Nowa odsłona bankowości internetowej dla firm od Nest Banku

Nowa odsłona bankowości internetowej dla firm od Nest Banku

author
Alicja Uzarowicz
30 lipca 2019

Z dniem 29 lipca bieżącego roku bankowość elektroniczna Nest Banku została zaktualizowana. Nowa odsłona systemu poza udogodnieniami dla rodzin zakłada także wiele nowych funkcji przeznaczonych dla klientów firmowych, którzy swoje środki postanowili ulokować właśnie w Nest Banku. Jakie nowe funkcje pojawiły się w systemie?

Zgodnie z wczorajszym (29 lipca) komunikatem Nest Bank postanowił znacznie rozszerzyć funkcjonalność istniejącego od października zeszłego roku systemu bankowości elektronicznej. Poza zmianami przeznaczonymi dla klientów indywidualnych, nowa odsłona systemu zawiera także nowe funkcje dla klientów firmowych.

Jak napisano w komunikacie Nest Banku odnoszącym się do zmian w systemie bankowości elektronicznej dla klientów firmowych, nowa odsłona systemu zawiera kilka nowoczesnych opcji. Mają one ułatwić zarówno zarządzanie finansami, jak i wykonywanie codziennych dla przedsiębiorców płatności.

Nest Bank na każdym kroku podkreśla, iż wdrażając nowe rozwiązania skupia się przede wszystkim na potrzebach małych firm oraz tych mikro, jak również na jednoosobowych działalności gospodarczych. To właśnie do tych ostatnich jest najbardziej skierowana nowa odsłona systemu bankowości elektronicznej dla firm.

nowa odsłona

Nowa odsłona bankowości Nest Banku dla firm

Nest Bank posiada kilka produktów finansowych, które kieruje do klientów firmowych. Mowa tutaj o takich usługach jak na przykład bezpłatne BIZnest Konto dla firm. Spółka ułatwia swoim klientom biznesowym także debiut internetowy – na rozwój tego rodzaju firma może otrzymać od banku specjalny pakiet w kwocie 1 000 zł.

Co więcej, Nest Bank swoim klientom proponuje również pakiet mający ułatwić finansowanie faktur. Zgodnie z komunikatem, to właśnie Nest Bank znalazł się wśród banków w Polsce, które jako pierwsze udostępniły firmom takie narzędzia jak płatności zbliżeniowe typu Google Pay, Garmin Pay oraz Apple Pay.

Poza czysto produktowymi kwestiami, swoje wsparcie firmom Nest Bank okazał także poprzez wdrożenie nowoczesnego i intuicyjnego systemu bankowości internetowej. Dotychczas platformę cechowały na przykład możliwość dostępu kilku użytkowników do jednego konta, oraz wielopoziomowa autoryzacja transakcji przekazana nie tylko jednej osobie z danej firmy.

nowa odsłona

Co nowego w bankowości firmowej Nest Banku

Nowa odsłona systemu bankowości internetowej dla klientów biznesowych zakłada kolejne udogodnienia dla swoich klientów. Wśród nich w komunikacie naczelne znaczenie nadano możliwości importu przelewów, a także obsługę paczek przelewów. Na czym jednak dokładnie polegają nowe funkcje?

Import przelewów, który zawiera zaktualizowana platforma, znalazł swoje miejsce w głównym menu zakładki o nazwie Płatności. Dzięki tejże funkcji, możliwa jest obsługa paczek przelewów. Mowa tutaj o takich działaniach jak import przelewów, autoryzacja, albo przekazanie do zatwierdzenia osobie uprawnionej.

Co więcej, klienci firmowi będą mogli od teraz sprawdzać różne szczegóły przelewów wchodzących w skład danej paczki, statusu całego ich pakietu, jak również eksport danych do pliku. Pozwoli to na przekazywanie niezbędnych danym osobom, które nie mają dostępu do całego systemu, ale potrzebują konkretnych danych.

Fot. Nest Bank

 

Na co Polacy biorą kredyty – badanie Nest Banku

Import paczek przelewów

Funkcjonalność, jaką cechuje nowa odsłona bankowości dla firm od Nest Banku polegać ma, jak już wcześniej wspomniano, na imporcie paczek przelewów. System obsługuje trzy formaty tychże paczek – ELIXIR-o, XML oraz CSV. Oznacza to, iż paczka przelewów może być dopasowana do systemu księgowego, jaki używany jest w danej firmie.

System pozwala na import przelewów różnego rodzaju. W komunikacie wymieniono między innymi przelewy krajowe, podatkowe oraz te związane z ZUS. W ramach każdej paczki może znajdować się do 1 000 przelewów z taką samą, albo różną datą realizacji.

Umożliwia to doskonałe zaplanowanie finansowej działalności przedsiębiorstwa, chociażby poprzez możliwość wprowadzania zleceń i ich akceptacji jeden raz, zamiast nawet wspomnianego 1 000 razy. Nowa odsłona bankowości pozwala także na udzielenie dostępu do konta niezliczonej liczbie osób. Jest to niewątpliwie przemyślana i poprawnie zaplanowana aktualizacja.

nowa odsłona

Fot. Nest Bank

 

Nest Bank na liście KNF

Źródła:
https://nestbank.prowly.com/66304-nest-bank-rozwija-bankowosc-elektroniczna-dla-firm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Xiaomi Pay w Banku Pocztowym
Aktualności
author
Patryk Byczek
14 października 2021

Xiaomi Pay w Banku Pocztowym

Ilu Polaków ma kredyt hipoteczny?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
05 lutego 2020

Ilu Polaków ma kredyt hipoteczny?

Kredyt samochodowy Bytom
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
02 listopada 2017

Kredyt samochodowy Bytom

Kredyt konsolidacyjny Wągrowiec
Kredyty miasta
author
Dorota Cholewicka
15 stycznia 2021

Kredyt konsolidacyjny Wągrowiec

Windykacja miękka
Dla zadłużonych
author
Dominika Sobieraj
08 czerwca 2018

Windykacja miękka

Nowa aplikacja T-Mobile Usługi Bankowe
Wpisy
author
Aneta Jankowska
02 marca 2017

Nowa aplikacja T-Mobile Usługi Bankowe

Porównaj