Autor: Natalia Narloch
Dodano: 10.11.2018
Udostępnij:

Wizerunek kobiet pojawi się na kartach płatniczych banku PNP Paribas. Do 22 listopada trwa głosowanie na najciekawszy projekt. Bank przygotował 5 różnych propozycji. Karty dostępne są na stronie www.nazmiany.pl.

Skąd taki pomysł?

-Kiedy we wrześniu ruszała nasza kampania „Nic się nie dzieje bez kobiet… i bez pieniędzy” zapowiadaliśmy, że wkrótce na kartach płatniczych Banku BGŻ BNP Paribas pojawi się wizerunek kobiety lub element symbolizujący jej rolę i odpowiedzialność, jaką pełni w społeczeństwie – mówi Dariusz Maciołek, dyrektor zarządzający Pionu Komunikacji w Banku BGŻ BNP Paribas.

-Teraz realizujemy naszą obietnicę i idziemy nawet o krok dalej. Dajemy wybór i zachęcamy wszystkich do głosowania na najciekawszy projekt. Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych wyborów. Zwycięska koncepcja znajdzie się już wkrótce wśród wzorów kart płatniczych dostępnych w naszym Banku. Nie wykluczamy, że może być to więcej niż jedna karta – dodaje Dariusz Maciołek.

Spoty reklamowe BGŻ PNB Paribas

Elementem zapoczątkowanej we wrześniu kampanii są spoty reklamowe. Bank zwraca w nich szczególną uwagę na to, że brakuje wizerunku kobiet na banknotach i zastanawia się, z czego to wynika. Uważni obserwatorzy dopatrzyli się jednak, że kobiet brakuje nie tylko na banknotach ale i całym dziesięcioosobowym zarządzie tej instytucji.

W jednym ze spotów kampanii „Kobiety na banknotach” przeprowadzono sondę uliczną, w której pytano Polaków dlaczego brakuje wizerunku kobiet na banknotach.

„Tylko w kilkudziesięciu krajach na całym świecie znajdziemy #kobietynabanknotach. Pora to zmienić! Chcemy być częścią tej zmiany, dlatego na kartach płatniczych Banku BGŻ BNP Paribas pojawi się wizerunek wpływowej i uznanej kobiety lub element symbolizujący jej odpowiedzialność i rolę pełniącą w społeczeństwie” – zapowiada BGŻ BNP Paribas.

„Aktywność kobiet jest coraz bardziej widoczna w wielu dziedzinach życia. Jednak gdy spojrzymy na nasze banknoty nie znajdziemy tam obecnie żadnej kobiecej twarzy, mimo że to właśnie Polka Maria Skłodowskiej-Curie zwyciężyła w zorganizowanym przez BBC plebiscycie na wpływowe kobiety, które zmieniły świat” – mówił Dariusz Maciołek.

„Wprawdzie w przeszłości jej wizerunek, jak i innych kobiet widniał na polskiej walucie, ale obecnie ich tam nie ma. W kampanii stawiamy więc pytanie „Dlaczego na polskich banknotach nie ma kobiet?”. To zaskakujące, że znane i wpływowe Polki wciąż na stałe nie zostały uhonorowane w ten sposób. Dostrzegamy to i poprzez nasze liczne działania, o których będziemy systematycznie komunikować, chcemy wspierać kobiety i być częścią tej zmiany” – dodaje.

Nowa karta wnosi nie tylko oryginalność, ale i przesłanie

Autorami zaprojektowanych wizerunków są: Marta Frej -malarka, ilustratorka i animatorka kulturalna, Agata Nowicka (znana jako Endo) oraz ilustratorzy Olga Korban i Jan Kallwejt. Każdy z nich przygotował propozycję zgodnie z charakterem swojej twórczości.

Kampania „Nic się nie dzieje bez kobiet… i bez pieniędzy” prowadzona przez BGŻ BNP Paribas ma na celu podkreślenie roli kobiety w społeczeństwie, jej rosnącej roli w życiu społecznym i zawodowym. Ma służyć inspiracji w życiu codziennym i prowokować dyskusje dotyczące równouprawnienia.

To nie jest jedyna tego typu akcja banku związana z kobietami. BGŻ BNP Paribas wspiera inicjatywy, których celem jest pomoc przedsiębiorczym kobietom w realizacji swoich celów zawodowych i zwiększenie motywacji do wspinania się po szczeblach kariery.

Współpracując z Fundacją Sukces Pisany Szminką, jest również partnerem konkursu Bizneswoman Roku w kategorii Start-up Roku, a także partnerem strategicznym plebiscytu „Wysokich Obcasów” na Polkę Stulecia.

Źródło: Bank BGŻ BNP Paribas

Komentarze