Strona główna Bez kategorii Klienci Banków Spółdzielczych zapłacą już zegarkiem

Klienci Banków Spółdzielczych zapłacą już zegarkiem

author
Alicja Uzarowicz
08 października 2019

W swoim najnowszym komunikacie Spółdzielcza Grupa Bankowa poinformowała o wdrożeniu zgodnie z planem Garmin Pay, czyli usługi umożliwiającej dokonywanie transakcji płatniczych za pomocą zegarka typu smartwatch. Od 1 października dostępna jest już nowa funkcja dla wszystkich klientów spółki. Jak rozpocząć korzystanie z płatności zegarkiem?

Jak czytamy w najnowszym komunikacie Spółdzielczej Grupy Bankowej, zgodnie z zapowiedzią 1 października została już udostępniona usługa Garmin Pay, dzięki której możliwe jest dokonywanie płatności zegarkiem. Jakie są warunki korzystania z nowej metody płatności?

Rozpoczęcie korzystania z usługi Garmin Pay jest niezwykle intuicyjne i nieskomplikowane. Aby móc płacić zegarkiem, należy posiadać urządzenie typu smartwatch, które posiada funkcję płatności oraz kartę płatniczą. Usługa poza wygodą i skróceniem czasu transakcji płatniczych jest także bezpieczna.

"

Dzięki wdrożeniu płatności Garmin Pay wszyscy klienci posiadający kartę płatniczą z aktywną funkcją zbliżeniową wydaną przez bank należący do Spółdzielczej Grupy Bankowej mogą po aktywacji usługi dokonywać płatności mobilnych za pomocą smartwatcha marki Garmin. To zbliżeniowe rozwiązanie dla osób będących w ciągłym ruchu, które umożliwia płatności bez portfela lub smartfona

– powiedział Mirosław Skiba, Prezes SGB-Banku, cytowany w komunikacie.

Płatności zegarkiem dla klientów Banków Spółdzielczych

W celu rozpoczęcia korzystania z najnowszej metody płatności należy pobrać na swojego smartwatcha aplikację Garmin Connect Mobile. Następnie po założeniu w aplikacji swojego portfela trzeba dodać do niego swoją kartę. Już na tym etapie wyraźnie widać bezpieczeństwo, o które zadbali twórcy tej metody płatności.

Albowiem w aplikacji nie pojawia się numer karty płatniczej zarejestrowanej przez użytkownika. W zamian pojawia się token, który jest nośnikiem numeru karty, ale jego kodowanie uniemożliwia odgadnięcie numeru, który chroni. Po aktywacji portfela należy wybrać 4-cyfrowy kod pin, którego podanie będzie konieczne przy pierwszej płatności zegarkiem.

W przypadku tego kodu pojawia się jeszcze jedno zabezpieczenie. A mianowicie aplikacja poprosi o jego wprowadzenie jeden raz dziennie, chyba, że użytkownik nie zdejmie swojego  zegarka. Jest to możliwe dzięki technologii monitorowania tętna, które zaniknie w przypadku pozbycia się zegarka z nadgarstka.

Fot. SGB

 

Jak to działa?

Płatności zegarkiem to niezwykle innowacyjna metoda płatności. System Garmin Pay do działania wykorzystuje technologię NFC. Jest to rozwiązanie, które umożliwia przesyłanie danych pomiędzy dwoma zbliżonymi do siebie urządzeniami bezprzewodowo, w tym przypadku są to zegarek i terminal płatniczy.

Co ważne, płatności zegarkiem w Spółdzielczej Grupie Bankowej są dostępne zarówno dla klientów posiadających kartę firmy Visa, jak również Mastercard. Wdrożenie tego rozwiązania dla klientów Banków Spółdzielczych stanowi kolejny etap Strategii Mobilnego Przyspieszenia, którą SGB realizuje już jakiś czas.

"

Garmin Pay to wygodna alternatywa dla tradycyjnych form płatności, która przyda się zarówno bezpośrednio po treningu, jak i podczas załatwiania codziennych spraw. Dzięki zabezpieczeniom biometrycznym, technologia Garmin Pay jest nie tylko praktyczna, ale i bezpieczna. Współpraca z SGB to kolejny krok, aby zapewnić naszym klientom dostęp do możliwie szerokiego wachlarza usług banków partnerskich

– powiedział Przemysław Łojek, prezes Garmin Polska, cytowany w komunikacie.


Źródła:
https://www.sgb.pl/plac-zegarkiem-garmin-pay-dostepny-dla-wszystkich-klientow-bankow-spoldzielczych-sgb-i-sgb-banku-s-a/?fbclid=IwAR3Ys40M4pD2Mu28qF5Hezj88B9HrxjjING93cH1sDzt4JXLPqbs7e5ddsg

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Porozumienie UKNF i KIR o innowacjach finansowych
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
02 września 2019

Porozumienie UKNF i KIR o innowacjach finansowych

Kredyt konsolidacyjny Tarnobrzeg
Wpisy Inne
author
Aleksandra Gościnna
12 stycznia 2021

Kredyt konsolidacyjny Tarnobrzeg

Pożyczki bez zaświadczeń Wieliczka
Wpisy Inne
author
Patryk Byczek
20 października 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Wieliczka

Turystyka w Polsce Wschodniej ze wsparciem BGK
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
02 października 2019

Turystyka w Polsce Wschodniej ze wsparciem BGK

Biuro Terenowe ZUS w Opolu Lubelskim
Oddziały
author
Patryk Byczek
17 sierpnia 2019

Biuro Terenowe ZUS w Opolu Lubelskim

Kredyt konsolidacyjny Zgorzelec
Wpisy Inne
author
Patryk Byczek
06 września 2017

Kredyt konsolidacyjny Zgorzelec