zadluzenia.com
zamknij

Wakacyjne rekordy PKP Intercity

Przez całe tegoroczne wakacje z usług PKP Intercity skorzystało ponad 13 mln pasażerów. To rekord - takiego wyniku nie odnotowano od ośmiu lat.

 

 

Sezon zdecydowanie na plus

 

Statystyki pokazują, że liczba osób korzystających z usług PKP Intercity rośnie z roku na rok. Dwa lata temu, w okresie letnim usługi przewoźnika wybrało lekko ponad 9 mln osób.


W ubiegłym roku z usług PKP Intercity w wakacje skorzystało już około 12,5 mln podróżnych. Po letnim sezonie 2018, odnotowano rekordowy wzrost - na urlop z PKP wybrało się blisko 13,5 mln pasażerów.

 

Najlepszym miesiącem zdecydowanie był sierpień. Wówczas pociągami PKP Intercity podróżowało prawie 4,8 mln osób. W niedzielę, 19 sierpnia odnotowano dokładnie 187 322 osoby wybierające podróż z PKP.

 

Statystyki PKP Intercity

 

- w wakacje uruchamiano średnio 394 pociągi na dobę - to o 20 więcej niż w trakcie pięciu pierwszych miesięcy roku


- w czerwcu przewoźnik uruchomił średnio 374 pociągi dziennie, w lipcu 406, a w sierpniu 402


- od stycznia do sierpnia 2018 uruchomiono o ponad 3,5 tys. pociągów więcej niż w tym samym czasie ubiegłego roku


- w trakcie zwiększonej frekwencji PKP Intercity wzmocniło 912 pociągi na łączną liczbę 1363 wagonów - dzięki takim zabiegom, komfort podróżujących był znacznie większy


- 9 EZT-ów - nowoczesnych pociągów zespolonych, wzmocniono składami EZT - w ten sposób uruchomiono ponad 3200 dodatkowych miejsc

 

 

Coraz chętniej korzystamy z PKP Intercity

 

Wakacje nie są jedynym czasem, kiedy PKP Intercity notuje wzrost liczby pasażerów. Od stycznia do końca sierpnia bieżącego roku, z usług przewoźnika skorzystało blisko 31 mln osób. To wzrost o 7% w ujęciu rok do roku.

Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity, tłumaczy, że wyniki przewozowe zarówno za sam okres letni, jak i od początku roku nastrajają bardzo optymistycznie. 

 

- Z myślą o naszych pasażerach nie tylko inwestujemy w nowy tabor oraz modernizujemy składy, lecz także nieustannie wprowadzamy wiele atrakcyjnych ofert i promocji, które sprawią, że podróż naszymi pociągami będzie bardziej komfortowa oraz atrakcyjna cenowo. Spodziewamy się, że rok 2018 okaże się jeszcze lepszy od wyjątkowo dobrego ubiegłego roku i ten wzrostowy trend będziemy się starać utrzymać – mówi.

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY