Akcja “Gang Świeżaków 2” powoli dobiega końca. W sklepach nie dostaniemy już naklejek za zakupy. Do tej pory swój dom znalazło ponad 6 mln Świeżaków. Pluszaki można odbierać jeszcze do niedzieli 3 grudnia.

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 20.11.2017
Udostępnij:

Źrodło: https://www.gangswiezakow2.biedronka.pl/poznaj-gang

Według informacji serwisu Wirtualna Polska, Polacy odebrali ponad 6 mln maskotek. Oznacza to, że już teraz został pobity wynik z poprzedniej edycji – w ubiegłym roku klienci Biedronki odebrali ponad 4,6 mln pluszaków.

Chociaż akcja zbliża się już do końca, to naklejki można wymieniać do 3 grudnia

Borówka Basia czy Czosneczek Czesio ? 

Wśród kupujących większą popularnością cieszą się duże Świeżaki. Takie maskotki wybrało już 60% z nas.

Do wyboru w dorosłym gangu jest: 

  • Borówka Basia
  • Kalafior Krzyś
  • Groszek Grześ
  • Rzodkiewka Żaneta

Mniejsze pluszaki, czyli “Juniorzy" występują w 6 wersjach:

  • Czosneczek Czesio
  • Jabłuszko Antoś
  • Bakłażanek Błażejek
  • Truskaweczka Tosia
  • Marcheweczka Marysia
  • Brokułek Bartuś

Borówka Basia jest jedną z maskotek, które biją rekordy popularności. Do domów trafiło już więcej niż 1,1 mln sztuk tego pluszaka. Zaraz za nią jest Kalafior Krzyś.

W ramach akcji "Gang Świeżaków 2" klienci mogą odbierać za darmo maskotki jeszcze do 3 grudnia, o ile posiadają odpowiednią liczbę naklejek, które można było otrzymać za zakupy w Biedronce.  

Maskotki są także dostępne w regularnej sprzedaży – duże wersje Świeżaków można kupić za 49,99 zł.

Wielki sukces akcji i łamanie prawa

Pomysł Biedronki okazał się ogromnym sukcesem, z którego chętnie korzystali Polacy, ale niestety byli też tacy, którzy dla naklejek posuwali się nawet do kradzieży.

Klientka Biedronki w Pułtusku ukradła 1378 naklejek. W trakcie płacenia za zakupy wykorzystała nieuwagę kasjerki i sięgnęła po łup. Kobieta za skradzione naklejki mogłaby zdobyć 22 duże maskotki lub 45 mniejszych wersji Świeżaków.

Teraz, za kradzież naklejek 30-latce grozi jej do 5 lat więzienia. Według szacunków Biedronki, jedna naklejka to złotówka, dlatego kobieta zostanie oskarżona o przywłaszczenie mienia o znacznej wartości.

Świeżaków wystarczy dla wszystkich

W ubiegłym roku Biedronka nie spodziewała się tak dużego zainteresowania ze strony klientów i zaopatrzyła się w za małą ilość pluszaków. Co prawda, sieć zamówiła ponad milion dodatkowych, jednak część zbieraczy naklejek i tak poczuła się poszkodowana. W tym roku Świeżaków ma wystarczyć dla wszystkich klientów.

Komentarze