W Poczcie Polskiej brakuje rąk do pracy. Listonosze są obciążeni obowiązkami, dlatego też instytucja planuje zatrudnić 1000 nowych pracowników na stanowisko listonosza. Jak donosi DGP, na powołanie nowych etatów brakuje jednak funduszy.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 19.05.2018
Udostępnij:

O kłopotach pracowniczych, które dotykają Pocztę Polską informował Leszek Michoński, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Poczty Polskiej „Wschód”, w rozmowie z Dziennikiem Gazeta Prawna. 

Z przeprowadzonych przez Związek Zawodowy Pracowników Poczty Polskiej badań wynika, że w stuprocentowej skali, obciążenie placówek pocztowych w Polsce sięga 95%. Liczby te oznaczają, że podczas godzin pracy punktów pocztowych, przez tyle procent czasu interesanci stoją przy okienkach odbioru lub nadania przesyłek.

Poczta Polska w rozmowie z DGP poinformowała, że zatrudnieni listonosze będą stanowić znaczną większą liczbę osób przyjętych do pracy w PP.

„W bieżącym roku firma chce zatrudnić ok. 1 tys. pracowników, w tym listonoszy" – taki komunikat wystosowało przedsiębiorstwo pocztowe, nie wdając się w jakiekolwiek ważniejsze, czy mniej ważne szczegóły.
 

Komentarze