Kobiety na kartach BGŻ BNP Paribas

Kobiety na kartach BGŻ BNP Paribas

author
10 listopada 2018

Wizerunek kobiet pojawi się na kartach płatniczych banku PNP Paribas. Do 22 listopada trwa głosowanie na najciekawszy projekt. Bank przygotował 5 różnych propozycji. Karty dostępne są na stronie www.nazmiany.pl.

Skąd taki pomysł?

-Kiedy we wrześniu ruszała nasza kampania „Nic się nie dzieje bez kobiet… i bez pieniędzy” zapowiadaliśmy, że wkrótce na kartach płatniczych Banku BGŻ BNP Paribas pojawi się wizerunek kobiety lub element symbolizujący jej rolę i odpowiedzialność, jaką pełni w społeczeństwie – mówi Dariusz Maciołek, dyrektor zarządzający Pionu Komunikacji w Banku BGŻ BNP Paribas.

-Teraz realizujemy naszą obietnicę i idziemy nawet o krok dalej. Dajemy wybór i zachęcamy wszystkich do głosowania na najciekawszy projekt. Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych wyborów. Zwycięska koncepcja znajdzie się już wkrótce wśród wzorów kart płatniczych dostępnych w naszym Banku. Nie wykluczamy, że może być to więcej niż jedna karta – dodaje Dariusz Maciołek.

Spoty reklamowe BGŻ PNB Paribas

Elementem zapoczątkowanej we wrześniu kampanii są spoty reklamowe. Bank zwraca w nich szczególną uwagę na to, że brakuje wizerunku kobiet na banknotach i zastanawia się, z czego to wynika. Uważni obserwatorzy dopatrzyli się jednak, że kobiet brakuje nie tylko na banknotach ale i całym dziesięcioosobowym zarządzie tej instytucji.

W jednym ze spotów kampanii „Kobiety na banknotach” przeprowadzono sondę uliczną, w której pytano Polaków dlaczego brakuje wizerunku kobiet na banknotach.

„Tylko w kilkudziesięciu krajach na całym świecie znajdziemy #kobietynabanknotach. Pora to zmienić! Chcemy być częścią tej zmiany, dlatego na kartach płatniczych Banku BGŻ BNP Paribas pojawi się wizerunek wpływowej i uznanej kobiety lub element symbolizujący jej odpowiedzialność i rolę pełniącą w społeczeństwie” – zapowiada BGŻ BNP Paribas.

„Aktywność kobiet jest coraz bardziej widoczna w wielu dziedzinach życia. Jednak gdy spojrzymy na nasze banknoty nie znajdziemy tam obecnie żadnej kobiecej twarzy, mimo że to właśnie Polka Maria Skłodowskiej-Curie zwyciężyła w zorganizowanym przez BBC plebiscycie na wpływowe kobiety, które zmieniły świat” – mówił Dariusz Maciołek.

„Wprawdzie w przeszłości jej wizerunek, jak i innych kobiet widniał na polskiej walucie, ale obecnie ich tam nie ma. W kampanii stawiamy więc pytanie „Dlaczego na polskich banknotach nie ma kobiet?”. To zaskakujące, że znane i wpływowe Polki wciąż na stałe nie zostały uhonorowane w ten sposób. Dostrzegamy to i poprzez nasze liczne działania, o których będziemy systematycznie komunikować, chcemy wspierać kobiety i być częścią tej zmiany” – dodaje.

Nowa karta wnosi nie tylko oryginalność, ale i przesłanie

Autorami zaprojektowanych wizerunków są: Marta Frej -malarka, ilustratorka i animatorka kulturalna, Agata Nowicka (znana jako Endo) oraz ilustratorzy Olga Korban i Jan Kallwejt. Każdy z nich przygotował propozycję zgodnie z charakterem swojej twórczości.

Kampania „Nic się nie dzieje bez kobiet… i bez pieniędzy” prowadzona przez BGŻ BNP Paribas ma na celu podkreślenie roli kobiety w społeczeństwie, jej rosnącej roli w życiu społecznym i zawodowym. Ma służyć inspiracji w życiu codziennym i prowokować dyskusje dotyczące równouprawnienia.

To nie jest jedyna tego typu akcja banku związana z kobietami. BGŻ BNP Paribas wspiera inicjatywy, których celem jest pomoc przedsiębiorczym kobietom w realizacji swoich celów zawodowych i zwiększenie motywacji do wspinania się po szczeblach kariery.

Współpracując z Fundacją Sukces Pisany Szminką, jest również partnerem konkursu Bizneswoman Roku w kategorii Start-up Roku, a także partnerem strategicznym plebiscytu „Wysokich Obcasów” na Polkę Stulecia.

Źródło: Bank BGŻ BNP Paribas

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Kaskadowe kontrole przy użyciu nieoznakowanych radiowozów
Aktualności
author
14 sierpnia 2018

Kaskadowe kontrole przy użyciu nieoznakowanych radiowozów

Na czym najlepiej zarabiają banki?
Bez kategorii
author
25 stycznia 2020

Na czym najlepiej zarabiają banki?

Kredyt konsolidacyjny Kielce
Kredyty miasta
author
11 stycznia 2022

Kredyt konsolidacyjny Kielce

Credit Agricole w Zabrzu
Oddziały
author
05 sierpnia 2019

Credit Agricole w Zabrzu

Promocja: „Nadal zostań w domu” w BNP Paribas
Bez kategorii
author
12 kwietnia 2020

Promocja: „Nadal zostań w domu” w BNP Paribas

Kasy wirtualne legalne od 1 czerwca 2020
Bez kategorii
author
28 maja 2020

Kasy wirtualne legalne od 1 czerwca 2020