Bankowość prywatna mBanku wyróżniona przez PWM/The Banker

Bankowość prywatna mBanku wyróżniona przez PWM/The Banker

author
11 listopada 2019

W swoim najnowszym komunikacie mBank poinformował, że bankowość prywatna spółki została mianowana najlepszą w Polsce. Tak brzmiał werdykt dwóch magazynów finansowych wydawanych przez grupę Financial Times. Professional Wealth Management i The Banker przyznały nagrodę na podstawie ocen ekspertów z branży.

Jak czytamy w najnowszym komunikacie mBanku, bankowość prywatna prowadzona przez spółkę została uznana za najlepszą w Polsce przez magazyny finansowe Professional Wealth Management i The Banker. Oba pisma wydawane są przez grupę Financial Times a sam konkurs miał charakter międzynarodowy.

Nie bez znaczenia pozostaje także tryb przyznawania nagród. Albowiem ich podstawę stanowiły oceny dokonane przez ekspertów z branży private banking. Powodem, dla którego to bankowość prywatna mBanku okazała się być najlepszą w skali krajowej, jest wysoki poziom etyki reprezentowany przy okazji zarządzania majątkiem.

Konkurs, o którym mowa, nosi nazwę Global Private Banking Awards, a jego celem jest wybranie liderów tejże dziedziny na 53 światowych rynkach, wśród których jednym z nich jest właśnie Polska. Wyróżnienie może otrzymać ten podmiot, który między innymi przegania konkurentów pod względem najlepszej ofert z zakresu bankowości prywatnej.

Bankowość prywatna mBanku nagrodzona

Poza wspomnianą już jakością oferty, eksperci zasiadający w jury oceniają także na przykład wskaźniki wzrostu w tymże dziale, dotychczasowe osiągnięcia, jak również wyniki – te związane z ilością umów, jak i ich jakością. Jak się ponadto okazuje, bankowość prywatna mBanku prezentuje podejście charakteryzujące bankowość Europy Zachodniej.

Albowiem ten dział polskiej spółki cechuje wysoka etyka i poziom odpowiedzialności przy zarządzaniu majątkiem. Portfele poszczególnych klientów są mocno zróżnicowane, co pozwala na uzyskanie stałego zysku o przewidywalnym poziomie ryzyka. Dzięki temu środki inwestowane są mądrze i względnie bezpiecznie.

Jurorzy konkursu docenili również różne usługi, jakie proponuje swoim klientom mBank w ramach tak zwanego wealth management ( z ang. zarządzanie bogactwem). Wśród nich znalazły się indywidualne doradztwo, planowanie międzypokoleniowe, kompleksowe finansowanie, jak również zarządzanie aktywami.

Etyka inwestowania w bankowości prywatnej mBanku

W świecie finansów coraz większe znaczenie mają koszty środowiskowe, jakie powodują inwestycje. Inwestorzy na Zachodzie często skupiają się nie na zyskach, ale na tym, jak dana inwestycja wpłynie na jej otoczenie. Zalicza się do niego na przykład środowisko naturalne i społeczne.

Sędziowie konkursowi upodobali sobie bankowość prywatną mBanku także za etyczne podejście do zarządzania majątkiem. Dużą przewagę spółka zyskała dzięki wprowadzeniu do oferty pierwszych w Polsce strategii ESG. Dzięki nim klienci bankowości prywatnej mogą inwestować w etyczny sposób.

Albowiem wspomniane strategie realizują ideę ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej, jak i ładem korporacyjnym. Co więcej, w mBanku funkcjonuje kodeks praw inwestora. Dokument ten powstał we współpracy z CFA Institute, międzynarodową organizacją działającą w branży inwestycyjnej.

"

Dziś, po 25 latach rozwoju bankowości prywatnej można śmiało powiedzieć, że w Polsce zamożni klienci mogą korzystać z usług na poziomie zapewnianym przez wiodące banki w Szwajcarii czy w Londynie. mBank zaoferował usługi wealth management jako pierwszy w Polsce, a w kolejnych latach chcemy nadal wyznaczać kierunek rozwoju bankowości prywatnej

– powiedział Krzysztof Bratos odpowiedzialny za bankowość prywatną mBanku, cytowany w komunikacie.


Źródła:
https://pl.media.mbank.pl/77593-bankowosc-prywatna-mbanku-najlepsza-w-polsce-wedlug-pwmthe-banker

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki bez BIK Kostrzyn nad Odrą
Wpisy Inne
author
26 sierpnia 2017

Pożyczki bez BIK Kostrzyn nad Odrą

Kredyt hipoteczny Elbląg
Kredyty miasta
author
03 lutego 2022

Kredyt hipoteczny Elbląg

Ile kosztuje wiza do Indii?
Bez kategorii
author
25 maja 2019

Ile kosztuje wiza do Indii?

BNP Paribas oddziały w Strzelcach Krajeńskich
Bez kategorii
author
17 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Strzelcach Krajeńskich

NBP wprowadził nową monetę kolekcjonerską
Wpisy
author
23 sierpnia 2018

NBP wprowadził nową monetę kolekcjonerską