Ilu Polaków odwiedza rocznie sklepy Ikea?

Ilu Polaków odwiedza rocznie sklepy Ikea?

autor wpisu
Natalia Narloch
17 października 2018

Sieć ta jest coraz chętniej odwiedzana przez klientów. Rozwija się zarówno pod względem liczby sklepów, jak i zamówień internetowych. W tym roku sklepy odwiedziło aż 29 mln osób, a ze strony internetowej skorzystało ponad 97 mln klientów.

W ubiegłym roku finansowym, czyli od września 2017 r. do sierpnia 2018 r., spółka IKEA Retail osiągnęła sprzedaż w wysokości 4,03 mln zł. Jest to wzrost o 11% w porównaniu z rokiem poprzednim. Produktami najczęściej wybieranymi były meble kuchenne oraz wyposażenie sypialni (materace, meble do przechowywania).

IKEA w Polsce

Sieć IKEA dynamicznie rozwija się w Polsce. Swój pierwszy sklep otworzyła w 1990 roku. Obecnie posiada 16 fabryk i 10 sklepów zlokalizowanych na terenie kraju. Jest pracodawcą dla 3810 Polaków wypłacając corocznie wynagrodzenie w wysokości 165 milionów złotych.

Rok finansowy 2017/2018 był dobrym rokiem dla IKEI w Polsce. Ponownie przyniósł firmie dwucyfrowy wzrost sprzedaży. „Konsekwentnie rozwijamy sprzedaż wielokanałową, udoskonalając rozwiązania cyfrowe i poszerzając sieć nowych fizycznych formatów. W minionym roku otworzyliśmy trzy kolejne Punkty Odbioru Zamówień – w Szczecinie, Rzeszowie i Białymstoku oraz dwa punkty IKEA Gościnnie w Olsztynie i Gdyni” –powiedziała Iwona Szczęka, członek zarządu Ikea Retail w Polsce.

Dodaje, że w niedługiej przyszłości po raz pierwszy zamierzają otworzyć mniejszy sklep zlokalizowany bliżej centrum miasta, w Blue City w Warszawie. Jest to celowy krok w stronę klienta, aby być jeszcze bliżej konsumenta.

Sprawdź, gdzie zlokalizowane są sklepy IKEA w naszym kraju:

IKEA – Lublin

IKEA – Katowice

IKEA – Gdańsk

IKEA – Łódź

IKEA – Kraków

IKEA – Szczecin

IKEA – Wrocław

IKEA – Poznań

IKEA – Bydgoszcz

Poznaj numery telefonów czy godziny otwarcia.

Celem IKEI w Polsce jest rozwój ze szczególnym uwzględnieniem gospodarki zamkniętej. Dbałość o zrównoważony sty życia, funkcjonalność i piękno otoczenia to jedne z głównych wartości firmy.  W związku z tym, sieć planuje skupić się na zamknięciu obiegu odpadów powstających w sklepach oraz rozszerzyć usługi gastronomiczne.

Te zabiegi mają na celu inspirować Polaków do zdrowszego trybu życia, oszczędności zasobów i recyklingu, a nawet dobrze zbilansowanej diety. Istotną część IKEI stanowią także usługi gastronomiczne. Firma promuje bardziej przyjazne środowisku produkty roślinne. Sukcesem okazał się wprowadzony w sierpniu tego roku „wege hotdog” w ramach znajdującej się w każdym sklepie restauracji IKEA Bistro.

IKEA Polska rozważa także koncept popularnych salonów meblowych położonych bliżej centrum miast. Stopniowo odchodzi od wielkich powierzchni położonych na przedmieściach w stronę mniejszych sklepów zlokalizowanych bezpośrednio w galeriach handlowych. Co więcej, od początku października 2018 roku polskim oddziałem IKEI zarządza nowa prezes Carolina Garcia Gomez.

IKEA globalnie 

Grupa INGKA – dawniej Grupa IKEA, jest głównym franczyzobiorcą IKEI. W minionym roku finansowym INGKA sprzedała produkty marki IKEA o wartości 34,8 mld euro. Jest to wzrost o wartości 4,7% w porównaniu z rokiem poprzednim.
IKEA posiada swoje oddziały w 30 państwach i może pochwalić się wzrostem sprzedaży niemal w każdym z nich.

Największy rozwój nastąpił w Chinach. Łącznie otwarto 12 nowych sklepów, w tym jeden w Indiach, zanotowano 838 mln odwiedzin konsumentów w 367 sklepach IKEA zlokalizowanych w różnych krajach, co daje 3% wzrostu w porównaniu z rokiem poprzednim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP w Kobierzycach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
06 października 2019

PKO BP w Kobierzycach

Kto jest Klientem Wonga
Blog
autor wpisu
m_szydlowski
01 maja 2017

Kto jest Klientem Wonga

Getin Bank ostrzega przed fałszywymi linkami
Aktualności
author
Patryk Byczek
28 września 2021

Getin Bank ostrzega przed fałszywymi linkami

ING i Patronite zapraszają na spotkania z twórcami internetowymi
Aktualności
author
Patryk Byczek
16 października 2018

ING i Patronite zapraszają na spotkania z twórcami internetowymi

Czy można usunąć konto klienta w firmie pożyczkowej?
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
21 października 2020

Czy można usunąć konto klienta w firmie pożyczkowej?

BNP Paribas aktualizuje aplikację mobilną
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
20 czerwca 2020

BNP Paribas aktualizuje aplikację mobilną

Porównaj