Asystent Google na usługach InPostu

Asystent Google na usługach InPostu

author
Alicja Uzarowicz
12 grudnia 2019

Firma kurierska InPost, znana w Polsce przede wszystkim ze swoich paczkomatów, postanowiła wprowadzić nowy kanał obsługi klienta. Albowiem klientom korzystających z urządzeń działających na nowych wersjach Androida w kontakcie ze spółką pomoże asystent Google.

Polacy jako naród są zdecydowanie głodni nowości i innowacji ułatwiających codzienne sprawunki. Tak jak w sferze bankowości apogeum popularności przechodzą mobilne metody płatności, tak i w sferze doręczania przesyłek oczekują oni nowoczesnych rozwiązań. Na miano takiego zdecydowanie zasługuje Asystent Google.

Coraz bardziej popularna usługa posłuży firmie kurierskiej InPost do obsługi klienta na miarę XXI wieku. Pomysłodawca paczkomatów, które okazały się być ogromnym hitem, łącząc w sobie wygodę i bycie przyjaznym dla środowiska, postawił na jak najbardziej nowoczesne rozwiązanie w sferze kontaktu z klientem.

Asystent Google pomoże zatem w wielu kwestiach, jakie codziennie nurtują klientów przedsiębiorstwa. W jaki sposób można rozpocząć korzystanie z nowego zdalnego kanału kontaktu z firmą InPost oraz jakie wątpliwości rozwieje asystent umieszczony w naszym smartfonie?

Asystent Google na usługach InPostu

Aby uaktywnić wirtualnego asystenta, którego działanie oparte jest o algorytmy sztucznej inteligencji, wystarczy wypowiedzieć do telefonu frazę „Porozmawiaj z InPost”. Dzięki temu nasz Asystent Google pokieruje nas do specjalnie przygotowanego na tę okoliczność chatbota.

ChatBot Mat, jak twórcy nazwali rozwiązanie dedykowane klientom InPostu, odpowie na najróżniejsze pytania zadane przez klienta. Udzieli on w szczególności informacji o statusie naszej przesyłki, lokalizacji najbliższych paczkomatów firmy InPost, czy też postara się odnaleźć numer telefonu do kuriera będącego w posiadaniu naszej paczki.

Co więcej, chatbot będzie w stanie odnaleźć paczkę również w niektórych losowych sytuacjach. Mowa tutaj o zdarzeniu takim, jak przepełnienie albo uszkodzenie paczkomatu, który wybraliśmy składając nasze zamówienie. Asystent Google podpowie ponadto co zrobić, jeżeli nie udało się odebrać paczki w ciągu 48 godzin.

Nowy kanał kontaktu z klientem InPost

"

ChatBot Mat spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przez naszych klientów. Brzoska dodaje, że firma chce rozwinąć aplikację tak, by w przyszłości bot sam przesyłał do użytkowników każdą zmianę statusu paczki, informacje o nowych usługach itp.

– powiedział Rafał Brzoska, prezes firmy InPost.

Jak poinformował również szef firmy kurierskiej, Asystent Google stanie na wysokości zadanie również przed świętami, które znane są w środowisku kurierskim jako najcięższy, bo najbardziej obfitujący w zlecenia i przesyłki okres w roku. Wdrożenie nowej metody kontaktu właśnie przed świętami było niewątpliwie świetnym pomysłem.

Dodanie nowej metody kontaktu z klientem to tylko jedna z wielu nowości, jakie w ostatnim czasie firma InPost przygotowała dla swoich klientów. W ostatnim czasie spółka poinformowała bowiem o współpracy z AliExpress, która pozwoli na doręczenie zamówień z Chin prosto do paczkomatów.

Poza mnożeniem usług i udogodnień dla klientów, InPost bez przerwy udoskonala swoją aplikację pocztową. W niedalekiej przyszłości ma ponadto pojawić się możliwość zdalnego otwierania paczkomatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki bez zaświadczeń Tychy
Pożyczki miasta
author
Dominika Sobieraj
13 maja 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Tychy

Pozwolenia na emisję CO2 – na czym polegają?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
18 grudnia 2018

Pozwolenia na emisję CO2 – na czym polegają?

Elektryczny car-sharing od Innogy
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
30 stycznia 2019

Elektryczny car-sharing od Innogy

Konto Junior – nowość w ofercie mBanku
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
20 lutego 2020

Konto Junior – nowość w ofercie mBanku

9 mln Polaków korzysta z aplikacji mobilnej banku
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
27 czerwca 2019

9 mln Polaków korzysta z aplikacji mobilnej banku

thumbnail
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
04 sierpnia 2021

Bank Pekao zabrał dzieci na spacer z żubrami

Porównaj