Nowa bankowość elektroniczna od Alior Banku

Nowa bankowość elektroniczna od Alior Banku

author
Alicja Uzarowicz
27 sierpnia 2019

W swoim najnowszym komunikacie Alior Bank podzielił się z klientami najważniejszymi zmianami, jakie już wkrótce nastąpią w bankowości elektronicznej spółki. Zmiany polegają głównie na dostosowaniu systemu do przepisów dyrektywy PSD2, choć stanowią również innowację samą w sobie, gdyż wychodzą poza jej zabezpieczenia. Nowa bankowość internetowa posiadać będzie wiele udogodnień.

14 września to niebagatelnie ważny dzień dla bankowości w całej Unii Europejskiej. Na ten dzień bowiem oznaczono wejście w życie dyrektywy PSD2, która stoi na straży bezpieczeństwa płatności elektronicznych. Nowa bankowość elektroniczna wszystkich banków musi spełniać określone wymogi.

Alior Bank postanowił przy modernizacji swojego systemu wyjść poza ramy legislacji unijnej i wprowadzić udogodnienia dla klientów, których dyrektywa nie przewiduje. Jedną ze zmian opisanych w najnowszym komunikacie banku jest funkcja połączenia z infolinią banku przez aplikację mobilną bez konieczności dokonania autoryzacji.

Co więcej, klienci będą mogli zarządzać swoimi zgodami marketingowymi, bez których bank nie może wysyłać informacji odnośnie najnowszych produktów i promocji. Klienci uzyskają również możliwość wypełniania przez system e-bankowości oświadczeń FACTA w całości online.

Nowa bankowość internetowa od Alior Banku

"

Komfort użytkowników naszej aplikacji mobilnej podniesie możliwość bezpośredniego połączenia z infolinią Alior Banku, bez konieczności odpowiadania na pytania weryfikacyjne. Dużym udogodnieniem będzie też autoryzacja transakcji za pomocą powiadomień PUSH w aplikacji

– powiedział Piotr Łakomski z Alior Banku.

 

Pierwsza zmiana, jaką odczują klienci banku od 14 września to tak zwane logowanie dwuskładnikowe do Bankowości Internetowej. Poza dotychczasowym identyfikatorem i hasłem konieczne będzie wprowadzanie kodu SMS albo weryfikacja za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

 

W przypadku dodania danego urządzenia do zaufanych jednak wystarczy podanie obecnych danych weryfikacyjnych. Listą urządzeń zarejestrowanych można zarządzać z poziomu bankowości internetowej. To nie koniec zmian, jakie czekają klientów Alior Banku już 14 września.

Jeszcze więcej zmian w e-bankowości

Poza zmiana sposobu logowania klienci Alior Banku będą doświadczali od połowy września także innej metody autoryzacji transakcji. Klienci będą mogli bowiem wybrać powiadomienia PUSH w aplikacji mobilnej i w ten sposób weryfikować transakcje w bankowości internetowej.

Powiadomienia te będą zatwierdzane za pośrednictwem kodu PIN lub metod biometrycznych, takich jak na przykład odcisk palca albo Touch ID. Aby skorzystać w tejże funkcji systemu należy aktywować ją w aplikacji mobilnej banku albo w systemie bankowości internetowej.

Co więcej, klienci szybciej będą wylogowywani podczas gdy system nie odnotuje żadnych czynności. Jest to związane ze skróceniem czasu trwania jednej sesji do 5 minut. Rozwiązanie zastosowano również do aplikacji mobilnej banku.

Dodatkowa ochrona płatności BLIKiem i kartami w terminalach

Ostatnie dwie zmiany dotyczą już bezpośrednio płatności, nie zaś systemu bankowości internetowej. Pierwsza z nich dotyczy płatności metodą BLIK i polega na konieczności dodatkowej weryfikacji co piątej transakcji tego rodzaju.

Co więcej, podczas płatności kartą poprzez sklepowy terminal, przy niektórych transakcjach poniżej 50 zł konieczne może być podanie kodu PIN. Jednocześnie w dalszym ciągu kod PIN będzie obowiązywać do wszystkich transakcji powyżej kwoty 50 zł.

Płatności zbliżeniowe – będziemy częściej podawali PIN

Źródła:
https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2019-08-23-zmiany-w-bankowosci-elektronicznej.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt samochodowy Wrocław
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
27 października 2017

Kredyt samochodowy Wrocław

Program Opieka 75+
Ekonomia
author
Halszka Gronek
29 września 2018

Program Opieka 75+

Oferta specjalna na terminale od ING – „Działam dalej”
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
03 czerwca 2020

Oferta specjalna na terminale od ING – „Działam dalej”

Chatbot Santi od Santander Bank Polska coraz popularniejszy
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
14 września 2021

Chatbot Santi od Santander Bank Polska coraz popularniejszy

Krajowy Rejestr Długów – KRD
Wpisy
autor wpisu
Emilia
05 listopada 2016

Krajowy Rejestr Długów – KRD

Porównaj