W paczkomatach InPostu zapłacimy Blikiem

W paczkomatach InPostu zapłacimy Blikiem

autor wpisu
Natalia Narloch
20 października 2018
W większości Paczkomatów klienci mogą już zapłacić za pomocą BLIK-a. Odtąd w każdym nowym punkcie InPost funkcjonować będzie ten system płatności. Usługa cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Od zeszłego roku zanotowała wzrost popularności o 49%.

Jak zapłacić w paczkomacie za pomocą BLIK-a?

Aby skorzystać z tej funkcji, należy wybrać opcję „płatność za pobraniem w Paczkomacie” w sklepie internetowym. Po otrzymaniu wiadomości o dostarczeniu przesyłki do wybranego punktu, tradycyjnie wpisuje się na panelu Paczkomatu numer telefonu oraz kod potwierdzający, który otrzymuje się SMS-em bądź mailem.  Następnie wprowadza się kod Blik wygenerowany w aplikacji bankowej, zatwierdza się numerem PIN i skrzynka  się otwiera.
BLIK cieszy się coraz większą popularnością

Biorąc pod uwagę jedynie pierwsze półrocze 2018r. za pomocą BLIK-a wykonanych zostało 33 mln transakcji. Jest to liczba dwukrotnie wyższa niż w roku poprzednim. Za rozwój tej metody płatności odpowiada spółka Polski Standard Płatności (PSP).

Udziałowcami spółki PSP jest sześć polskich banków: Alior Bank, Bank Millennium, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, Santander Bank Polska. Z BLIK-a korzystają także klienci innych banków, np. Getin Banku, BGŻ BNP Paribas, Raiffeisen Polbanku, Credit Agricole, Pekao SA, Inteligo oraz Orange Finanse.

"BLIK chce być liderem w płatnościach w segmencie e-commerce. Tylko w tym roku klienci zapłacili za zakupy w internecie BLIK-iem już ponad 40 mln razy. Dołączenie BLIK-a do metod płatności za dostawę do Paczkomatu jest naturalną kontynuacją naszej strategii, wedle której chcemy ułatwiać Polakom realizację mobilnych płatności bezgotówkowych podczas zakupów internetowych" powiedziała wiceprezes PSB Monika Król.

Paczkomat InPost jako jedna z najbardziej popularnych form dostaw zakupów w Polsce

Według raportu zorganizowanego przez Gemius "E-commerce w Polsce w 2017 roku" Paczkomaty stanowią drugi pod względem liczby zrealizowanych zamówień sposób dostawy zakupów online. Aktualnie, punktów odbioru InPost jest juź w Polsce ponad 4000.

"InPost uzyskuje najlepsze wyniki na tle konkurencji pod względem badanych aspektów wizerunku marki. Internauci doceniają innowacyjność naszej sieci, wprowadzanie nowych rozwiązań, a także z atrakcyjność i elastyczność oferty oraz prostotę i wygodę korzystania z naszych usług. Zwracają też uwagę na atrakcyjną cenowo ofertę i dynamiczny rozwój sieci kurierskiej oraz Paczkomatów" – powiedział prezes InPostu Rafał Brzoska.

InPost należy do grupy kapitałowej Integer.pl. Jest to druga pod względem wielkości grupa pocztowa w kraju i łączy w sobie InPost, InPostFinanse oraz Paczkomaty Inpost. Do ubiegłego roku,spółka ta była notowana na warszawskiej giełdzie.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

ING Bank Śląski w Pawłowicach
Oddziały
author
Patryk Byczek
11 czerwca 2019

ING Bank Śląski w Pawłowicach

Alior Bank w Skawinie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
08 lipca 2019

Alior Bank w Skawinie

Fundusz dopłat dla przedsiębiorców – tarcza
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
26 kwietnia 2020

Fundusz dopłat dla przedsiębiorców – tarcza

Deutsche Bank w Płocku
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
22 listopada 2017

Deutsche Bank w Płocku

Porównaj