zadluzenia.com
zamknij

Porównywarka kont w Nest Banku

Nest Bank chcąc pozyskać ewentualnych Klientów, którzy mają konta w innych bankach, dodał w swoim serwisie internetowym nowe narzędzie, którym jest porównywarka kont. Opcja ta pozwala na zestawienie posiadanego przez Klienta konta w którymkolwiek z banków, z Nest Kontem możliwym do założenia w tejże instytucji.

Nowa opcja na podstawie funkcjonujących w bankach cenników porównuje koszty za prowadzenie konta, wypłaty gotówki z bankomatów, posiadanie karty oraz opłaty za wykonywane przelewy. Nest Bank liczy na to, że widoczne różnice w opłatach przyciągną zainteresowanych Nest Kontem Klientów innych instytucji.Jak działa porównywarka Nest Banku

Narzędzie wprowadzone przez instytucję jest bardzo proste w obsłudze. Aby porównać własne konto z Nest Kontem, z listy znajdującej się w porównywarce należy wybrać bank, z którego obecnie korzystamy i ofertę rachunkową, którą posiadamy. W zaledwie kilka sekund narzędzie „zderza” ze sobą obydwa konta wyliczając nam szacowane oszczędności w skali miesiąca i roku. Dane wyliczane są na podstawie cenników udostępnianych przez banki.


źródło grafiki: https://www.nestbank.pl/indywidualny/porownywarka-kont.html
 

Wyliczanie oszczędności
 

Porównywarka wylicza ewentualne oszczędności na podstawie przeprowadzonych przez Nest analiz i badań. Agnieszka Porębska-Kość z Nest Banku mówi, że Klient indywidualny:
 

  • przynajmniej jeden raz w roku korzysta z wpłatomatu własnego banku lub Euronet wpłacając na swój rachunek 1000 złotych,

  • realizuje sześć tradycyjnych przelewów internetowych,

  • realizuje jeden przelew ekspresowy,

  • z bankomatu własnego banku wypłaca średnio pięć razy gotówkę w wysokości 100 złotych,

  • z bankomatów pozostałych wypłaca średnio trzy razy gotówkę w wysokości 200 złotych,

  • płaci siedemnaście razy kartą płatniczą za zakupy do 50 złotych.


Według tych danych wyliczane są szacowane oszczędniości z tytułu posiadania Nest Konta. Co prawda każda osoba posiadająca rachunek bankowy może korzystać z jego opcji i narzędzi w inny sposób, lecz przedstawiciele Nest Banku twierdzą, że to właśnie te kryteria przedstawiają miesięczną aktywność Klienta indywidualnego.


źródło grafiki: https://www.nestbank.pl/indywidualny/porownywarka-kont.html

Porównywarka Nest Banku dostępna jest pod adresem 
www.nestbank.pl/indywidualny/porownywarka-kont.html.
 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY