Konferencja BankTech 2019 jest wydarzeniem, które co roku licznie odwiedzą pasjonaci bankowości oraz jej nieustającego rozwoju technologicznego. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się 18 czerwca w warszawskim hotelu Novotel Centrum. Impreza jest częścią projektu Horyzonty Bankowości, na który składa się kilka podobnych wydarzeń.

Autor: Alicja Uzarowicz
Dodano: 12.06.2019
Udostępnij:

Motywem przewodnim tegorocznej Konferencji BankTech jest hasło: „Klient w centrum uwagi – budowanie wartości, jakości i długoterminowej relacji”. Samo wydarzenie jest jednym z cyklu spotkań w ramach projektu Horyzonty Bankowości. Podczas Konferencji tej nie zabraknie najważniejszych osobistości polskiej bankowości.

Wydarzeniu przewodniczyć będzie Rada Programowa, w której skład wejdą wybitni eksperci oraz praktycy rynku finansowego, w tym także bankowego. Przewodniczący Konferencji wybrali również interesujące bloki tematyczne. Podczas wydarzenia poruszone zostaną między innymi tematy oparte o transformację cyfrową banków.

Nie zabraknie zatem dyskusji na temat cyfrowych klientów przyszłości, czy tego, jakie wyzwania strategiczne dla rozwoju technologicznego będą musiały pokonywać banki przyszłości. Co więcej, eksperci poruszą również tematykę „customer experience”, a także najbardziej praktyczne aspekty technologiczne we wsparciu bankowości XXI wieku.

BankTech 2019 to podejście praktyczne

Pomimo konferencyjnego charakteru wydarzenia jakim jest BankTech 2019 nie zabraknie również bardziej praktycznego podejścia do rozwoju i innowacji w zakresie bankowości w Polsce. Ciężko wyobrazić sobie rozmowy o cyfryzacji  i technologii bez ich praktycznego przedstawienia.

Pojawią się zatem prezentacje różnych banków w formie studium przypadku. Ich celem będzie pokazanie modelowego wykorzystania nowoczesnych technologii IT w bankowych rozwiązaniach. W szczególności uczestnicy zaprezentują te rozwiązania, które umożliwiają zbudowanie długotrwałej relacji z klientem.

Prezentacje poparte będą dyskusjami na temat unowocześnień, jakie wykorzystują banki. Udział w nich wezmą reprezentanci najważniejszych rynkowych laboratoriów pracujących na rzecz sektora finansowego. Dużo powiedziane będzie także na temat budowania relacji z klientem i jego zatrzymania.

Bankowość w Polsce ma się świetnie. Odznacza się ogromnym zaufaniem klientów, którzy cenią sobie w bankach przede wszystkim transparentność. Niemniej ważne jest takie formułowanie komunikatów, aby klient nie czuł się podmiotem potencjalnie słabszym w kontakcie z bankiem.

Głos eksperta

W swoim oficjalnym oświadczeniu na wydarzenie serdecznie zaprasza Bartłomiej Nocoń, który podczas Konferencji BankTech 2019 pełnić będzie rolę Sekretarza Rady Programowej. W swojej wypowiedzi podkreślił znaczenie rozwoju technologii jako motoru wymagań współczesnych klientów banków.

A tam gdzie wyższe wymagania nie może zabraknąć reakcji ze strony rynkowej. Niemniej ważnym zjawiskiem wpływającym na wzrost wymagań klientów względem banków zdaniem Bartłomieja Noconia jest jeszcze jedna kwestia. A mianowicie obserwacja innowacyjnych rozwiązań z sektora pozabankowego.

"

Bezprecedensowa przemiana technologiczna, która dokonuje się dziś, a przejawiająca się w cyfryzacji codziennych aspektów życia może być śmiało nazwana rewolucją. Co więc staje się kluczowym wyzwaniem dla sektora finansowego, a konkretniej, jego najważniejszych uczestników – banków? Będziemy o tym dyskutowali w trakcie tegorocznej Konferencji BankTech 2019

– napisał w komunikacie Bartłomiej Nocoń, Sekretarz Rady Programowej.


Źródła:
https://www.zbp.pl/aktualnosci/wydarzenia/horyzonty-bankowosci-2019

Komentarze