zadluzenia.com
zamknij

Komornik nie zajmie już świadczenia Rodzina 500+

 

20 sierpnia wchodzi w życie nowelizacja przepisów dotyczących programu „Rodzina 500+”. Pieniądze ze świadczenia trafią na specjalne subkonta, których nie zajmie komornik.

 

Nowelizacja to zasługa Prezydenta Andrzeja Dudy, który zainicjował zmianę przepisów. Było to konieczne, bo komornicy zajmując rachunek bankowy Dłużnika zajmowali jednocześnie świadczenie Rodzina 500+, które wpływało na zajęty rachunek.

 

Rozwiązaniem okazały się specjalne subkonta, których w żaden sposób nie będą mogli zająć komornicy. Założenie tzw. rachunku rodzinnego będzie dobrowolne. Za prowadzenie rachunku rodzinnego bank nie będzie pobierał żadnych opłat i prowizji. Darmowa będzie również karta wydawana do konta.

 

Do tej pory w rządowym Programie „Rodzina 500+” przekazano polskim rodzinom blisko 5 mln złotych.

 

 

Skomentuj artykuł
captcha
~tgd

super   Odpowiedź

~ibra

bardzo dobrze. skoro w założeniu pieniądze mają być na dzieci i dla dzieci to nie powinny być przez nikogo wykorzystywane do innych celów. także przez komornika który widzi pieniądze na koncie i od razu atakuje. rodzic ma sobie sam poradzić ze spłatą swojich długów a te 500 zł to jest majątek dziecka którym dysponują tylko rodzice ze wzlęgu na to że dziecko jest młote i komornikowi nic do tego   Odpowiedź