Pożyczki bez BIK Katowice

Pożyczki bez BIK Katowice

author
Aleksandra Gościnna
16 maja 2022

Pożyczki pozabankowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem Klientów. Trudno się dziwić – wiele osób ma negatywną historię kredytową i utrudniony dostęp do kredytu w bankach. Warto więc wiedzieć co kryje się za zwrotem „pożyczka bez bik”. Chodzi po prostu o produkt finansowy dostępny bez weryfikacji pożyczkobiorcy w bazie Biura Informacji Kredytowej (BIK). Nie oznacza to jednak, że firma pożyczkowa w ogóle nie weryfikuje Klienta. Część pożyczkodawców stosuje autorski system sprawdzania zdolności kredytowej. Jeszcze inni posiłkują się danymi z tzw. BIGów, czyli biur informacji gospodarczej. Sprawdzamy szczegóły.

Aktualnie na naszym rynku funkcjonuje bardzo duża ilość firm oferujących tego typu finansowanie. Oferty w zestawieniu są dostępne online lub w placówkach stacjonarnych w Katowicach.

Pożyczki bez BIK Katowice - ranking

Pożyczki bez BIK w Katowicach – szczegóły oferty:

Kwota pożyczki:od 100 do 60 000 zł
Spłata:od 3 do 120 miesięcy
Weryfikacja BIK:nie
Weryfikacja KRD:nie
Szybka wypłata:na konto
Jakie firmy:Profi Credit, Provident, Bocian Pożyczki
Prowizja:od 0%
RRSO:od 6,23%

Spis treści:

  1. Pożyczki bez BIK Katowice - ranking
  2. Jak otrzymać pożyczkę bez BIK w Katowicach?
  3. Kto może otrzymać pożyczkę w Katowicach?
  4. Wymagane dokumenty
  5. Ile kosztują pożyczki bez BIK w Katowicach?
Zwiń spis treści

Jak otrzymać pożyczkę bez BIK w Katowicach?

Prezentowane oferty dostępne są przez Internet. Do otrzymania pożyczki wystarczy:

1. Wybrać kwotę pożyczki i okres spłaty.

2. Wypełnić wniosek o pożyczkę.

3. Poczekać na decyzję pożyczkową.

4. Oczekiwać wypłaty pieniędzy na konto.

Do wypełnienia wniosku pożyczkowego będziemy potrzebowali jedynie dowodu osobistego, telefonu komórkowego oraz konta w banku. We wniosku o pożyczkę wskazuje się dane osobowe oraz miejsce pracy i wysokość wynagrodzenia

Potrzebujesz szybkiej gotówki? Sprawdź także:

Kredyt online – do 200 000 zł online

Pożyczki na dowód – bez zaświadczeń

Pożyczki bez baz – wysoka przyznawalność

Kto może otrzymać pożyczkę w Katowicach?

Pożyczki są dostępne dla osób:

a) pełnoletnich,

b) z polskim obywatelstwem,

c) mieszkających w Polsce (w tym przypadku w Katowicach),

d) posiadających stałe i udokumentowane dochody,

e) mających konto osobiste i telefon komórkowy.

Wskazane wyżej firmy zezwalają na to, aby Klient miał negatywną historię kredytową – wpisy w BIKu i innych podobnych rejestrach nie będą przeszkodą w uzyskaniu pożyczki.

Na rynku dostępne są także firmy pożyczkowe, które udzielają finansowania także osobom, których zadłużenie jest na tyle poważne, że mają na głowie komornika. Znajdziemy je jako pożyczki z komornikiem.

Wymagane dokumenty

Do wymaganych dokumentów zaliczamy raczej tylko dowód osobisty. Dane z tego dokumentu będą potrzebne do uzupełnienia wniosku o finansowanie. Wiele firm, które oferują pożyczki online, nie oczekują dostarczania zaświadczenia o dochodach. Są to więc pożyczki bez zaświadczeń.

We wniosku pożyczkowym składamy oświadczenie o dochodach lub przejść proces sprawdzania poprzez aplikację naszego rachunku bankowego (najpopularniejsza to Kontomatik). Niektórzy pożyczkodawcy mogą natomiast poprosić Klienta o przesłanie wyciągu z rachunku bankowego z kilku ostatnich miesięcy.

Mieszkasz w Katowicach? Sprawdź pozostałe oferty:

Chwilówki Katowice – darmowe pożyczki

Pożyczki pozabankowe Katowice – szybka wypłata

Kredyt konsolidacyjny Katowice – minimum formalności

Kredyt gotówkowy Katowice  – na dowolny cel

Kredyt hipoteczny Katowice – ranking

Ile kosztują pożyczki bez BIK w Katowicach?

Osoby zadłużone, które sięgają po tego rodzaju pożyczki, muszą liczyć się z faktem, że kosztują one więcej, niż oferty bankowe. Wszystko wynika bowiem z podwyższonego ryzyka, że Klient nie odda pożyczonej kwoty w odpowiednim terminie.

Pożyczki bez BIK oferowane dla mieszkańców miasta Katowice często charakteryzuje wysokie RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Jest to wskaźnik, który informuje nas o kosztach, które poniesiemy przy spłacie zobowiązania.

