Złoty Laur „Super Biznesu” dla Provident Polska

Złoty Laur „Super Biznesu” dla Provident Polska

autor wpisu
Natalia Narloch
18 października 2018
15 października w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek plebiscytu Złoty Laur „Super Biznesu” organizowanego przez redakcję Super Express. W kategorii Inicjatywa Społeczna zwyciężył projekt „20 bibliotek na 20 lat Providenta”, który powstał wraz z Fundacją Zaczytani.org.

Cel plebiscytu Złoty Laur „Super Biznesu”

Kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele redakcji Super Biznesu corocznie wyłania trzy firmy lub instytucje, które oceniane są w dwunastu różnych kategoriach. Wyróżnia się spośród nich te najbardziej działające na rzecz społeczeństwa i przynoszące korzyści polskiej gospodarce.

Tegoroczna, już V edycja w szczególności doceniła inicjatywy uwzględniające interesy społeczne. W związku z tym, z roku na rok wzrasta popularność takich kategorii jak Społeczna Odpowiedzialność Biznesu czy Inicjatywa Społeczna.
Nagradza się działania przynoszące korzyści ekonomiczne, w tym działania na rzecz sponsoringu sportowego.  Istotną kwestią jest to, aby wciąż wprowadzać nowe pomysły i budować swoją markę i wizerunek na świecie. Ważne jest aby dzięki tym inicjatywą postrzegano Polskę jako kraj otwarty na nowe koncepcje i przyjazny inwestorom.

Innymi kategoriami plebiscytu są Nauka i Biznes, Technologia i Biznes i Rewolucja 4.0 promująca postęp w dziedzinie nowych technologii. Są to istotne działania rozwijające polską gospodarkę i budujące i renomę sukces nie tylko samej firmy ale i kraju.

„20 bibliotek na 20 lat Providenta”

Zwycięzcą plebiscytu został projekt zrealizowany z okazji 20 lat Providenta na polskim rynku. Jego nadrzędnym celem było zachęcenie pracowników i doradców klienta do działań promujących czytelnictwo.

Koncepcja zakończyła się sukcesem i udało się zebrać 17 000 książek. Stworzono 20 nowych bibliotek w szpitalu w Łodzi, Gdańsku, Warszawie, Rzeszowie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Kaliszu i Krakowie.

Ciekawym pomysłem zrealizowanym przez Providenta była współpraca z Fundacją Zaczytani.org. Członkowie Fundacji przeszkolili kilkudziesięciu  wolontariuszy Providenta, którzy następnie przekazywali zdobytą z bajkoterapii wiedzę podczas spotkań organizowanych w szpitalach.

„Chciałabym podkreślić ogromne zaangażowanie wszystkich, którzy aktywnie włączyli się w zbieranie książek dla szpitalnych bibliotek. To dzięki naszym wolontariuszom, ich pracy i zaangażowaniu, udało się w 2017 roku zrealizować projekt „20 bibliotek na 20-lecie Provident Polska”. – powiedziała Patrycja Rogowska-Tomaszycka, członek zarządu Provident Polska, dyrektor ds. Corporate Affairs.

„Po raz kolejny udowodniliśmy, że można godzić cele biznesowe ze społecznymi i aktywnie wspierać akcje poprawiające jakość życia lokalnych społeczności. Już od ponad 12 lat działa w Providencie program wolontariatu pracowniczego „Tak! Pomagam”, w którym co roku uczestniczy około 400 naszych wolontariuszy” dodała Patrycja Rogowska-Tomaszycka.

Co ważne, mimo oficjalnego zakończenia projektu, działania te są kontynuowane przez Providenta. Co więcej, planuje się budowę kolejnych 10 nowych bibliotek, tym razem w Warszawie i Olsztynie.


 

Provident, jako największa firma na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych

Provident Polska SA należy do International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej oraz Watrszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W Polsce jest obecny od 1997 roku oferując usługi finansowe dla wszystkich grup klientów. Filar ich działalności stanowią wiarygodne pożyczki konsumenckie, dostępne zarówno online jak i z obsługą domową i samodzielną spłatą.

W 2018 roku Provident podsumował swoje działania w latach 2016-2017 i zaprezentował je w raporcie społecznym. Corocznie przygotowuje też raport CSR, kreując tym samym renomę firmy. Provident wielokrotnie wyróżniony został także  certyfikatem „Top Employer”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

RazemPokonamy.pl – portal Santander Bank Polska
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
24 kwietnia 2020

RazemPokonamy.pl – portal Santander Bank Polska

BNP Paribas partnerem Europejskiego Kongresu Finansowego
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
15 czerwca 2020

BNP Paribas partnerem Europejskiego Kongresu Finansowego

PKO BP w Wieleniu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
05 października 2019

PKO BP w Wieleniu

Bank Pekao w Andrychowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
03 lipca 2019

Bank Pekao w Andrychowie

Bank Pekao w Makowie Podhalańskim
Oddziały
author
Patryk Byczek
03 lipca 2019

Bank Pekao w Makowie Podhalańskim

Coraz większa flota pojazdów hybrydowych w Credit Agricole
Aktualności
author
Patryk Byczek
13 grudnia 2021

Coraz większa flota pojazdów hybrydowych w Credit Agricole

Porównaj