego roku częściej logowano się do serwisu IKO niż iPKO.

To już szósty raz gdy firmy z branży handlu internetowego startują w konkursie e-Commerce Polska Awards organizowanym przez Izbę Gospodarki Elektronicznej. Zwycięzców wyłoniono 9 października podczas uroczystej Gali.

„Konkurs od lat kierowany jest do przedstawicieli małych, średnich i dużych sklepów, platform e-commerce oraz dla e-usług, a także dla e-finansów. Honorowani są w nim ci, którzy wyróżniają się wizją, innowacyjnym myśleniem i sukcesami e-biznesowymi. Tytuł laureata e-Commerce Polska Awards jest potwierdzeniem jakości działania firmy oraz zaufania, jakim darzą ją jej klienci” podkreśla Patrycja Sass-Staniszewska, prezes e-Izby.

Spośród wielu różnych kategorii aplikacja IKO zwyciężyła jako „best banking application”. Zadecydowała o tym głównie jej innowacyjność oraz popularność.

IKO rozwija się w bardzo dynamicznym tempie. Wciąż wzrasta liczba osób korzystających z niej na co dzień. „Koncentrujemy się na tym, aby IKO coraz lepiej spełniało rosnące wymagania klientów i tym samy było jeszcze bardziej popularne. Nagroda i uznanie profesjonalistów jest potwierdzeniem efektów pracy i jednocześnie motywacją dla ludzi, którzy je tworzą” powiedział Łukasz Kuc, dyrektor Biura Kanałów Cyfrowych w PKO Banku Polskim.

Jesteś Klientem PKO BP? Sprawdź najważniejsze informacje:

PKO BP – sesje przelewów

PKO BP – kod SWIFT

PKO BP – infolinia

PKO BP – opinie

W tym momencie aplikacja IKO kompleksowo zastępuję tradycyjną wizytę w banku. Jest  dostępna jest na 3 platformy (Android, iOS oraz Windows Phone/Mobile) a także przetłumaczona na język angielski, ukraiński i rosyjski.

Co więcej, bank może pochwalić się systematycznym wzrostem aktywności w kanale mobilnym. Zainstalowano już ponad 2,8 mln IKO. W pierwszych etapach rozwoju (przez pierwsze 4 lata) w aplikacji IKO wykonano 50 mln transakcji. Niezwykle dynamiczny wzrost popularności sprawił, iż wystarczyło następne 8 miesięcy na podwojenie tej liczby. Do chwili obecnej wykonano ich już 115 milionów, z czego największą część stanowią przelewy oraz płatności w Internecie.

Aplikację IKO doceniono także w prestiżowym rankingu brytyjskiego Retail Banker International jako najlepsza aplikacja bankowa na świecie. Odzwierciedlają to także oceny sklepów internetowych takich jak Google Play, App Store i Windows Phone Store, w których IKO plasuje się na poziomie 4,7 gwiazdek z 5 możliwych.

Bank PKO PB był już wielokrotnie nagradzany przez Izbę Gospodarki Elektronicznej. W 2016 roku otrzymał wyróżnienie jako „najbardziej cyfrowy bank”. Warto zaznaczyć, iż jest to niekwestionowany lider polskiego sektora bankowego. To rozwój w dziedzinie narzędzi cyfrowych zapewnił bankowi tytuł najbardziej mobilnego banku w Polsce. Obecnie IKO ma już 2,1 mln aktywnych aplikacji, wciąż pracuje nad innowacyjnością i dodaje nowe funkcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

ING Bank Śląski w Namysłowie
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
02 lipca 2019

ING Bank Śląski w Namysłowie

PKO BP w Sieradzu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
21 sierpnia 2019

PKO BP w Sieradzu

Mandat za brak maseczki
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
18 kwietnia 2020

Mandat za brak maseczki

Santander Consumer Bank infolinia
Banki
author
Dominika Sobieraj
22 lutego 2023

Santander Consumer Bank infolinia

Pożyczki Dębica
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
21 stycznia 2022

Pożyczki Dębica

Porównaj