31 września bieżącego roku będzie ostatnim dniem, w którym Klienci indywidualni Poczty Polskiej będą mogli wysłać telegram. Od 1 października z rozwiązania skorzystać będą mogli wyłącznie Klienci biznesowi.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 20.09.2018
Udostępnij:

Ci drudzy będą mogli korzystać z telegramów do momentu, w którym obowiązywały bedą zawarte z Pocztą Polską umowy pisemne. Po ich wygaśnięciu lub zerwaniu, wysłanie telegramu nie będzie możliwe już nawet w przypadku Klientów indywidualnych.

Nieinteresująca usługa

Możliwość nadana telegramu Poczta Polska wprowadziła 1 października 2002 roku. Ówczesny dyrektor PP, Leszek Kwiatek mówił, że wprowadzenie telegramu jest „odpowiedzią na głos opinii publicznej”. Przed Pocztą Polską, z możliwości wysłania telegramu można było skorzystać w Telekomunikacji Polskiej, lecz spółka bardzo szybko wycofała telegram ze swojej oferty twierdząc, że ten sposób komunikacji jest nieopłacalny, lecz przede wszystkim nienowoczesny.

Poziom zainteresowania telegramami bardzo szybko stawał się coraz mniejszy. W latach dziewięćdziesiątych z usługi korzystano nawet 10 000 000 razy rocznie. Wszystko zmieniło się, kiedy popularność i rozwój telefonii komórkowej oraz internetu pozwalały na to, żeby z innymi osobami komunikować się w zaledwie kilka, czy kilkadziesiąt sekund.Obecnie, Poczta Polska nie jest zobowiązana do nadawania telegramów, ponieważ są one niepowszechną usługą pocztową.

Poczta Polska

Poczta Polska jest od 2009 roku jednoosobową spółką Skarbu Państwa, świadcząca różne usługi. W placówkach odbierzemy i nadamy przesyłki pocztowe, podejmiemy i odbierzemy pożyczki na czek GIRO, założymy konto bankowe, skorzystamy z ubezpieczenia. Poczta Polska, można powiedzieć, jest obecnie instytucją wielobranżową. Aktualnie w Polsce funkcjonuje blisko 7500 placówek i połączonych z PP punktów. Według statystyk, z usług PP korzysta ponad 90% Polaków.
 

Komentarze