W mediach pojawiły się informacje mówiące o tym, że Poczta Polska planuje wprowadzić na rynek przesyłek własne maszyny służące do odbioru paczek. Automaty, w większości, mają zostać postawione przy sklepach sieci Biedronka.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 23.09.2018
Udostępnij:

Państwowa spółka bardzo długo nie ingerowała we wszechobecny trend, który zapoczątkował InPost wraz ze swoimi Paczkomatami. W najbliższym czasie ma się to zmienić, a na terenie kraju mają stanąć maszyny własnej sieci Poczty Polskiej.

Lokalizacja maszyn Poczty Polskiej

Jak podaje „Rzeczpospolita", na terenie całego kraju ma zostać postawionych 1000 automatów. Ich główną lokalizacją będą sklepy sieci Biedronka, lecz Poczta Polska prowadzi także rozmowy ze stacjami paliwowymi LOTOS, w celu postawienia automatów na ich terenach.


 

Obecne automaty

Na chwilę obecną w konkretnych miejscach, gdzie zlokalizowane są sklepy Biedronka, Klienci i osoby mieszkające w pobliżu mogą korzystać z automatów paczkowych firmy SwipBox. Aktualnie funkcjonuje 50 maszyn, lecz w ciągu najbliższych 14 dni do sklepów ma trafić druga partia maszyn, licząca 150 urządzeń.

Do tej pory, duńskie przedsiębiorstwo współpracowało w naszym kraju wyłącznie z firmą kurierską DHL. Współpraca ma się poszerzyć także o Pocztę Polską, która ma dzielić automaty z firmą DHL, lecz cześć skrytek polska instytucja ma posiadać na własność. Inaczej z własnymi automatami w Biedronkach, dworach, czy ewentualnie stacjach LOTOS – te automaty będą należeć wyłącznie do Poczty Polskiej.

Lidl z InPostem

Sieć sklepów Lidl, na przełomie 2019 i 2020 roku chce wprowadzić sprzedaż towaru przez Internet. Zamówione zakupy mają trafiać do Paczkomatów InPostu, z których Klienci odbiorą zamówione rzeczy. Pierwsze tego typu Paczkomaty zostały już postawione w Komornikach oraz w Poznaniu. 
 

Komentarze