Najczęściej komentowane
Nowa bankowość elektroniczna od Alior Banku
W swoim najnowszym komunikacie Alior Bank podzielił się z klientami najważniejszymi zmianami, jakie już wkrótce nastąpią w bankowości elektronicznej spółki. Zmiany polegają głównie na dostosowaniu systemu do przepisów dyrektywy PSD2, choć stanowią również innowację samą w sobie, gdyż wychodzą poza jej zabezpieczenia. Nowa bankowość internetowa posiadać będzie wiele udogodnień.
14 września to niebagatelnie ważny dzień dla bankowości w całej Unii Europejskiej. Na ten dzień bowiem oznaczono wejście w życie dyrektywy PSD2, która stoi na straży bezpieczeństwa płatności elektronicznych. Nowa bankowość elektroniczna wszystkich banków musi spełniać określone wymogi.
Alior Bank postanowił przy modernizacji swojego systemu wyjść poza ramy legislacji unijnej i wprowadzić udogodnienia dla klientów, których dyrektywa nie przewiduje. Jedną ze zmian opisanych w najnowszym komunikacie banku jest funkcja połączenia z infolinią banku przez aplikację mobilną bez konieczności dokonania autoryzacji.
Co więcej, klienci będą mogli zarządzać swoimi zgodami marketingowymi, bez których bank nie może wysyłać informacji odnośnie najnowszych produktów i promocji. Klienci uzyskają również możliwość wypełniania przez system e-bankowości oświadczeń FACTA w całości online.
Nowa bankowość internetowa od Alior Banku
Komfort użytkowników naszej aplikacji mobilnej podniesie możliwość bezpośredniego połączenia z infolinią Alior Banku, bez konieczności odpowiadania na pytania weryfikacyjne. Dużym udogodnieniem będzie też autoryzacja transakcji za pomocą powiadomień PUSH w aplikacji
– powiedział Piotr Łakomski z Alior Banku.
Pierwsza zmiana, jaką odczują klienci banku od 14 września to tak zwane logowanie dwuskładnikowe do Bankowości Internetowej. Poza dotychczasowym identyfikatorem i hasłem konieczne będzie wprowadzanie kodu SMS albo weryfikacja za pośrednictwem aplikacji mobilnej.
W przypadku dodania danego urządzenia do zaufanych jednak wystarczy podanie obecnych danych weryfikacyjnych. Listą urządzeń zarejestrowanych można zarządzać z poziomu bankowości internetowej. To nie koniec zmian, jakie czekają klientów Alior Banku już 14 września.
Czytaj więcej o Alior Banku
Jeszcze więcej zmian w e-bankowości
Poza zmiana sposobu logowania klienci Alior Banku będą doświadczali od połowy września także innej metody autoryzacji transakcji. Klienci będą mogli bowiem wybrać powiadomienia PUSH w aplikacji mobilnej i w ten sposób weryfikować transakcje w bankowości internetowej.
Powiadomienia te będą zatwierdzane za pośrednictwem kodu PIN lub metod biometrycznych, takich jak na przykład odcisk palca albo Touch ID. Aby skorzystać w tejże funkcji systemu należy aktywować ją w aplikacji mobilnej banku albo w systemie bankowości internetowej.
Co więcej, klienci szybciej będą wylogowywani podczas gdy system nie odnotuje żadnych czynności. Jest to związane ze skróceniem czasu trwania jednej sesji do 5 minut. Rozwiązanie zastosowano również do aplikacji mobilnej banku.
Dodatkowa ochrona płatności BLIKiem i kartami w terminalach
Ostatnie dwie zmiany dotyczą już bezpośrednio płatności, nie zaś systemu bankowości internetowej. Pierwsza z nich dotyczy płatności metodą BLIK i polega na konieczności dodatkowej weryfikacji co piątej transakcji tego rodzaju.
Co więcej, podczas płatności kartą poprzez sklepowy terminal, przy niektórych transakcjach poniżej 50 zł konieczne może być podanie kodu PIN. Jednocześnie w dalszym ciągu kod PIN będzie obowiązywać do wszystkich transakcji powyżej kwoty 50 zł.
Płatności zbliżeniowe – będziemy częściej podawali PIN
Źródła:
https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2019-08-23-zmiany-w-bankowosci-elektronicznej.html
Dodaj komentarz