Bank Pocztowy wprowadził logowanie przez Face ID

Bank Pocztowy wprowadził logowanie przez Face ID

author
29 marca 2020

W swoim najnowszym komunikacie Bank Pocztowy poinformował o nowej metodzie logowania do systemów bankowości cyfrowej. Face ID to funkcja, która umożliwia zalogowanie bez konieczności wpisywania danych logowania na klawiaturze. Każde zmniejszenie kontaktu z przedmiotami jest obecnie na wagę złota.

Jak czytamy w najnowszym komunikacie Banku Pocztowego, spółka zdecydowała się na wprowadzenie nowej metody logowania do bankowości cyfrowej. Face ID to technologia polegająca na skanowaniu twarzy. Biometryczna metoda logowania jest bezpieczniejsza od tradycyjnych z wielu względów.

Przede wszystkim do zalogowania przez Face ID nie jest konieczne dotykanie klawiatury czy ekranu urządzenia, na którym się logujemy. Co więcej, logowanie w ten sposób gwarantuje, iż osobom trzecim ciężej będzie się włamać na nasze konto bankowe. Którzy klienci będą mogli skorzystać z nowego rozwiązania?

Jako, że usługa Face ID jest charakterystyczna dla urządzeń działających na systemie operacyjnym iOS. Oznacza to, że do bankowości mobilnej EnveloBank zalogują się dzięki skanowaniu twarzy wyłącznie posiadacze iPhonów i iPadów. Jak działa technologia TrueDepth, która stoi za rozwiązaniem Face ID?

Logowanie do Banku Pocztowego za pomocą Face ID

Wspomniana już technologia TrueDepth związana jest z aparatem urządzenia. Analizuje on ponad 30 000 punktów na twarzy użytkownika, co pozwala na stworzenie jej szczegółowej mapy. Dla każdej osoby będzie ona całkiem inna, dlatego też podnosi to poziom bezpieczeństwa logowania.

Dzięki wysokiemu poziomowi zaawansowania rozwiązania, nie ma znaczenia, czy zalogować spróbujemy się bez makijażu, w ciemności, czy z kilkudniowym zarostem. Co więcej, Face ID rozpozna naszą twarz nawet wtedy, gdy założymy okulary przeciwsłoneczne albo nakrycie głowy.

"

W dzisiejszych czasach konsumenci cenią przede wszystkim użyteczność rozwiązań oferowanych przez banki, a FaceID w aplikacji EnveloBanku umożliwia logowanie do bankowości mobilnej i autoryzację operacji w oparciu o biometryczne rozpoznanie twarzy

– powiedziała Sylwia Kosidło z Banku Pocztowego, cytowana w komunikacie.

Face ID także w EnveloBanku

"

FaceID w EnveloBanku to kolejny krok w realizacji kilku z naszych strategicznych założeń: większej  digitalizacji usług oraz poszerzenia bazy aktywnych klientów o osoby poniżej 35 roku życia. To właśnie młodzi oczekują, by oferowane przez bank rozwiązania były zintegrowane z technologiami wdrażanymi przez producentów urządzeń przenośnych, takimi jak biometria

– dodała Sylwia Kosidło.

W jaki sposób można rozpocząć korzystanie z biometrycznej metody logowania do systemu bankowości mobilnej Banku Pocztowego? W pierwszej kolejności należy w urządzeniu firmy Apple zarejestrować mapę swojej twarzy. Następnie po zalogowaniu do aplikacji Envelobank wystarczy wejść w menu Ustawienia i wybrać Logowanie i autoryzacja.

By zatwierdzić dokonaną zmianę wystarczy wprowadzić kod PIN i cieszyć się możliwością wygodnego i bezpiecznego logowania do systemu bankowości mobilnej. Gdyby z jakiejś przyczyny rozpoznanie twarzy nie było możliwe, aplikacja poprosi o dodatkowe zatwierdzenie logowania za pomocą kodu PIN.


Źródła:
https://media.pocztowy.pl/pr/493909/prostsze-sposoby-logowania-w-banku-pocztowym-face-id-w-envelobank-logowanie-bez-koniecznosci-dotykania-klawiatury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Open Finance – kontakt, infolinia
Bez kategorii
author
10 lipca 2020

Open Finance – kontakt, infolinia

ING Bank Śląski – NIP, REGON, KRS i dane adresowe
Bez kategorii
author
25 listopada 2018

ING Bank Śląski – NIP, REGON, KRS i dane adresowe

Kredyt samochodowy Częstochowa
Kredyty miasta
author
31 października 2017

Kredyt samochodowy Częstochowa

Nest Konto – darmowe konto bez warunków
Pod Lupą
author
31 października 2016

Nest Konto – darmowe konto bez warunków

Kasa Stefczyka Poznań
Oddziały
author
03 października 2020

Kasa Stefczyka Poznań

Bank Pekao z ofertą specjalną kredytu mieszkaniowego
Bez kategorii
author
18 sierpnia 2021

Bank Pekao z ofertą specjalną kredytu mieszkaniowego