zadluzenia.com
zamknij

Traficar – wypożycz auto na minuty

Mieszkańcy Krakowa podczas podróży nie muszą się już martwić o paliwo, opłaty parkingowe czy zatłoczone autobusy. Auta zostawiają tam, gdzie tylko chcą, nie zwracając uwagi na pusty bak. To wszystko dzięki nowej usłudze Traficar dostępnej w mieście.


Traficar to system opierający się na car sharingu, czyli po prostu - dzieleniu się samochodem. Właścicielem marki jest firma Express, zajmująca się długoterminowym wypożyczaniem samochodów. W Polsce to nowość, jednak podobne usługi są już dostępne w 30 krajach Europy, Stanach Zjednoczonych oraz Azji i Pacyfiku. Na całym świecie świadczy je ponad 300 firm w prawie tysiącu miast.
 

 

Jak to działa ?

 

Aby skorzystać z przejazdu trzeba spełnić następujące kroki:


1) Pobrać aplikację mobilną (program jest dostępny na telefony z systemem Android i iOS).
2) Zarejestrować się (do rejestracji są potrzebne dane osobowe i karty płatniczej oraz zdjęcie prawa jazdy).
3) Po aktywacji aplikacji zarezerwować najbliższy samochód (po 15 minutach od rezerwacji zostanie ona anulowana, o ile nie skorzystamy z oferty).
4) Zeskanować kod QR widoczny na samochodzie, aby go otworzyć i wyjąć kluczyki ze schowka (jeśli klient zauważy zabrudzenia lub zniszczenia w środku pojazdu, powinien zaznaczyć to w aplikacji, wówczas oferta zostanie anulowana).


Na koniec jazdy samochódmożna zostawić gdziekolwiek na terenie miasta (ważne, by zrobić to w granicach Krakowa). Klienci korzystający z usługi nie płacą za parkowanie, bo jest to wliczone w cenę przejazdu. Co więcej, nie muszą tankować auta po podróży.  

Póki co Traficar oferuje przejazdy samochodami Opel Corsa, jednak z czasem mają zostać włączone do bazy pojazdów np. bardziej rodzinne modele. 

 

Ile to kosztuje ?

 

Opłaty naliczane są według schematu:

- 0,80 zł - tyle kosztuje rozpoczęty kilometr
- 0,50 zł - tyle kosztuje minuta jazdy samochodem
- 0,10 zł - tyle kosztuje minuta parkowania
 

Średni 10-minutowy kurs Traficar na dystansie 5 kilometrów wynosi około 9 zł.
 

Voucher na przejazd

BGŻ BNP Paribas (drugi partner strategiczny obok General Motors Poland) ma do rozdania vouchery w wysokości 20 złna uslugę Traficar. Wystarczy otworzyć iKonto i podpiąć otrzymaną kartę do aplikacji mobilnej. Kolejne takie same bonusy można otrzymywać przez trzy miesiące, o ile klient wykona kartą transakcje bezgotówkowe na kwotę minimum 200 zł/miesiąc

Car sharing w Polsce
 

Oprócz Krakowa, podobne usługi oferuje GoGet.pl we Wrocławiu i 4Mobility w Warszawie, jednak w ofercie 4Mobility, auto po ukończonym kursie należy odstawić “do bazy”, co jest niemałym utrudnieniem. Car sharing to niedrogie rozwiązanie w porównaniu do tradycyjnych taxówek, a znacznie wygodniejsze niż komunikacja miejska. 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY