Ministerstwo Finansów zaprezentowało oprocentowanie obligacji skarbowych w przyszłym miesiącu. Jak podał Resort, pozostanie ono bez zmian.

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 27.06.2018
Udostępnij:

Lipiec na czerwcowym poziomie

W komunikacie Ministerstwa, wiceminister finansów, Piotr Nowak zapowiedział, że warunki oprocentowania skarbowych obligacji oszczędnościowych zostały utrzymane na poziomie z czerwca. 

W lipcu można będzie nabyć obligacje z oprocentowaniem od 1,50% do 2,70% w przypadku standardowej oferty oraz 2,80% i 3,20% w przypadku obligacji rodzinnych – wyjaśnił.

Wiceminister dodał, że do końca czerwca można jeszcze kupić obligacje premiowe na 10 miesięcy. One gwarantują zysk na poziomie 1,50% w skali roku i dają one szansę na wygranie dodatkowych premii pieniężnych w wysokości: 

  • 10 zł
  • 100 zł
  • 1000 zł 
  • 10 000 zł

 

Obligacje skarbowe – papiery wartościowe, które sprzedaje Minister Finansów jako przedstawiciel Skarbu Państwa. Agentem ich emisji jest PKO BP, a same papiery można nabyć w placówkach banku czy punktach obsługi klientów Domu Maklerskiego PKO BP. Zainteresowani mogą to zrobić również za pomocą sieci.

Komentarze