zadluzenia.com
zamknij

Oprocentowanie obligacji bez zmian

Ministerstwo Finansów zaprezentowało oprocentowanie obligacji skarbowych w przyszłym miesiącu. Jak podał Resort, pozostanie ono bez zmian.

 

 

Lipiec na czerwcowym poziomie

 

W komunikacie Ministerstwa, wiceminister finansów, Piotr Nowak zapowiedział, że warunki oprocentowania skarbowych obligacji oszczędnościowych zostały utrzymane na poziomie z czerwca. 

 

- W lipcu można będzie nabyć obligacje z oprocentowaniem od 1,50% do 2,70% w przypadku standardowej oferty oraz 2,80% i 3,20% w przypadku obligacji rodzinnych - wyjaśnił.

 

Wiceminister dodał, że do końca czerwca można jeszcze kupić obligacje premiowe na 10 miesięcy. One gwarantują zysk na poziomie 1,50% w skali roku i dają one szansę na wygranie dodatkowych premii pieniężnych w wysokości: 

 

  • 10 zł
  • 100 zł
  • 1000 zł 
  • 10 000 zł

 

 

Obligacje skarbowe - papiery wartościowe, które sprzedaje Minister Finansów jako przedstawiciel Skarbu Państwa. Agentem ich emisji jest PKO BP, a same papiery można nabyć w placówkach banku czy punktach obsługi klientów Domu Maklerskiego PKO BP. Zainteresowani mogą to zrobić również za pomocą sieci.

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY