Bankowość społeczna PKO Banku Polskiego z wyróżnieniem

Bankowość społeczna PKO Banku Polskiego z wyróżnieniem

author
18 października 2019

W swoim najnowszym komunikacie PKO Bank Polski poinformował o otrzymaniu nagrody w kategorii „bankowość społeczna, zrównoważona i odpowiedzialna” w  konkursie  organizowanym przez firmy Efma i Accenture. Komisję konkursową stanowiła międzynarodowa społeczność przedstawicieli spółek branży finansowej. O wyróżnieniu w znacznej mierze zadecydował społeczny wymiar działalności banku.

Zgodnie z najnowszym komunikatem PKO Banku Polskiego, bankowość społeczna spółki otrzymała wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Efma i Accenture. „The Customer Insight and Growth Banking Innovation Awards”, który rozstrzygany jest za pośrednictwem internetowego głosowania przedstawicieli rynku finansowego.

Nagrodę PKO Bank Polski otrzymał w kategorii „bankowość społeczna, zrównoważona i odpowiedzialna”, a przy wyborze największe znaczenie miały skutki społeczne wynikłe z działalności banku. Jak czytamy bowiem w komunikacie spółki „każdy uśmiech klienta oznacza drobną kwotę przeznaczoną przez bank na lokalny cel charytatywny”.

Co więcej, PKO Bank Polski postanowił przybliżyć działania podejmowane każdego dnia, które mają na celu podnoszenie satysfakcji klientów przy jednoczesnym zachowaniu zasad etyki i odpowiedzialności społecznej biznesu. Są to między innymi innowacje technologiczne, które swoja funkcjonalnością nierzadko wychodzą poza sferę finansową.

Bankowość społeczna PKO BP nagrodzona

"

Oczekiwania klientów stale rosną, równolegle pojawiają się nowe narzędzia usprawniające ich obsługę. W PKO Banku Polskim wiele uwagi poświęcamy budowaniu pozytywnych doświadczeń klienta, jak i pracownika, stawiamy na życzliwość w tej relacji oraz odważnie korzystamy z innowacji

– powiedział Bartłomiej Jedliński z PKO BP, cytowany w komunikacie.

W dalszej części swojej wypowiedzi ekspert w dziedzinie Jakości Sprzedaży PKO BP podkreślił wysoki poziom wdrożonego przez spółkę rozwiązania. A mianowicie pomimo faktu wykorzystania do niego skomplikowanych algorytmów sztucznej inteligencji, to opiera się ono na bardzo prostej podstawie.

Albowiem idea przekazywania przez bank kwot na lokalne cele charytatywne za jeden uśmiech klienta opiera się na twierdzeniu, że „uśmiech rodzi uśmiech i wszyscy na tym korzystają” – jak podsumował Bartłomiej Jedliński. Na ten moment odbył się dopiero pilotaż nowego sposobu na wspieranie lokalnych inicjatyw.

Dotacja za uśmiech klienta w oddziałach PKO BP

W ramach fazy testowej najnowszego rozwiązania z zakresu odpowiedzialności społecznej PKO Banku Polskiego stosowne urządzenia pojawiły się na niektórych stanowiskach w wybranych oddziałach spółki. Pozwalają one na analizowanie pozytywnych emocji doradców i klientów w czasie rzeczywistym.

Bankowość społeczna rozwiązania objawia się faktem, iż za każdy uśmiech klienta bank przekazuje niewielką kwotę pieniędzy na lokalny szczytny cel. Jednak rozwiązanie to przynosić będzie korzyści także i dla samych doradców. A mianowicie ci najbardziej uśmiechnięci będą mogli wymieniać uśmiechy na nagrody.

Z doświadczenia zebranego w ramach projektu pilotażowego wynika, iż taka inicjatywa spotkała się z przychylnym przyjęciem zarówno przez klientów, jak i doradców bankowych. W komunikacie napisano także, że pracownicy bardzo chętnie promują rozwój kultury organizacyjnej biorąc czynny udział w akcji.

Bankowość społeczna powstaje dzięki startupom?

W swoim komunikacie PKO Bank Polski informuje również o fakcie, iż to startupy współpracujące ze spółką mają znaczny wpływ na wdrażanie innowacyjnych rozwiązań. Albowiem dotacje za uśmiech klienta są pomysłem firmy Quantum CX, która rozwija skrzydła z pomocą banku w ramach „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!”.

"

Dzięki naszej platformie „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” wyszukujemy na rynku najbardziej perspektywiczne rozwiązania, które później wdrażamy w banku – w taki sposób poznaliśmy właśnie startup Quantum CX, wspólnie z którym wykorzystujemy technologię do szerzenia życzliwości

– powiedział Grzegorz Pawlicki z PKO BP, cytowany w komunikacie.


Źródła:
https://media.pkobp.pl/komunikaty-prasowe/informacje-o-banku/pko-bank-polski-nagrodzony-za-innowacje-w-obszarze-bankowosci-spolecznej/?fbclid=IwAR0p3YcvoUyLQYjMSYrzdI81HH2oll6uWRH3sdhrkIXgrfEQp3X4Cb0sSwI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Bank Polska z chatbotem Santi
Bez kategorii
author
24 sierpnia 2020

Santander Bank Polska z chatbotem Santi

Gwarancja bankowa – na czym polega?
Bez kategorii
author
01 lutego 2019

Gwarancja bankowa – na czym polega?

Nowi prezesi Pekao Leasing i Pekao Faktoring
Bez kategorii
author
23 lutego 2020

Nowi prezesi Pekao Leasing i Pekao Faktoring

Komornik w firmie informatycznej Qumak
Bez kategorii
author
04 stycznia 2019

Komornik w firmie informatycznej Qumak

PKO BP w Niemodlinie
Oddziały
author
12 sierpnia 2019

PKO BP w Niemodlinie

Kasa Stefczyka Chorzów
Oddziały
author
23 października 2020

Kasa Stefczyka Chorzów