Dobrą opcją jest więc skorzystanie z rankingów ofert, dzięki którym możemy porównać dostępne możliwości i wybrać najtańszą. Co ciekawe, niektórzy pożyczkodawcy mają w swojej ofercie również pierwszą pożyczkę zupełnie za darmo. Oznacza to, że oddajemy wyłącznie tyle, ile pożyczyliśmy.

Także dla osób zadłużonych w Katowicach

Jak czytamy w danych Biura Informacji Kredytowej – nawet 3 miliony Polek i Polaków ma trudności w spłacie zaciągniętych kredytów. Wśród nich są osoby zamieszkałe w Katowicach. Często sięgają zatem do ofert pożyczek dla zadłużonych. Nie wszystkie firmy mają bowiem w zwyczaju sprawdzać swoich Klientów w KRD, Biurze Informacji Kredytowej, ERIF czy innych rejestrach dłużników.

Oferta doskonała dla osób, które chcą wziąć szybko pożyczkę bez wychodzenia z domu. Nie musimy odwiedzać placówki stacjonarnej naszego pożyczkodawcy – formalności załatwimy przez Internet. Przy niektórych ofertach nie trzeba nawet dostarczać zaświadczenia o dochodach, a wystarczy samo oświadczenie o dochodach. Wiele firm pożyczkowych uwzględnia większość źródeł dochodów: własną działalność gospodarczą, umowę o pracę/o dzieło/zlecenie.

Pożyczka bez BIK Katowice – jakie alternatywy?

Negatywna historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej nie przekreśla możliwości na otrzymanie pożyczki. Drugim ważnym elementem jest zdolność kredytowa. Oceniana będzie możliwość do spłaty zobowiązania, która w głównej mierze oparta jest na wysokości otrzymywanych przychodów.

Dla osób bez stałych dochodów przygotowane zostały pożyczki prywatne – dostępne także dla mieszkańców Katowic i okolic. Inwestorzy prywatni nie wymagają zaświadczeń o dochodach, ale mogą oczekiwać zastawu w postaci nieruchomości lub ruchomości.

Pożyczki w domu Klienta Katowice – od ręki

Większość firmy pożyczkowych udziela zapożyczeń drogą internetową. Jest to zdecydowanie najłatwiejsza opcja, która zapewnia przyspieszony czas wypłaty. Część pożyczkobiorców woli jednak, aby złożył im wizytę pracownik danego oddziału oraz wypełnił wszelkie formalności pod wskazanym adresem. Taka możliwość jest również dostępna dla mieszkańców Katowic i okolic. Pamiętajmy jednak, że większość oddziałów pożyczkowych rezygnuje z tego typu udzielania finansowań. Obecnie takie pożyczki w Katowicach ofertuje Bocian Pożyczki oraz Provident.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Dla wielu pożyczkobiorców zobowiązanie finansowe bez wnikliwej weryfikacji może być zagrożeniem. Zanim podpiszemy umowę, warto abyśmy pamiętali o kilku ważnych kwestiach, które sprawią, że ryzyko będzie znikome. Co musimy dokładnie sprawdzić, kiedy decydujemy się na tego typu oferty w Katowicach? Po pierwsze, należy wybrać jedynie sprawdzone firmy pożyczkowe. Warto zweryfikować wiarygodność danej placówki poprzez odszukanie jej w rejestrze Komisji Nadzoru Finansowego.

Drugą rzeczą jest weryfikacja oraz porównanie RRSO. Pamiętajmy o fakcie, że im niższe RRSO, tym mniej zapłacimy za daną pożyczkę. Wysokość rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania znajdziemy w ofertach od pożyczkodawców lub na ich stronach internetowych. Miejmy na uwadze również to, że na koszt pożyczki składają się liczne opłaty pozaodsetkowe, takie jak prowizja, ubezpieczenie czy opłata przygotowawcza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Amino
Amino
2015-09-09 18:53:45

Załatwienie kredytu to prosta sprawa. Gorzej jeśli kredyt musi być bez biku. Koleżanka stara się o kredyt bez bik. Udało jej się. Kredy możliwy do uzyskania mimo negatywnych wpisów w Biurze Informacji Kredytowej oraz innych bazach. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej to polecam artykuł na stronie ofertybezbik.pl

Podobne artykuły

70% Polaków pojedzie na wakacje
Blog
author
Patryk Byczek
06 czerwca 2018

70% Polaków pojedzie na wakacje

KredytOK w Krośnie
Oddziały
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
04 lutego 2017

KredytOK w Krośnie

Gwiazdy z komornikiem: Tomasz Karolak
Blog
author
Aneta Jankowska
12 listopada 2016

Gwiazdy z komornikiem: Tomasz Karolak

Zasiłek opiekuńczy 2020
Świadczenia socjalne
author
Halszka Gronek
18 lutego 2020

Zasiłek opiekuńczy 2020

Mastercard upiększa polskie miasta – :DobryZnak II
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
21 sierpnia 2019

Mastercard upiększa polskie miasta – :DobryZnak II

Santander Consumer Bank Kalisz
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
28 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Kalisz

Porównaj