zadluzenia.com
zamknij

Rejestr Firm Pożyczkowych

Chcesz wziąć pożyczkę, ale nie wiesz, która firma jest uczciwa ? Sprawdź ją w Rejestrze Firm Pożyczkowych, utworzonym przez ZFP. Dzięki niemu Klienci mogą bezpłatnie ustalić, która firma pożyczkowa działa w sposób legalny i prowadzi działalność pożyczkową ze środków własnych.

 

Rejestr jest prowadzony przez Związek Firm Pożyczkowych (ZFP). Pełni on rolę wyłącznie informacyjną, nie jest obowiązkowy dla wszystkich firm pożyczkowych. Stworzenie rejestru to próba samoregulacji branży pożyczkowej i ochrony interesu Klienta.

 

Na rynku działa bowiem cała masa firm, które nie działają uczciwie i naciągają Klienta. Dzięki rejestrowi konsumenci otrzymają precyzyjną informację, że firma działa legalnie, w sposób przejrzysty i nie pobiera nieuczciwych kosztów.

 

W Rejestrze Firm Pożyczkowych znajdziemy około 100 instytucji pożyczkowych, których pokrycie rynku wynosi ponad 95%. Firmy rejestrowane są na podstawie specjalnego zgłoszenia. Wpis do rejestru jest bezpłatny.

 

 

Aby sprawdzić daną firmę pożyczkową, wystarczy wejść na stronę www.rfp.org.pl i skorzystać ze specjalnej wyszukiwarki. Brak firmy na liście może świadczyć o dwóch rzeczach: dana firma nie wysłała stosownego zgłoszenia lub co gorsza - zachodzi podejrzenie jej pseudopożyczkowego charakteru (bezzwrotne opłaty wstępne, wyłudzenie danych osobowych etc.).

 

Twórcy rejestru podkreślają, że powstał on na znak protestu przeciwko braku odpowiednich przepisów dotyczących stworzenia publicznego rejestru działalności pożyczkowej.

 

Sprawdźmy jak w praktyce wygląda korzystanie z Rejestru Firm Pożyczkowych. Po wpisaniu w wyszukiwarce hasła „Kredito24” uzyskaliśmy następujące informacje:

 

Skomentuj artykuł
captcha
~boduen

ej, kredyty-chwilówki się nie wyszukują. Ktoś wie czemu? przecież to ogromna firma   Odpowiedź

~liregt

http://givetake.pl - jest miejscem, gdzie możesz bezpiecznie skorzystać z pożyczek zarówno jako osoba potrzebująca gotówki, jak i chcąca zarobić. G&T posiada doświadczenie i wiedzę z zakresu pożyczek internetowych, dzięki czemu może zaoferować bezpieczeństwo i usługi na najwyższym poziomie. Naszym celem jest, by zysk inwestora był jak najwyższy, a koszty dla pożyczającego jak najniższe. http://givetake.pl   Odpowiedź

~herod

no mi się wyświetla normalnie, więcej danych niż u ciebie   Odpowiedź

~andrew

@provident.pl Numer telefonu: 600 400 300 Provident Polska jest jedną z pierwszych i największych firm … terenowych pokrywa ofertą teren całego kraju. Z usług firmy skorzystało już 3,9 miliona klientów. Provident … Provident Polska S.A. Ostatnia aktualizacja danych: 20 października 2014 KRS: 0000009389 NIP …   Odpowiedź

~andrew

a mi się taki syf wyświetlił zero ciekawych informacji, wpisałem provident i wyskoczyło coś takiego:   Odpowiedź

~hotn

przydałby się wykaz tych wszystkich firm w jednym miejscu a nie wyszukiwarka   Odpowiedź