Banki w Internecie – jak wykorzystują potencjał?

Banki w Internecie – jak wykorzystują potencjał?

author
Alicja Uzarowicz
07 marca 2020

W ostatnim czasie światło dzienne ujrzał raport ekspertów agencji Up&More zatytułowany „Rynek finansowy w wyszukiwarkach. Część 1. Banki”. W wynikach badania można odnaleźć informacje o tym, jak radzą sobie polskie banki w Internecie. Czy wykorzystują potencjał, jaki dają im algorytmy wyszukiwarek?

W swoim nowym raporcie eksperci SEO z agencji Up&More podsumowali działalność banków komercyjnych w Polsce pod względem wykorzystania potencjału, jaki oferuje im współcześnie Internet. Jak radzą sobie największe polskie banki w Internecie i które są liderami w tej dziedzinie?

Sztuka tworzenia pod algorytmy wyświetlania wyników w wyszukiwarkach to jeden z ważniejszych kluczy do sukcesu witryny internetowej. Eksperci z agencji Up&More stworzyli na ten temat raport „Sektor finansowy w wyszukiwarkach. Część 1. Banki”. Jak w  praktyce wyglądały badania w kontekście poszczególnych warunków?

26 banków komercyjnych było sprawdzanych po prostu dzięki wpisywaniu fraz „kredyt hipoteczny” , czy „kredyt gotówkowy”. Parametrami, którymi posługiwali się eksperci były chociażby widoczność w TOP 3 oraz TOP 10 wyników wyszukiwania. Analitycy sprawdzali ponadto ilość linków przychodzących, page speed czy trust flow.

Polskie banki w Internecie

"

Postanowiliśmy sprawdzić jak podmioty wchodzące w skład kategorii „Your Money, Your Life” radzą sobie z wciąż zmieniającą się rzeczywistością SEO. Kto zyskuje, a kto traci na nowej polityce Google. Szczególnie zastanawiający jest sektor finansowy. Rezultaty i wnioski naszego raportu mogą zaskoczyć lub potwierdzić przekonanie pozostałych ekspertów

– powiedziała Adrianna Napiórkowska, Senior SEO Specialist w Up&More.

Jakie wnioski płyną z zaprezentowanego badania? W polskim Internecie dominują przede wszystkim trzy banki. Zarówno wśród top 3 i top 10 wyników wyszukiwania przodowały PKO Bank Polski, Santander Bank Polska oraz mBank. To właśnie te banki najlepiej wykorzystują internetowy potencjał. Które banki w Internecie muszą jeszcze mocno popracować nad swoją pozycją?

Sprawdź także: Banki w Polsce

Niewątpliwie należy do nich zaliczyć EnveloBank, jak i Raiffeisen Bank International. Jakie rzeczy należałoby poprawić, by potencjalni klienci częściej trafiali na ich strony? Słabe wyniki należy uzasadniać niskim współczynnikiem trust flow, czyli zaufania Google do konkretnej witryny, jak i małą liczbą linków na tle innych banków komercyjnych.

Jak banki w Internecie pokonują  bariery?

Największe zaufanie wyszukiwarki Google posiada PKO Bank Polski. Co więcej, chociaż najwięcej przychodzących linków należy do Credit Agricole, to Santander Consumer Bank posiada te najbardziej wartościowe. Jak banki radzą sobie z pozycjonowaniem ich stron?

Klienci bardzo często poszukują nowych informacji o produktach finansowych w oderwaniu od konkretnego banku, czyli poprzez wpisanie w wyszukiwarkę konkretnej frazy. Analitycy sprawdzili na przykład, które oferty pojawiłyby się jako pierwsze po wpisaniu frazy „kredyt gotówkowy”.

W wynikach wyszukiwania pojawiły się kolejno od góry: mBank, Credit Agricole i Santander Consumer Bank. Współcześnie Internet posiada ogromny potencjał i firmy, które nie rozwijają się w sieci, często po prostu nie istnieją dla szerokiej bazy klientów. Im lepiej dopracowana strona, tym większa szansa na sukces.


Źródła:
http://upmore.pl/raporty/upmore-raport_sektorfinansowy_banki-v1.pdf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

John
John
2020-11-24 13:40:56

Skuteczne pozycjonowanie stron po angielsku witryn www lokalne jest świetnym rodzajem na podniesienie swoich szans na osiągnięcie sukcesu.

Podobne artykuły

KredytOK w Szczytnie
Oddziały
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
23 stycznia 2017

KredytOK w Szczytnie

Inspektorat ZUS w Kraśniku
Oddziały
author
Patryk Byczek
17 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Kraśniku

PKO BP w Kątach Wrocławskich
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
12 sierpnia 2019

PKO BP w Kątach Wrocławskich

PKO BP w Gołkowicach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
21 sierpnia 2019

PKO BP w Gołkowicach

Budownictwo najmniej rzetelną branżą na polskim rynku
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
22 października 2019

Budownictwo najmniej rzetelną branżą na polskim rynku

Hoist NS FIZ – co robić po sprzedaży długu
Wpisy
autor wpisu
Tadeusz_Miziak
21 maja 2015

Hoist NS FIZ – co robić po sprzedaży długu

Porównaj