zadluzenia.com
zamknij

Kurierowi Poczty Polskiej zapłacisz kartą

Nie nosisz przy sobie gotówki, a chcesz zapłacić za paczkę? Od niedawna we wszystkich placówkach Poczty Polskiej przy odbiorze przesyłki za pobraniem możesz już zapłacić kartą lub BLIK-iem. Co więcej, w trakcie miesiąca kurierzy poczty mają zostać wyposażeni w terminale płatnicze. 

 

 

Nowe rozwiązanie Poczta Polska uruchomiła na początku października. Oprócz terminali i aktywnej już płatności bezgotówkowej w placówkach za paczki, poczta planuje dać kurierom możliwość pobierania opłaty za przesyłki kartą. Ta usługa ma być całkowicie darmowa.

 

Za pobraniem czy przelewem na konto ?


Dane Poczty Polskiej pokazują, że w ubiegłym roku około 30% paczek nadanych za jej pośrednictwem zostało opłaconych gotówką za pobraniem. Średnia kwota takiej transakcji sięgała 200 zł. Poczta zauważa, że od początku bieżącego roku w jej placówkach klienci płacili kartą już kilka milionów razy. Dlatego też firma prognozuje, że taka opcja spodoba się klientom.

 

Z kolei raport "Płatności cyfrowe 2016" informuje, że zapłata gotówką przy odbiorze jest nadal tylko lekko mniej popularna od płatności przelewem za zamówienie. 

 

30% ankietowanych, którzy robili zakupy w sieci w II kw. 2016 r. zapłaciło za zamówienie gotówką więcej niż 5 razy. Natomiast 22% badanych internautów zrobiło to więcej niż 10 razy.

 

 

Płatności bezgotówkowe coraz popularniejsze

 

61% Polaków chce mieć możliwość płacenia kartą w każdym sklepie/punkcie usługowym - tak przynajmniej wynika z badań przeprowadzonych przez Mastercard Europe. Okazuje się, że jedna czwarta Polaków nie nosi w portfelu gotówki, a dwie trzecie uważa, że płacenie kartą i smartfonem jest wygodniejsze.

 

Ministerstwo Rozwoju ma wkrótce przedstawić projekt ustawy, która zrówna w prawach konsumentów zarówno tych, którzy korzystają z gotówki i płatności bezgotówkowych. Projekt ma nakładać na sklepy z kasą fiskalną akceptację płatności bez użycia gotówki.

 

Kolejną ważną informacją jest fakt, że w ciągu roku we wszystkich urzędach w kraju będzie można płacić kart. Natomiast w trakcie kilku miesięcy kartą będzie można płacić mandaty drogówce.

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY