zadluzenia.com
zamknij

Okolicznościowy znaczek Poczty Polskiej z Janem Pawłem II

Poczta Polska wprowadziła do obiegu okolicznościowy znaczek z Janem Pawłem II w 40. rocznicę jego wyboru na papieża. Znaczek wydrukowano w nakładzie 144 tysięcy sztuk.

 

Źródło: https://media.poczta-polska.pl/attachment/1331618
 

To już kolejne upamiętnienie Papieża Polaka przez Pocztę Polską. Wyemitowany znaczek przedstawia ilustrację fragmentu mozaiki z wizerunkiem Jana Pawła II. Ta sama kompozycja stworzona ze szkła weneckiego zostanie umieszczona w oknie papieskim w Krakowie. Jej autorką jest Magdalena Czeska. Papież Polak na przygotowanej mozaice pozdrawia swoich wiernych. 


Źródło: https://media.poczta-polska.pl/attachment/1331618

 

Uroczystej prezentacji znaczka dokonano 16 października w sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie.

Przemysław Sypniewski, prezes zarządu Poczty Polskiej, wyjaśnia, że właśnie ten dzień 1978 roku należy do jednych z najważniejszych w historii Polski. 

 

Wybór kardynała Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II miał olbrzymi wpływ zarówno na wydarzenia polityczne, społeczne, jak też na losy wielu Polaków. Poczta Polska pragnie uhonorować specjalną emisją filatelistyczną tę rocznicę. Stało się swoistą tradycją, że pocztowe znaczki towarzyszą istotnym wydarzeniom dla naszego kraju. Za kilka tygodni będziemy świętować jubileusz stulecia odzyskania niepodległości, dlatego do naszych obowiązków należy przypominanie o wielkich Polakach. Jan Paweł II niewątpliwie należy do tego szacownego grona – mówi.
 

Znaczek wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w nakładzie 144 tys. sztuk.  
 

O znaczku - szczegóły:
 

Autorka projektu:Marzanna Dąbrowska
Liczba znaczków: 1
Wartość: 3,20 zł
Nakład: 144 000 szt.
Technika druku: offset
Format znaczka: 31,25 x 39,5 mm
Rodzaj papieru: fluorescencyjny
Arkusz sprzedażny: 12 znaczków
Data wprowadzenia do obiegu: 16 października 2018 r.

To i inne wydawnictwa Poczty Polskiej można nabyć w placówkach Poczty Polskiej i sklepie internetowym: www.filatelistyka.poczta-polska.pl.


Przypomnijmy, że pontyfikat Świętego Jana Pawła II trwał 27 lat. Papież dziewięć lat po śmierci został ogłoszony świętym.
 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY